HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 27.11.2012 08:25

ja to bym chciała chociaż zaćmienie słońca oglądać, nie mówiąc już o samym słońcu, którego aktualnie brak.
... ale, ale to już 700 strona stuka do wrót Kredensu. Mam nadzieję, że Albercia przygotowuje się do andrzejkowych wróżb; zbiera buty, szuka dużej poduszki a Cyganka, co to prawdę Ci powie, czai się za rogiem...

Emciu czy z włoskiego przeszłaś na grecki? - pisania rewelacja :lol:
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 30.11.2012 20:44

Emciu, czy wybierasz się może do Grecji na 2 tygodnie? :-)

Teremi, pragnę jedynie zauważyć, że do jednej strony w Kredensie dochodzimy już w około 30 dni, a bywało odwrotnie. Kangusia zdecydowanie zyskała, ma mniej spraw zaległych. Musiałoby jej teraz chyba z pięć lat nie być, żeby się zakręciła w zaległościach, co ne? Kangurzyco, wyłaź, opowiadaj jak to jesteś stiuardesOM w konkordzie!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 03.12.2012 18:01

Czolem opuszczona HalYnko! A nie Sowus, do Grecji sie nie wybieram ale wybralam sie z P. na wystep Artura Sandovala, jak dla mnie wystarczy na calO jesien! Tak, tak, czasami to MUS podarowac sowie taki wieczor. A wieczor byl do tego deszczowy I wietrzny jak cholera, az Hobbitu przytkalo z wrazenia i siedzialy cicho zadekowane gdzies w galeziach tarmoszonych drzew. W stacji Bartu bezdomni pod scianami szykowali sie na noc, ale byli tez tacy co sie zapomnieli I spali w strugach deszczu na ulicach, pod biblioteka, pod Civic Center. Pod restauracjami teraz majO zakaz, zwija ich policja I zawozi do schronisk, takie nowe prawo ale podobno nie calkiem sie sprawdza.
Arturo Sandoval, dzizyz, co to byl za wystep, co to jest za MUZYK…Jak on zagra na swojej trabce to czlowiek nie wie czy sie smiac, czy plakac, czy tanczyc, dorbaldie czary jakies, czy co…. Ja sie wlasciwie WOGOLE nie znam na muzyce, ale jak ja poczuje do szpiku kosci, jak mnie tak przewierci na wszystkie strony, to wtedy wiem, ze to byla myzyka wysokiej, wysokiej klasy. Dwa utwory szczegolnie mna szarpnely, “Surenia”, utwor z A.S. na pianinie (sic), niesamowitym Samuelem Torresem na maraccas plus jeszcze inne instrumenty. Mam link ale to nie calkiem jest to co na zywo…
"Sorenia"
I jeszcze byl jeden utwor, ktoremu nie moglam uwierzyc, na trzy perkusje…nie wiem co to bylo, musze to go kiedys znalezc na plycie…
Wszyscy muzycy zreszta swietni:
Miszczu Sandoval: trumpet, piano, voice, jokes, percussion...
Zane Musa:saxophone (P. twierdzi ze rewelacja)
Mahesh Balasooriya:piano!!!!
John Belzaguy:bass
Johnny Friday:drums
Samuel Torres:percussion!!!!
I jeszcze link do video o nowej plycie “Dear Dizz”
"Dear Dizz"

Bardzo dobrego Druhny!!!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 03.12.2012 22:30

Emciu, ZAZDRASZCZAM!!! Znajomość z Arturo Sandovalem to ja Tobie zawdzięczam. Płyta od Ciebie bardzo często rozbrzmiewa w dziupli. A na muzyce wcale nie trzeba się znać, wystarczy ją czuć. I nawet nie trzeba być muzykiem. To tak jak z gotowaniem. Nie trzeba być zawodowym kucharzem, żeby poznać się na dobrej pomidorowej :-)

Dobranoc!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 09.12.2012 19:24

Sowus, ale ile jest rodzajow zupy pomidorowej...Ostatnia liste nominacji do Grammy Awards Druhny widzialy? Kurnaola, siedemdziesiat kilka pomidorowek, tfu, kategorii...Ja od razu oddaje moje glosy na FUN. BUM!

Ale ja nie o tym, ja tylko chcialam powiedziec, ze pan Lee podniosl oskarowO poprzeczke Hobbitom...Oj bedzie si dzialo...
Obrazek
Pan Ang to jeszcze NIGDY Alberci nie zawiodl. A juz jezeli chodzi o przenikniecie Alberci ulubionych ksiazek, to na panu Angu mozna polegac jak na tygrysie bengalskim!!!Ament. Tym razem chodzi oczywiscie o "Life of Pi".
PS Kangusiu, jakby Twoja modziez jeszcze nie miala okazji widziec to film bardzo polecam i ja i moja mlodziez. Wielce efektowne, nie mylic z efekciarskim!, kino przygodowe z wyzszej polki z metafora to tu to tam.

PS Hihi...jak ich lubie to niektorzy, powtarzam niektorzy, i nie bede wskazywac palcem, phi, krytycy w Tygodniku Kulturalnym, slabo wyczuwawaja kino hamerykanskie. Albercia si pogiljala po ostatnim programie, hihi...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 09.12.2012 22:32

Emciu, jest tylko jedyna słuszna pomidorowa, reszta to atrapy, hihi. Gdyby przyznawano Grammy w kategorii "Najlepsza zupa pomidorowa", to wygrałaby moja i Sowy Starszej. Ex aequo, żeby nie było.

Lista nominowanych zaiste imponująca. Patrioticznie trzymam kciuki za Pana Pendereckiego (kat. 78).
Poza tym za Adele. Jej wykonanie na żywo w Royal Albert Hall piosenki "Set fire to the rain" nie pozostawia cienia wątpliwości, że jest to w tej chwili ścisła światowa czołówka kobiecego wokalu:

http://www.youtube.com/watch?v=Ri7-vnrJD3k

Z innych spraw - na razie zima realizuje się zgodnie z planem. Jest grudzień, jest śnieg i mróz, i tak ma być do Nowego Roku, jeśli można prosić. Mróz nie jest za duży, taki do przeżycia. Śniegu też nie za dużo. Słońce też bywa. Czegóż chcieć więcej? Świąteczna ilumynacja w stolycy odpalona. Są zmiany, są nowości. Bardzo podobają mi się parasolki z dyndającymi pod nimi bombkami. A największa jest tuż przed nosem Mikołaja. Kopernika Mikołaja. W zasadzie to już bomba, nie bombka. Można do niej wejść, a nawet z niej wyjść. Bardzo dużo zyskuje po podłączeniu jej do prądu. Pojawiło się również mnóstwo prezentów. Do niektórych, podobnie jak do bombki, można wejść. Uważam, że to jest super, że można podejrzeć, co zawiera prezent, bez konieczności odpakowywania go. Nigdy bym na to nie wpadła. Nowością są również w tym roku cukierki. Niestety, jestem niepocieszona, bo do żadnego z nich nie można wejść. Poza tym bardzo fajny laserowy rzucik w gwiazdki na elewacji Zamku Królewskiego. W drodze powrotnej drogę przebiegł mi biały anioł. Mam nadzieję, że to oznacza wszystko, co najlepsze i dobrze wróży na nowy rok.
Przepraszam za jakość zdjęć. Jaki aparat, takie fotki. Ale lepsze to, niż nic, co ne?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W telewizji widziałam świąteczne dekoracje w Nowym Jorku, w tym wielki, jak na Hamerykę przystało, neon z napisem "Happy Holidays". Mój kolega z pracy twierdzi, że "Happy Holidays" zamiast "Merry Christmas", to robota żydowskiego lobby i że chodzi o poprawność. Ja tam nie wiem, czyja to robota i o jaką poprawność chodzi, ale trochę zastanawia mnie, że tak długo nikomu "Merry Christmas" nie przeszkadzał. "Happy holidays" jest nijakie, podczas gdy Święta Bożego Narodzenia są jedyne i wyjątkowe. O dziwo u nas zawsze mówiło się "Wesolych Świąt", więc szczęśliwie nikomu to aż tak bardzo nie przeszkadza.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 09.12.2012 23:17

To ja dołożę zbliżenie.
Piątek wieczorem. Spacer.

Obrazek
Fot. T.

Oj do nominacji jeszcze nie zajrzałam. Mam zaległości.

PS Emciu, jakie miałam zajęcia o ogrodzie francuskim na przykładzie Wersalu! Oj podobałyby Ci się! Mogę skserować notatki:)))
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 09.12.2012 23:19

Hop hop Maszmuniu!!!!

Sowus, dla mnie to nagranie Adele to dorbaldie natychmmiastowy classic! I dzieki za waszawskie przedswieta, juz sie zaczynalam niepokoic, ze w tym roku sie spozniaja, hihi...Szkoda, ze ta bomba przed Kopernikiem sie nie kreci, jeszcze bardziej by bylo w temacie, ne?

Dobrego Druhny!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 09.12.2012 23:21

Heeej! :P
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 09.12.2012 23:25

Hihi...notatki o Wersalu bardzo chetnie, tylko czy ja je dam rade odczytac, hihi...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Pn, 10.12.2012 11:29

Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita Pn, 10.12.2012 12:59

Kazde miasto swa choinke chwali…

W Poznaniu choinka przed Ratuszem jakos slabo oswietlona, choc wysoka ,
a zapalil ja Prezydent Miasta w dniu sw.Mikolaja

Obrazek
Obrazek

Za to wczoraj na Starym Rynku było tloczno i gwarno, z powodu VII Festiwalu Rzezby Lodowej
http://wpolityce.pl/artykuly/42345-w-po ... ne-zdjecia

Piewsze miejsce zajela rzezba polsko-francuskiego tandemu

Obrazek

Gdyby nie oświetlenie wszystkich rzezb, to na Starym Rynku byloby zupełnie ciemno

Obrazek
Tak malo oswietlenia, to podobno w ramach oszczędzania …

Wszystkim Druhnom i sympatykom HP zycze
spokojnego przedświątecznego czasu
i udanych przygotowan do Swiat Bozego Narodzenia.
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez An-dora Pn, 10.12.2012 21:33

Pieknie dziekuje za przedswiateczna Stolyce!
Sowus, Twoje zdjecia zaiste magiczne! Szczegolnie to pierwsze.
Zimowe, mrozne usciski kochane!
Avatar użytkownika
An-dora
 
Posty: 318
Dołączył(a): Pn, 18.09.2006 15:57

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 10.12.2012 22:59

Andorciu, dziękuję i odściskuję!

Reniu, Ituś dziękuję za Wasze fotki. Pająk (a może fontanna) oraz fale najbardziej przykuły moją uwagę. Zazdraszczam konkursu rzeźb lodowych. Paw przecudnej urody! No, to stolyca faktycznie szasta kylowatamy na prawo i lewo, ale z drugiej strony...kurczę, no, pieknie jest...

No, to szczekaMY na kolejne zdjęcia.

W Warszawie wprawdzie mroźno, ale w komunikacji miejskiej Australia pełno gębo, wiesz, Kangusiu?! Tak ze 40 stopni. Ja się zastanawiam, kiedy kierowcy uruchomio swojo wyobraźnię? Przecież ja nie w bikini wchodzę do autobusu w zimie, tylko w stroju polarnej sowy. I nie do pustego autobusu wchodzę, tylko napakowanego jak na godziny szczytu przystało. Okna zablokowane, bo włączona klimatyzacja (wersja grzewcza). Wśród młodszych pasażerów obserwuję nowy trend - po wejściu do autobusu zdejmują okrycia "zwierzchnie", czapki, szaliki i rękawiczki, piją kawcię z termosowych kubków i gmerają w tych swoich ajpadach. ZTM-owi podpowiadam, że jest nisza do zagospodarowania, a mianowicie szatniarz. I to nie tylko autobusowy, ale tramwajowy i pociągowy (w tym metrowy) również. Nie ma za co. W sumie na stewarda z kawusią też bym się nie obraziła. Gdyby ktoś na żywo coś fajnego grał i nie fałszował, to już naprawdę nie chciałoby się wysiadać. Natomiast te monitory ze złymi wiadomościami mogłyby zniknąć. Zawsze wychodzę wkurzona i zawsze sobie obiecuję, że nie dam się więcej sprowokować.

Dobranoc!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez tonia Pn, 10.12.2012 23:33

Grejsowa!
uwielbiam Cie czytac, styl,dowcip,poczucie humoru,no wszystko mi pasuje,no wyjatkowo pasuje,tym bardziej,ze sama ,niestety,nie mam tego daru.
A juz tym szatniarzem w srodkach miejskiej lokomocji trafilas w dziesiatke, jeszcze w tych falszywych galeriach by sie przydali, bo trzeba nosic wszystko ze soba i na zakupy juz nie ma sily.
Swiateczna stolica na zdjeciach piekna.
Dziekuje, ze moge to zobaczyc.
No i pozdrawiam zagladajacych
tonia
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pt, 30.01.2009 20:53

Re: HYDE PARK

Postprzez tonia Pn, 10.12.2012 23:34

Grejsowa!
uwielbiam Cie czytac, styl,dowcip,poczucie humoru,no wszystko mi pasuje,no wyjatkowo pasuje,tym bardziej,ze sama ,niestety,nie mam tego daru.
A juz tym szatniarzem w srodkach miejskiej lokomocji trafilas w dziesiatke, jeszcze w tych falszywych galeriach by sie przydali, bo trzeba nosic wszystko ze soba i na zakupy juz nie ma sily.
Swiateczna stolica na zdjeciach piekna.
Dziekuje, ze moge to zobaczyc.
No i pozdrawiam zagladajacych
tonia
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pt, 30.01.2009 20:53

Re: HYDE PARK

Postprzez tonia Pn, 10.12.2012 23:35

Przepraszam,
cos sie podwoilo niezamierzenie.
t
tonia
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pt, 30.01.2009 20:53

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Cz, 13.12.2012 21:30

Od nadmiaru postów głowa nie boli, a lepsze dwa, niż żaden. Nic nie szkodzi, Toniu, o wiele gorsze jest znikanie posta w chwili wysyłania (mówimy wtedy, że poleciał w kosmos, a u autora pojawia się "syndrom utraconego posta" z mnóstwem klasycznych objawów). Jeśli wysyłanie posta ma miejsce po przekroczeniu limitu czasu zalogowania, który naprawdę jaki jest nie wie nikt, to można się szczerze zdziwić, a czasem nawet paść na zawał. Nie wiem, czy uchowała się jeszcze jakaś Druhna, która by tego nie doświadczyła.

Dziękuję za miłe słowa, chyba nawet za miłe. Rzadko zaglądam do archiwum, od dawna już tam nie byłam, ale pamiętam, że nawet podczas tej dawnej wędrówki zaskoczyły mnie moje dawne posty. Pomyślałam sowie wtedy: "Kurna, Sowa, jaka ty kiedyś byłaś dowcipna!!!". A dzisiaj? Taki tam sowi śpiew o zachodzie słońca. Ale co tam, jakieś nędzne próby podejmuję od czasu do czasu, żeby całkiem z wprawy nie wyjść. Z wiekiem człowiek nabiera większego dystansu do siebie, więc nawet jak nie będzie już się z czego śmiać, to można się śmiać z siebie. A ja się lubię z siebie śmiać.

Faktycznie, w tzw. galeriach jest w zimie problem z paltami. Tzw. galeria to w ogóle dziwne miejsce, bo czuję się tam niezupełnie wewnątrz, ale też nie na zewnątrz, wszystko przez te olbrzymie przestrzenie, fontanny, drzewa, alejki, czyli takie na zewnątrz, ale wewnątrz. To tłumaczy, dlaczego w tzw. galeriach można spotkać tyle samo ludzi bez palt, jak i w paltach. Wszystko zależy od tego, jak kto się czuje i jakiemu uległ złudzeniu. W tzw. galeriach na szczęście bywam bardzo rzadko, bo po prostu nie znoszę. Jeśli już, to są to Złote Tarasy z powodu kina. Na zakupy do tzw. galerii chadzam "od wielkiego dzwonu", bo nie lubię, bo mnie to męczy jak cholera, i jest to taka olbrzymia strata czasu, a ten jest towarem deficytowym, więc trzeba go oszczędzać. I dlatego, jeśli coś potrzebuję, to najczęściej staram się to kupić przez internet. A to, co mnie w tzw. galeriach doprowadza do szału, to uczucie otępienia, kiedy wychodzę ze sklepu i pojęcia nie mam, w którym kierunku szłam. Tak się raz zawzięłam, że nauczyłam się niemalże okolicy na pamięć przed wejściem do jednego ze sklepów. Niestety, wystarczyło się przejść w te i nazad po tymże sklepie, a było tam trochę metrów do przejścia w różnych kierunkach, i znowu to samo. Wychodzę ze sklepu i nie wiem, skąd dokąd szłam. Też tak macie?

Ale ja tu weszłam jeszcze z innego powodu. Do Świąt już tylko nieco ponad tydzień, a nigdzie nie ma żywych choinek. Jak nigdy. Co to jest? Ekologia ekologią, ale co z tradycją? Podobno wysokie kary za ścinanie żywych drzewek. Nie wiem, co to będzie. Zejdą chyba do podziemia. Podobno to celowa robota, żeby wypchnąć całe "lasy" sztucznych choinek prosto z Chin, które zalegają w hipermarketach. Nic z tego, w życiu dziupli nigdy nie kupię sztucznej chińskiej choinki. Żadnej sztucznej choinki. To już wolę przysposobić naszą domową palmę (w zasadzie palemkę) w donicy. Czuję, że by się ucieszyła z takiego nagłego awansu.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 15.12.2012 10:51

Ale nie awansuje, bo dzisiaj pojawiły się choinki, hurraaaa!!!
No, to lecę po choinkę!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 16.12.2012 23:06

Dzisiaj w samo południe miała miejsce inauguracja żywej szopki na dziedzińcu katedry Św. Floriana na Pradze. Były owce i osiołki, straszące diabły i anioły rozdające słodycze oraz wspólne kolędowanie z Kapelą Praską. Był ksiądz proboszcz, a nawet przedstawiciele praskiego ratusza. Było pięknie i nastrojowo, mimo że pogoda mglista, deszczowa i zimna. Przynoszę ten nastrój do Halynki. Hej kolęda, kolęda!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron