............. /Margines.........

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Marysia Pt, 21.06.2013 22:55

Placunio, podpowiadam Teremi: to Mateusz Święcicki... :-)
A u mnie jaśmin właśnie zakwitł. No i mamy lato!!!
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi So, 22.06.2013 11:52

Marysiu dzięki za podpowiedź, bo tak z boku to On na siebie nie wygląda
oj lubię jak śpiewa
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez ulka So, 22.06.2013 18:39

Dzień dobry w drugi dzień LATA . Wczorajszy pierwszy był zabiegany i to od samego rana ,gdy w towarzystwie Podgórzan witałam wschód słońca na kopcu Krakusa o 4.15
Obrazek
Obrazek


http://podgorze.pl/rekordowy-wschod-2/

Niech to Lato będzie dobre dla Wszystkich ZIELONYCH wszystkich przyniesie odpoczynek . Niech naładują się akumulatory witamina D3 i optymizmem .
w marzeniach zaczynają się nasze możliwośći
urszula
ulka
 
Posty: 194
Dołączył(a): Cz, 23.07.2009 18:55

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio N, 23.06.2013 23:41

Marysiuuuuuuuuu - albo masz sokoli wzrok:) albo tak lubisz p. Mateusza, gratuluję trafnej odpowiedzi,
i przy okazji moc pozdrowień i uścisków dla Czarownic Grosikowych,
gdy TU byłyście, to mogłam za grosik... a teraz to megagrosiki wydaję:):),
... mam nadzieję, że dalej latacie na sabaty, a my nigdy nie zapomnimy rewelacyjnej przesyłki napoju, który w połączeniu z truskawkami jest naszą codziennością:):) - o tej porze roku,
... czyli to, że Was nie ma, tak nie jest, Jesteście!!! - przecież i piosenka pozostała, spisana wisi na haczyku, jest pod ręką,
aaaa, czy wybierasz się odwiedzić Krzyże w tym roku? - już się rozpoczął sezon kulturalny w Praniu, tradycyjnie w soboty koncerty, w niedzielę poezja czytana, mówiona i piękna muzyka, na pewno tam będziemy, jeszcze nie wiem tylko na jakich wydarzeniach

jaśminowo macham do Grosikowych, u nas jeszcze dużo pąków na jaśminie
Obrazek

Ulkaaaaaa - aleś BRATNIA DUSZA!
tego samego dnia oglądałyśmy ten sam księżyc i wschód słońca, tylko TY na Kopcach, my nad jeziorami, różne krajobrazy, okolice, ale jednakowe słońce, obejrzałam zdjęcia z tego linka, fajne jest to z nr7, rower po lewej i chłopak siedzący po prawej, kupa luda tam była o tej porze roku, fajnie, że wśród nich i Ty...
- ja uwielbiam wschody, /zachody są o wiele mniej bajkowe/... tylko nigdy nie wiadomo, jak bedzie wschód wyglądał i co zobaczymy, zawsze wychodzimy o dwie godziny wcześniej, gdy jeszcze jest ciemno - wczoraj księżyc tak świecił jasno, że prawie książkę można było czytać:) bez latarki - tak z ciekawości, jak słońce wschodzi, a wy na Kopcach, to która strona miasta jest oświetlona?? /może kiedyś tam i my dotrzemy nocą?/ -
wrzucę parę zdjęć z naszego powitania lata,

- byliśmy na Nocy Świętojańskiej w sąsiedniej wsi, z kościoła proceja z figurą Świętego Jana i pochodniami przeszła do wód jeziora, tam wielkie ognisko, śpiewy, wianki na wodzie.. reszta słów:) na zdjęciach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a potem nasz wschód słońca,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

LATO trwaj!

Teremi - co tam! biorę winę na siebie, chwilowo większa piłka mniej mnie bawi, wolę taką mniejszą i żółtą, zaraz słynny Big Ben będzie nas wołał na rozpoczęcie "białego teatru"
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez ulka Pn, 24.06.2013 17:18

Placuniu pierwszy raz byłam na wschodzie słońca . Kraków zamglony był tego ranka . Widoczność właściwie żadna . I tak powoli z mgły wyjawiał się Kraków ,a później wstało słońce najpierw malusia kulka ,coraz większa i większa . Ponieważ szłam do pracy musiałam iść do domu . Wychodząc do pracy zobaczyłam jej już w pełnym blasku na sklepieniu niebieskim . Był to wyjątkowy poranek :)

W Krakowie słońce wstaje nad Nową Hutą :)
w marzeniach zaczynają się nasze możliwośći
urszula
ulka
 
Posty: 194
Dołączył(a): Cz, 23.07.2009 18:55

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Marysia Wt, 25.06.2013 00:34

:-) Oj Placunio, jakże to miłe słowa. Właśnie podczas tegorocznego wiosennego sabatu byłyśmy w Piwnicy pod Baranami i Pan Mateusz tam spiewał. Pięknie wygląda i nadal pięknie śpiewa. Dlatego bez problemu Go rozpoznałam. :-) Żałuję, że nigdy osobiście nie dojechałam na noc jaśminowa, ale zawsze byłam z Wami myślą, nieraz nawet udawało mi się Wasze śmiechy usłyszeć.
Placunio, żal, bardzo mi żal, że piosenki AO już nie dźwięcza w Praniu. Byłam w Sopocie by je usłyszeć, ale to już inny klimat. Nikt nie zastapi mi wielkiego serca Pani Heleny z Krzyzy, tamtych ludzi bliskich memu sercu. Moich imienin spędzanych każdorazowo w innym towarzystwie ludzi z forum.
Mam w planach koncert piosenek W.Młynarskiego w Praniu 17 sierpnia. Może uda się przyjechać. Bardzo chciałabym. Przy okazji, pozdrowienia od Czarownic Grosikowych, które nadal wiosną i jesienią zlatują się w Krakowie. Choć nieraz zmieniają też lokalizację.
Zdjęcia wschodu przepiękne.
Pa. być może do zobaczenia tego lata.
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Ita Śr, 26.06.2013 00:31

Marysia przypomniala spotkania w Placuniowie…
Wkrotce będzie rocznica pierwszej Nocy Jasminowej w Krainie Marzen, od której mija już 7 lat ! Ech, lza się w oku kreci…

Placuniu, znowu u Was najkrotsze NOCE CZERWCOWE sa JASMINOWE,
a u mnie tylko KSIEZYCOWE, bo jasminy w tym roku nie zakwitly … buuu

Dzieki za wszystkie jaśminowe i ksiezycowe zdjecia.
Zrewanzowac sie tylko mogę zdjęciami krzewow w czerwcu kwitnących (właściwie już przekwitających) ,

bialo (obiela)
Obrazek

i rozowo (wawrzynek)
Obrazek

Teremi, pytalas o moje koty …
ostatnio mi kilka przybylo, a konkretnie trzy z „dworskich” całkowicie się ”udomowily” .
Sa to Mamuska i Pajac, które przy upalach najchetniej klada się na chodniku w cieniu

Obrazek

i ich dziecko, ktore w ostatni czwartek skończyło dwa miesiące (urodzilo się tez w czwartek, 20 kwietnia)
Obrazek

Nazwalismi go, Latuskiem ( to kocurek), bo ma czarne plamki, smiesznie rozmieszczone na pyszczku

Obrazek

i bardzo lubi szybko biegac, a chlodu szuka … w ZIELENI
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No, ale dosc na temat kotow.

Teraz z pewnością nie tylko ja nasluchuje doniesien z kortow w Londynie.

Już w pierwszej turze sensacja. Dzisiaj odpadl jeden z faworytow… Nadal, ale nasi (panie i panowie) trzymaja się dzielnie .
http://wimbledon-2013.przegladsportowy. ... ,1055.html

Oby tak dalej !
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Rfechner Śr, 26.06.2013 18:39

Pozdrawiam zielonych!Zdjecia przepiekne .....koty Ity cudnej urody . :)
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Cz, 27.06.2013 19:06

bilety kupione, zaraz się zbieramy, u nas od dzisiaj króluje POEZJA - zaczynają się Spotkania Zamkowe,
w tym roku Jubileuszowe, czterdzieste - mnóstwo atrakcji... mam nadzieję, że przeżyjemy piękne chwile
Obrazek

a Spotkania Zamkowe, wtedy pod lipą na zamkowym dziedzińcu, zaczęły się w 1974r i w pierwszym koncercie wystąpili - Magda Umer i ... Mateusz Świątecki /!:)/ p. Mateusz coś tu nie przypadkowo nas odwiedził, opowiadał jak to w fosie zamkowej, w latach sześćdziesiątych uczył harcerzy grać na gitarach elektrycznych ... nieco ciszej:):) /,
a rok pózniej w 1975r wystąpili Elżbieta Wojnowska, Magda Umer i Jonasz Kofta, koncerty poprowadził Krzysztof Materna... a w konkursie zwyciężyła studentka Elżbieta Adamiak, i dzisiaj właśnie zobaczymy, usłyszymy Elżbietę Adamiak - ... "Chwilo trwaj"

koncerty ze Spotkań transmituje nasze lokalne radio, od godz. 21.30
http://ro.com.pl/
- w lewym górnym rogu, posłuchaj na żywo

pozdrawiam Jaśminowooooo

nie wiem, jak u Was, ale ja mam nieustające problemy z logowaniem, dzisiaj znowu się udało, ale w przyszłości :idea:

ps
wczoraj, "po trzęsieniu", /nie ziemi/, a na trawie - żółtej piłeczce mówię, pa:):):),
jedyna pociecha, że mecz życia wyszedł Serhijowi z Ukrainy, a że Ukraina moją miłościa, łatwiej smutkować:)
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Pt, 28.06.2013 23:17

wrzucam fotki z wczorajszego I koncertu konkursowego, uczestników jest dwudziestu,
jedna z tych osób jutro zostanie laureatką konkursu im, Agnieszki Osieckiej,
jak śpiewali? większość dobrze, a nawet bardzo!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
/nazwiska dodam jutro/

a po konkursie występ Gwiazd - i od razu odbiór inny, bo i inny poziom śpiewania, interpretacji
Obrazek
Obrazek
... tak zimnej nocy na Poezji nie było, po północy/odczuwalność poniżej 10stopni!!!/ widzów czyli nas pozostało niewiele, brrrrrr, z trudem wręcz śpiewała Elżbieta Adamiak, ale i tu szacunek dla niej, że nie skróciła koncertu, może pomagały wspomnienia, tu przed laty, wygrywając Konkurs rozpoczęła swoją wielką muzyczną przygodę, oczywiście tamtą, zwycieską piosenką – sł. Jerzy Harasymowicza "Jesienna zaduma" rozpoczęła swój recital

Jutro zakończenie Spotkań Zamkowych, ogłoszenie tegorocznych wyników i koncert dawnych laureatów, tych których udało się zaprosić - na pewno wspomnień będzie mnóstwo, oczywiście też tam będziemy, a wspomnień też mamy mnóstwo - chwilo trwaj!

OluB - może kiedyś....????
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Ola B. Pn, 01.07.2013 21:52

Placuniuuuuuuu!! :):):)

Kochana moja...może kiedyś.... spełnić się mogą tylko te marzenia, które mamy...więc ja mam je jako jedno z wielu...:)....

Jak zobaczyłam na zdjęciu Osinkę to mi serce zadrżało i ciepło na duszy się zrobiło...o jak ja uwielbiam Jej głos....anielski nieziemsko... każda Nuta przez Nią wyśpiewana jest niesiona wiatrem...., słońcem..., zielenią...miłością..
Mam nadzieję, że i Was urzekła.... opowiadałam Wam o Niej kiedyś...nie wiem czy pamiętasz?:)
....uśmiecham się... i zalewam łzami przy Jej śpiewie i gęsią skórkę mam...:)
Ona jest taka drobniutka a głos w Niej Olbrzymi...oj, długo bym tak mogła, bo Ją bardzo, bardzo....
Jeśli Ktoś nie słuchał niech szybko nadrobi zaległości....WARTO!:):):)

Placuniu czy wiesz, że....już 5 lat minęło odkąd "Rebeka" i "Groszki..." w Kraju Raju zabrzmiały....
W Moim Sercu na ZAWSZE!:)

...i tak jak pisałam...w tym roku w Sopocie poczułam znów smak szampana z truskawkami, którego w Kraju Raju z Wami piłam:):):)

Tych Wspomnień NIKT mi nie zabierze! :):):)

Ściskam Zielonych BARDZO mocno!
Myślę o Was:)
Avatar użytkownika
Ola B.
 
Posty: 1816
Dołączył(a): N, 27.02.2005 19:43
Lokalizacja: Kutno

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Pn, 01.07.2013 23:53

OluB -
oj, Dorotkę lubimy, lubimy od lat, miała wtedy niewiele ponad 20 lat, gdy w 1999r piosenką "Sama chciała" – /sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski/ zajęła I miejsce na Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję” -
przy okazji wspomnień ze wszystkich lat, to przewinęły się chyba wszyscy Wielcy związani z poezją śpiewaną, eh, wielu z nich już nie ma, ale ich muzyka, teksty są z nami
- a Dorota jak "zaśpiewała bez słów" do muzyki z filmu " Kochankowie z Marony" - też były ciarki,
a to zdjęcie, Olu specjalnie dla Ciebie, wybierz, po której stronie będziesz? z lewej z nami? czy z prawej przed nami??? :D :D
Obrazek

i jeszcze zdjęcia z ogłoszenia wyników Konkursu
Obrazek
Obrazek
i zdjęcie z koncertu laureatów z lat poprzednich
Obrazek

- a co do truskawek, to pływają, oj, często pływają:):):) - ściskamy Cię Jaśminowo!!!
Obrazek

ps
oj, "zatrzęsła się":) dzisiaj trawa na Wyspie od radości naszej, wielkiej trójki, ...
a kankan Łukasza - super, /dwa lata temu już mógł tal zatańczyć, wtedy zabrakło jednej wygranej piłeczki!/ czyli ... marzenia się spełniają... może i Agnieszka uwierzy, że za parę dni puchar może być jej,
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Pn, 08.07.2013 16:02

a ja z innej beczki a może z tej samej - w lokalnej TV był nawet dość długi materiał o jubileuszu Spotkań - łza w oku się kręciła jak oglądałam młodych, pięknie śpiewających a wszystko to przed laty ale i teraz nie jest źle.
ja za momencik zaczynam lato - no takie w wersji muzycznej i oby pogoda dopisała, tzn. w każde niedzielne popołudnie ma NIE padać
ITA koty cudne - jak zawsze - małe, duże nie ma to znaczenia. Lubię tę ich niezależność, własne ścieżki
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Erica Śr, 17.07.2013 23:13

Placuniu, dziękuję za relację i zdjęcia
Tak miło tu czasem wrócić. Tak pewnie odwiedza się dawno poznane miejsca. Trochę jak kot, z daleka, zza krzewu, ale ciepło jest i przyjemnie.
Ściskam
e_a
...szlifiernia magii słów i ognia.
Dzieli nas na zawsze...
EL
Avatar użytkownika
Erica
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr, 18.05.2005 19:04

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Pt, 26.07.2013 12:55

a jak Wam mija lato? to już przecież półmetek
urlopy? wyprawy w nieznane? zdjęcia? wspomnienia? wrażenia?
trochę gorąco ale przecież zimno trwa dłużej tak więc nie narzekam i pozdrawiam z piękną (jeszcze) zielenią
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio So, 27.07.2013 09:20

Teremi - ale się wstrzeliłaś z pytaniem! bo nie dni, a godziny odliczamy, aby piechotą do lata iść, czyli przed siebie, jak to na urlopie -

- a jak było dotąd?, pogoda wariowala, na szczęście szkód nie narobiła, więc robiliśmy swoje:), i jak to latem, prawie w każdej miejscowości, czy to większej czy mniejszej, koncerty, koncerty... ostatnio bawiliśmy się przednie na Nocach i Dniach w Szczytnie, muzyka i piosenki Czerownych Gitarach i Krzysztofa Klenczona zawładnęła całym miastem, takiej wspólnej zabawy na ulicach dawno nie widzieliśmy,
zupełnie inaczej, ale za to bardziej rodzinnie było na Dżeztivalu, koncert w stodole /ale jaka przednia akustyka!, chwalonai przez muzyków/, taki osobisty koncert Grzecha dla ... rodziny tu mieszkającej,
Obrazek
Obrazek

- a od wczoraj można o wschodzie słońca nie tylko w niebo popatrzeć, ale i na Agnieszkę grającą w Kalifornii/transmisje nawet w tvp2:O... oj, żeby u nas było goręcej niż u nich:O, co za klimat/
Obrazek
i o wschodzie słońca można mieć całe jezioro tylko dla siebie
Obrazek
/trudno tylko sie wstaje o 3, ale potem to sama poezja:)

... a dzisiaj nie tylko szklanka wody na pustyni, a nawet bardziej w mieście wskazana,
albo można też zaszyć się w kąciku
Obrazek

Erico - fajnie, że zajrzałaś, czasami chodzenie po starych śladach bywa krzepiące, może kiedyś nasze ścieżki się przetną?:)

dzisiaj w Praniu wydarzenie - za parę godzin koncert AMJ, prawie, że imieninowy, w takim żarze, oj, będzie ciężko ... gdy bedę szła Aleją Modrzewiową pomacham do Wszystkich Miłosników, którym jest to miejsce bliskie /jakby to było wczoraj, prawda???/

a jutro wieczorem będziemy oglądać spektakl pod kopułą planetarium inspirowany płytą „The Dark Side Of The Moon” pt. „KSIĘŻYC W POETYCE PINK FLOYD”, powtarzają go na specjalne życzenie widzów, podobno rewelacja

- idę zapakować mapy, /mapa to tak jak przewracanie kartek w ksiażce/, żaden gps nie dorównuje,
paszporty zapakowane, więc ...
/podobno ma być to urlop wypoczynkowy- słowo dotąd nieznane :lol: - no zobaczymy co oznacza... wypoczynkowy?:):) - urlop rozpoczęty koncertami, może to dobry znak/

Kochani - DOBREGO LATA!!!
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Ita So, 27.07.2013 11:01

Placuniuuuuu !

Dzieki za "wschod slonca nad Placuniowem" .
Zazdroszcze kapieli o tej porze dnia.
Ja kiedy plywam, to raczej w południe (do jeziora mam kilka km), ale za to, w towarzystwie …kaczek

Obrazek

Zycze udanych urlopowych wędrówek i prawdziwego odpoczynku !
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio N, 28.07.2013 18:02

Ita, kąpiemy sie, kąpiemy, w zasadzie z wody nie wychodzimy:),
no chyba, że wzywają dżięki ze sceny:)

MAŁGOŚ z Depresji, byliśmy, byliśmy, godziny mijają a my ciągle pod wrażenienim, głosu, lekkości i niezwykłego wdzięku "Ani"...
a tłumy były takie, że kilometr przed Praniem stały auta!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

a potem działo się działo!!! NIEZWYKŁE wzruszenia i na scenie i przed sceną...

/= nadaję z lasu, nie wiem, czy sie uda - reszta jutrooooooo/
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Pn, 29.07.2013 22:34

cd koncertu z Prania

Obrazek
Obrazek
i tak piosenka za piosenką, muzycy zmieniali instrumenty /prawie było jak z orkiestrą/, Ania śpiewała, widownia śpiewała i klaskała, aż TU i Teraz, tu i teraz ...
KTOŚ się przemknął na scenę i stanął za plecami Ani
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Pn, 29.07.2013 22:52

a na scenie pojawił się nieoczekiwany, prezent imieninowy - Mino Cinelu,
Ania była tak zaskoczona, a potem tak rozradowana, szczęśliwa ...że, zabrała nam duszę ...
/mowy do dzisiaj nie odzyskaliśmy:)/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne