HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Wt, 17.02.2009 19:18

Dobry wieczór HalYnko!

To ja, marnotrawna Druhna po powrocie z emYgrancji, wytarmoszona przez Recesję, kuzynkę Alberci.

Myślałam, żeby wkleić jakieś stare zdjęcie i zestawić z tym poniżej, coś w rodzaju "przed i po", takie audiotele DruhnOM zorganizować pt. "Znajdź ileś tam szczegółów", ale Druhny by szukały do nirwany, to szkoda czasu.

No, to tyle, bo widać gołym oczodołem, że niczego nie ogarniam. Bliższe szczegóły w prasie codziennej.

Jakieś pitania?

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA Wt, 17.02.2009 19:51

a te pitania to obowiazkowo ? bo nie mam na te chwile jak raz :)

Witaj Sowa !! :D

super wygladasz , jakies modern czy cus , bomba !
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 17.02.2009 22:20

tak wygląda kot w dniu swojego święta

Obrazek

Sowus witaj i bez audiotele - ciesze sie, ze wyszłaś z dziupli i to w takim dniu co to nawet koty nie są straszne

Basiu ależ absolutnie nie - było to dla mnie zabawne zestawienie i tez sobie zażartowałam (oczywiście nie z wieku - lubie eleganckie starsze panie)

pozdrawiam też wszystkie HP-owskie koty

a to jeszcze jeden
Obrazek

ten to chyba juz skończył świętować to ani chybi Kangurowy kot

(zdjęcia i koty nie są moje - dostałam w prezencie - zdjęcia nie koty)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Baska Śr, 18.02.2009 10:47

To musiały nieżle balangować w dniu swojego święta :D :D
Avatar użytkownika
Baska
 
Posty: 2549
Dołączył(a): Wt, 19.04.2005 16:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej Śr, 18.02.2009 13:27

Wiaj Sowus, nareszcie sie odezwalas. Martwilam sie o Ciebie.
Twoja nowa kreacja taka troche siermiezna . Mimo to
ciagle wygladasz atrakcyjnie bo jak mowia nie suknia zdobi Sowe ale Sowa suknie .
Przyznam sie ze wole przygody z Albercia niz kuzynka Depresja ze o dalekiej krewnej Recesji nie wspomne. Sciskam Cie w pasie , glaszcze po piorach i serdecznie pozdrawiam. HP jeszcze dycha poki My piszemy.
Usmiechy w strone nowych obietywow ;-) .
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 18.02.2009 17:57

Kolega wlasnie mi ozanjmil ze zaraz nam utna prad....Wpadam wiec tylko zeby sie przywitac. Witam, witam...

Sowus! Dobrze Cie widziec w wersji awangardowej!

I jeszcze moze zdaze cos wkleic. Swieze, wczorajsze, nie zwiazane z dniem kota, ale phi, my tu roznic miedzy stworzeniami nie robimy! Hobbitu sie obrazily.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez tessa Śr, 18.02.2009 18:19

MC, ale trafilas, skad wiedzialas, ze ja zbieram domki dla ptakow? :P Uwielbiamte zdjecia :P
Nigdy nie staraj sie zrozumiec wszystkiego, bo wszystko stanie sie niezrozumiale.
Avatar użytkownika
tessa
 
Posty: 747
Dołączył(a): Wt, 26.08.2008 08:52
Lokalizacja: be

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Cz, 19.02.2009 10:38

taaak macie rację ta nowa kreacja Sowy lekko awangardowa - ale przecież wciąż trwa karnawał

Emcia cudne te domki ptasie i ja tam nie wiem czy Hobbity to nie koty w innym wcieleniu skoro się tak tu zadomowiły

Ściana - na czerwony dywan marsz

Druhny niech się nie martwią, że ja tak ostatnio fotograficznie się rozwijam, ale jak się juz rozwinę to jak zabłysnę, to ho ho
... a chwilowo zgodnie ze świecką tradycją...

„Bo to się zwykle tak zaczyna”

Tak mi wstyd, strasznie wstyd
Bo zakochałem się
Który raz? Setny raz
Lecz zakochałem się

Nie chciałem mała szczupła blond
Myślałem przejdzie - ale skąd
Męczę się, dręczę się
Sam nie wiem czego chcę

Bo to się zwykle tak zaczyna
Sam nie wiesz o tym jak i gdzie
Po prostu wzięła Cię dziewczyna
A to jest znak że już jest źle

Z początku rzadko ją widujesz
A potem chcesz z nią częściej być
I w końcu trudno ale czujesz
Że bez niej już nie możesz żyć

Za jeden dzień z tą twoją ukochaną
Oddałbyś tysiąc lat
Za jedną noc zaś gdyby Ci kazano
Dałbyś chętnie cały świat

Bo to się zwykle tak zaczyna
Sam nie wiesz o tym jak i gdzie
O całym świecie zapominasz
I kochasz bo tak serce chce

Tak mi wstyd, strasznie wstyd
Lecz coś mnie peszy w niej
Byłem z nią prawie rok
Dużo - bo można mniej

To takie przykre sprawy są
Bo prawda - cóż kochałem ją
Męczę się, dręczę się
Sam nie wiem czego chcę

Bo to się zwykle tak zaczyna
Sam nie wiesz o tym jak i gdzie
Zaczyna nudzić Cię dziewczyna
A to jest znak że już jest źle

Zaczynasz chodzić z nią do krewnych
A potem mówisz: sama idź
I w końcu trudno - jesteś pewny
Że dłużej z nią nie możesz żyć

Za jeden dzień z tą twoją ukochaną
Oddałbyś tysiąc lat
Za jedną noc zaś gdyby Ci kazano
Dałbyś chętnie cały świat

Bo to się zwykle tak zaczyna
I trwa przez jeszcze kilka dni
W końcu ją rzucasz, zapominasz
I to jest życie - c'est la vie!
(śpiewa B.Łazuka, autora tekstu - znajdę - kiedyś a tekst bez przycinania)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Cz, 19.02.2009 11:15

Czerwony dywan? No wreszcie!!! Jak wrocic na lono HalYnki, to z pompOM, ne?
Witajcie Druhny!!!
Melduje sie w HalYnce.
Klaniam sie unikatowo.
Pozdrawiam mocno.
Wasza U-Knotka
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba Cz, 19.02.2009 13:28

O, jak pięknie! To już chyba sOM wszyscy na miejscu. Coś czuję, że wszystkie wyglądamy jak Sowuś - wytargana, ale głowa ciagle na swoim miejscu. Aż się prosi o jakąś imprezkę.
Ama et fac quod vis.
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 19.02.2009 18:23

Dzien powitalny Druhny Sciany! Witaj nasza U-Knotko! Czy Druhna obiecuje poprawe i ze nas juz wiecej na tak dluuuugo nie opusci? Czy Druhna Sowie zyczy oskarenke na pokute czy moze bedzieMY dochodzic do siebie powolutku po urlopiku? O inne sprawy typu zdjecia z czarnego aparatu to jeszcze Druhne zagadniemy! Nie ma Stracha Stacha!

Teremi, hihi, ja juz jestem pod wrazeniem Druhny eskapad i poczynan fotograficznych! A jak Druhna zablysnie to bedzie dopiero MOMENT! PS Mam cos dla Ciebie Teremi-pozniej wkleje.

Tessa milo mi, ze Ci zdjecia przypadly do gustu, jak widac jest jeszcze ktos rownie zakrecony na punkcie ptasich domkow co Ty! ProsiMY o relacje fotograficzna z Twojej wlasnej kolekcji.

Bronia, hihi, czy Ty sie zglaszasz na wodzireja? No to siu!

Maciejko, dopiero teraz doczytalam Twoj wczesniejszy post...Mala literowka, czili to co lubimy najbardziej! "Frozen River" ma sie tak do Indii jak Albercia do Francji Elegancji...czili chodzi o to, ze jest to film indie-skrot do independent, takie tutejsze lingo..., niezalezny, robiony za stosunkowo niewielkie pieniadze, przez debiutujaca rezyserke, z malo znanymi aktorami. Owszem pojawiaja sie w tym filmie Indianie..., ale polnocno-amerykanscy z plemienie Mohawk. Tutaj rozmowa z rezyserka, Courtney Hunt, ale tylko po angielsku niestety... Rozmowa z Courtney Hunt o "Frozen River" Przepraszam za wstapienie na podium ale ten film jest wart wyjasnien!
PS Bronia, a wiesz, ze "Ostrov" hihi, ten film science fiction, o mnichu dreczonym przeszlymi przewinieniem, zacial mi sie i nie moge skonczyc go ogladac...kurnaola...

Ze spraw codziennych to powiem, ze kupiam robocze buty na przecenie i nie moge w nich chodzic...I tak sie koncza zakupy Kuzynki Imeldy...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Cz, 19.02.2009 20:43

Emcia a ja już zgodnie z instrukcjami Placunia wklejam - mam nadzieję, że Twój się nie obrazi za upublicznienie jego wizerunku. To taki pierwszy maciupeńki błysk
Obrazek

Ściana od jutra szukam odpowiedniego czerwonego dywanu

cieszę się, że zaczynają sie powroty

Bromba dziękuję za TAM i TU - dziękuję za to co piszesz
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej Pt, 20.02.2009 15:26

Witaj HP, witaj Ściana , witajcie goście z daleka i bliska.
Emcia patrząc na Twoje zdjęcie ptasich domków pomyślalam sowie, że każdy kot wpadlby w zachwyt na widok takiej spiżarni.
Dzięki za wyjaśnienie o "Frozen river" bo ciągle bylam nieświadoma mojej blędnej interpretacji użytych przez Ciebie skrótów. Wywiad przeczytalam ,film obejrzę.
Teremi dzięki za cudny koci fotomontaż.
Bromba po przeczytaniu tego co napisalaś spojrzalam w lustro, pomyślalam o nowym aparacie Teremi i zadzwonilam do fryzjerki.
Pozdrawiam i oddalam sie do kuchni gdzie zaleglości nie mieszczą się w zlewozmywaku .
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: HYDE PARK

Postprzez tessa Pt, 20.02.2009 16:54

MC, te domki na zdjeciu to wszystkie byly twoje? O Matko Swieta. :P No to ja sie do ciebie nie umywam, bo mam zaledwie siedem i wszystkie porozstawiane w roznych miejscach w ogrodzie i na scianach domu. Byloby wiecej, ale malz wymysla i za portfel mnie trzyma. W sklepie obiecuje, ze mi zrobi wlasnorecznie, a potem czekam tatka latka. Ale powolutku draze temat i udaje mi sie od czasu do czasu z jakims do domu wrocic.

Teremi, slicznosci te koty, slicznosci te zdjecia, slicznosci Ty, ze nam tu te cuda wklejasz :P Co nie przeszkadza, ze zamiast wziac sie za nauke, rozpraszam sie w innych tematach. A tu nie ma zlituj, trza sie do nauki wziac. Dobrze, ze Placuniu cierpliwy i pal nie wstawia za lenistwo :wink: Ale u mnie zimno i ja nie mam motywacji, zeby w plener wyjsc i popstrykac troche. Moze w ten weekend :?: Czekamy na jeszcze :P
Nigdy nie staraj sie zrozumiec wszystkiego, bo wszystko stanie sie niezrozumiale.
Avatar użytkownika
tessa
 
Posty: 747
Dołączył(a): Wt, 26.08.2008 08:52
Lokalizacja: be

Oskary

Postprzez Ściana So, 21.02.2009 03:38

Zagladam Ci ja do mojego organizera, a tam wyskakujOM Oskary. Druhny bedOM depeszowac filmowo? Na zywo?
No to wklejam pelnOM lYste nominowanych.
Aaaaa....zawsze mnie wkurczenkoluje jak podaja liste nominowanych bez uwzglednienia nazwisk tworcow, np. "Original screenplay: Happy-Go-Lucky". Samo sie napisalo, ne? Nie "Happy-Go-Lucky", tylko "Happy-Go-Lucky" written by Mike Leigh", BUM! Albo "Achievement in cinematography: The Reader". Taaaa....samo sie nakrecilo, ne? "Achievement in cinematography: The Reader - Chris Menges and Roger Deakins"!!!!! No co? Porzadek w nominacjach musi byc!!! I jeszcze, zeby bylo bardziej autystycznie, to mnie zawsze interesuje jakie Studia Filmowe/Producenci stoja za tymi filmami. Miramax, The Weinstein Company czy tez A Rock Paper Scissors Production, hi hi.

A ze nie samymi Oskarami czlowiek zyje, to zostawiam Druhny w spokoju.
Walecznym krokiem oddalam sie, zeby zmierzyc sie z zyciem w realu. Ave!
Czy Druhny tez ostatnio majOM TYLKO pod gorke?

PS A moze jakas oskarenke walnieMY wspolnymi silami? TrampolYna, RAZ!



Academy of Motion Picture Arts and Sciences
NOMINATIONS BY CATEGORY - 81ST AWARDS


Performance by an actor in a leading role
Richard Jenkins in "The Visitor" (Overture Films)
Frank Langella in "Frost/Nixon" (Universal)
Sean Penn in "Milk" (Focus Features)
Brad Pitt in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Mickey Rourke in "The Wrestler" (Fox Searchlight)

Performance by an actor in a supporting role
Josh Brolin in "Milk" (Focus Features)
Robert Downey Jr. in "Tropic Thunder" (DreamWorks, Distributed by DreamWorks/Paramount)
Philip Seymour Hoffman in "Doubt" (Miramax)
Heath Ledger in "The Dark Knight" (Warner Bros.)
Michael Shannon in "Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage)

Performance by an actress in a leading role
Anne Hathaway in "Rachel Getting Married" (Sony Pictures Classics)
Angelina Jolie in "Changeling" (Universal)
Melissa Leo in "Frozen River" (Sony Pictures Classics)
Meryl Streep in "Doubt" (Miramax)
Kate Winslet in "The Reader" (The Weinstein Company)

Performance by an actress in a supporting role
Amy Adams in "Doubt" (Miramax)
Penélope Cruz in "Vicky Cristina Barcelona" (The Weinstein Company)
Viola Davis in "Doubt" (Miramax)
Taraji P. Henson in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Marisa Tomei in "The Wrestler" (Fox Searchlight)

Best animated feature film of the year
"Bolt" (Walt Disney) Chris Williams and Byron Howard
"Kung Fu Panda" (DreamWorks Animation, Distributed by Paramount) John Stevenson and Mark Osborne
"WALL-E" (Walt Disney) Andrew Stanton

Achievement in art direction
"Changeling" (Universal) Art Direction: James J. Murakami Set Decoration: Gary Fettis
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Art Direction: Donald Graham Burt Set Decoration: Victor J. Zolfo
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Art Direction: Nathan Crowley Set Decoration: Peter Lando
"The Duchess" (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Art Direction: Michael Carlin Set Decoration: Rebecca Alleway
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Art Direction: Kristi Zea Set Decoration: Debra Schutt

Achievement in cinematography
"Changeling" (Universal) Tom Stern
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Claudio Miranda
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Wally Pfister
"The Reader" (The Weinstein Company) Chris Menges and Roger Deakins
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Anthony Dod Mantle

Achievement in costume design
"Australia" (20th Century Fox) Catherine Martin
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Jacqueline West
"The Duchess" (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Michael O'Connor
"Milk" (Focus Features) Danny Glicker
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Albert Wolsky

Achievement in directing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Fincher
"Frost/Nixon" (Universal) Ron Howard
"Milk" (Focus Features) Gus Van Sant
"The Reader" (The Weinstein Company) Stephen Daldry
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Danny Boyle

Best documentary feature
"The Betrayal (Nerakhoon)" (Cinema Guild) A Pandinlao Films Production Ellen Kuras and Thavisouk Phrasavath
"Encounters at the End of the World" (THINKFilm and Image Entertainment) A Creative Differences Production Werner Herzog and Henry Kaiser
"The Garden" A Black Valley Films Production Scott Hamilton Kennedy
"Man on Wire" (Magnolia Pictures) A Wall to Wall Production James Marsh and Simon Chinn
"Trouble the Water" (Zeitgeist Films) An Elsewhere Films Production Tia Lessin and Carl Deal

Best documentary short subject
"The Conscience of Nhem En" A Farallon Films Production Steven Okazaki
"The Final Inch" A Vermilion Films Production Irene Taylor Brodsky and Tom Grant
"Smile Pinki" A Principe Production Megan Mylan
"The Witness - From the Balcony of Room 306" A Rock Paper Scissors Production Adam Pertofsky and Margaret Hyde

Achievement in film editing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Kirk Baxter and Angus Wall
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lee Smith
"Frost/Nixon" (Universal) Mike Hill and Dan Hanley
"Milk" (Focus Features) Elliot Graham
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Chris Dickens

Best foreign language film of the year
"The Baader Meinhof Complex" A Constantin Film Production - Germany
"The Class" (Sony Pictures Classics) A Haut et Court Production - France
"Departures" (Regent Releasing) A Departures Film Partners Production - Japan
"Revanche" (Janus Films) A Prisma Film/Fernseh Production - Austria
"Waltz with Bashir" (Sony Pictures Classics) A Bridgit Folman Film Gang Production - Israel

Achievement in makeup
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Greg Cannom
"The Dark Knight" (Warner Bros.) John Caglione, Jr. and Conor O'Sullivan
"Hellboy II: The Golden Army" (Universal) Mike Elizalde and Thom Floutz

Achievement in music written for motion pictures (Original score)
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Alexandre Desplat
"Defiance" (Paramount Vantage) James Newton Howard
"Milk" (Focus Features) Danny Elfman
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A.R. Rahman
"WALL-E" (Walt Disney) Thomas Newman

Achievement in music written for motion pictures (Original song)
"Down to Earth" from "WALL-E" (Walt Disney) Music by Peter Gabriel and Thomas Newman Lyric by Peter Gabriel
"Jai Ho" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music by A.R. Rahman Lyric by Gulzar
"O Saya" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music and Lyric by A.R. Rahman and Maya Arulpragasam

Best motion picture of the year
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) A Kennedy/Marshall Production Kathleen Kennedy, Frank Marshall and Ceán Chaffin, Producers
"Frost/Nixon" (Universal) A Universal Pictures, Imagine Entertainment and Working Title Production Brian Grazer, Ron Howard and Eric Fellner, Producers
"Milk" (Focus Features) A Groundswell and Jinks/Cohen Company Production Dan Jinks and Bruce Cohen, Producers
"The Reader" (The Weinstein Company) A Mirage Enterprises and Neunte Babelsberg Film GmbH Production Nominees to be determined
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A Celador Films Production Christian Colson, Producer

Best animated short film
"La Maison en Petits Cubes" A Robot Communications Production Kunio Kato
"Lavatory - Lovestory" A Melnitsa Animation Studio and CTB Film Company Production Konstantin Bronzit
"Oktapodi" (Talantis Films) A Gobelins, L'école de l'image Production Emud Mokhberi and Thierry Marchand
"Presto" (Walt Disney) A Pixar Animation Studios Production Doug Sweetland
"This Way Up" A Nexus Production Alan Smith and Adam Foulkes

Best live action short film
"Auf der Strecke (On the Line)" (Hamburg Shortfilmagency) An Academy of Media Arts Cologne Production Reto Caffi
"Manon on the Asphalt" (La Luna Productions) A La Luna Production Elizabeth Marre and Olivier Pont
"New Boy" (Network Ireland Television) A Zanzibar Films Production Steph Green and Tamara Anghie
"The Pig" An M & M Production Tivi Magnusson and Dorte Høgh
"Spielzeugland (Toyland)" A Mephisto Film Production Jochen Alexander Freydank

Achievement in sound editing
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Richard King
"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) Frank Eulner and Christopher Boyes
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Tom Sayers
"WALL-E" (Walt Disney) Ben Burtt and Matthew Wood
"Wanted" (Universal) Wylie Stateman

Achievement in sound mixing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Mark Weingarten
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lora Hirschberg, Gary Rizzo and Ed Novick
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Ian Tapp, Richard Pryke and Resul Pookutty
"WALL-E" (Walt Disney) Tom Myers, Michael Semanick and Ben Burtt
"Wanted" (Universal) Chris Jenkins, Frank A. Montaño and Petr Forejt

Achievement in visual effects
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton and Craig Barron
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Nick Davis, Chris Corbould, Tim Webber and Paul Franklin
"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) John Nelson, Ben Snow, Dan Sudick and Shane Mahan

Adapted screenplay
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Screenplay by Eric Roth
Screen story by Eric Roth and Robin Swicord
"Doubt" (Miramax) Written by John Patrick Shanley
"Frost/Nixon" (Universal) Screenplay by Peter Morgan
"The Reader" (The Weinstein Company) Screenplay by David Hare
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Screenplay by Simon Beaufoy

Original screenplay
"Frozen River" (Sony Pictures Classics) Written by Courtney Hunt
"Happy-Go-Lucky" (Miramax) Written by Mike Leigh
"In Bruges" (Focus Features) Written by Martin McDonagh
"Milk" (Focus Features) Written by Dustin Lance Black
"WALL-E" (Walt Disney) Screenplay by Andrew Stanton, Jim Reardon Original story by Andrew Stanton, Pete Docter
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 21.02.2009 09:55

Przyznaje sie, ze w ten weekend zyje Oskarami i nie ma na to rady...Prosze o zrozumienie i wybaczenie....

Academy of Motion Picture Arts and Sciences
NOMINATIONS BY CATEGORY - 81ST AWARDS


Performance by an actor in a leading role
Richard Jenkins in "The Visitor" (Overture Films)
Frank Langella in "Frost/Nixon" (Universal)
****Sean Penn in "Milk" (Focus Features)
Brad Pitt in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Mickey Rourke in "The Wrestler" (Fox Searchlight)
(piekna rola, zagrana bez egzaltacji a z wielkO wymowO! BUM! Niech sie Mickey Rourke ze swoimi zszywkami, malymi ostrymi przyrzadami i zaprzyjaznionymi psami schowa! PS Hihi, Richard Jenkins WOGOLE sie moze schowac! No nic na to nie poradze..., zmeczyl mnie jego film, Richard Jenkins mnie zmeczyl...Nie ten poziom entropi.)

Performance by an actor in a supporting role
Josh Brolin in "Milk" (Focus Features)
Robert Downey Jr. in "Tropic Thunder" (DreamWorks, Distributed by DreamWorks/Paramount)
****Philip Seymour Hoffman in "Doubt" (Miramax)
Heath Ledger in "The Dark Knight" (Warner Bros.)
Michael Shannon in "Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage)
(GENIALNY! Zdecydowanie DUET roku! PS ze wzgledu na okolicznosci moze wygrac Heath Ledger...)

Performance by an actress in a leading role
Anne Hathaway in "Rachel Getting Married" (Sony Pictures Classics)
Angelina Jolie in "Changeling" (Universal)
Melissa Leo in "Frozen River" (Sony Pictures Classics)
****Meryl Streep in "Doubt" (Miramax)
Kate Winslet in "The Reader" (The Weinstein Company)
(GENIALNA rola. Kate mnie wkurzyla makeupem w Zaklinaczu Slow i mam nadzieje, ze Akademie tez! Najciekawiej by bylo gdyby Oskara dostala Melissa Leo. Niech Akademia idzie na lurowatO calosc!)

Performance by an actress in a supporting role
Amy Adams in "Doubt" (Miramax)
****Penélope Cruz in "Vicky Cristina Barcelona" (The Weinstein Company)
Viola Davis in "Doubt" (Miramax)
Taraji P. Henson in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Marisa Tomei in "The Wrestler" (Fox Searchlight)
(podobala mi sie i juz! Ale moze wygrac Marisa. Nie bedzieMY sie obrazac ale swoje wieMY!)

Best animated feature film of the year
"Bolt" (Walt Disney) Chris Williams and Byron Howard
****"Kung Fu Panda" (DreamWorks Animation, Distributed by Paramount) John Stevenson and Mark Osborne
"WALL-E" (Walt Disney) Andrew Stanton
(Azja gorO?)

Achievement in art direction
"Changeling" (Universal) Art Direction: James J. Murakami Set Decoration: Gary Fettis
****"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Art Direction: Donald Graham Burt Set Decoration: Victor J. Zolfo
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Art Direction: Nathan Crowley Set Decoration: Peter Lando
"The Duchess" (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Art Direction: Michael Carlin Set Decoration: Rebecca Alleway
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Art Direction: Kristi Zea Set Decoration: Debra Schutt
(COS w nim jest, ten klimat, skrzypiace schody, kurz w powietrzu. MAGIA MIEJSCA.)

Achievement in cinematography
"Changeling" (Universal) Tom Stern
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Claudio Miranda
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Wally Pfister
"The Reader" (The Weinstein Company) Chris Menges and Roger Deakins
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Anthony Dod Mantle
(niech sie Druhna Sciana nie gniewa, Roger Deakins jest OK, zwlaszcza scena z oknem, ale tutaj w Milionerze zdjecia sie dorbaldie dzieja! DY-NA-MI-KA!)

Achievement in costume design
"Australia" (20th Century Fox) Catherine Martin
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Jacqueline West
****"The Duchess" (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Michael O'Connor
"Milk" (Focus Features) Danny Glicker
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Albert Wolsky
(bo sO kostiumy i KOSTIUMY!)

Achievement in directing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Fincher
"Frost/Nixon" (Universal) Ron Howard
"Milk" (Focus Features) Gus Van Sant
"The Reader" (The Weinstein Company) Stephen Daldry
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Danny Boyle
(Milk jest dobry ale Slumdog RULZ!)

Best documentary feature
"The Betrayal (Nerakhoon)" (Cinema Guild) A Pandinlao Films Production Ellen Kuras and Thavisouk Phrasavath
"Encounters at the End of the World" (THINKFilm and Image Entertainment) A Creative Differences Production Werner Herzog and Henry Kaiser
"The Garden" A Black Valley Films Production Scott Hamilton Kennedy
****"Man on Wire" (Magnolia Pictures) A Wall to Wall Production James Marsh and Simon Chinn
"Trouble the Water" (Zeitgeist Films) An Elsewhere Films Production Tia Lessin and Carl Deal
(widzialam tylko jeden z tych filmow to obstawiam. Albercia wyciaga line. Bedzie robic spacery miedzy szufladami. Teremi rosnie pod bokiem konkurencja...)

Best documentary short subject
"The Conscience of Nhem En" A Farallon Films Production Steven Okazaki
"The Final Inch" A Vermilion Films Production Irene Taylor Brodsky and Tom Grant
"Smile Pinki" A Principe Production Megan Mylan
"The Witness - From the Balcony of Room 306" A Rock Paper Scissors Production Adam Pertofsky and Margaret Hyde
(nie wiem wogole o co w tej kategorii chodzi. Hihi, Paper Scissors Production DOBRE!)

Achievement in film editing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Kirk Baxter and Angus Wall
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lee Smith
"Frost/Nixon" (Universal) Mike Hill and Dan Hanley
"Milk" (Focus Features) Elliot Graham
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Chris Dickens
(Oskara wezmie Slumdog, ale Dark Knighta i Buttona calkiem sie z tej kategorii wyedytowac nie da...)

Best foreign language film of the year
"The Baader Meinhof Complex" A Constantin Film Production - Germany
****"The Class" (Sony Pictures Classics) A Haut et Court Production - France
"Departures" (Regent Releasing) A Departures Film Partners Production - Japan
"Revanche" (Janus Films) A Prisma Film/Fernseh Production - Austria
"Waltz with Bashir" (Sony Pictures Classics) A Bridgit Folman Film Gang Production - Israel
(wlasnie wracam z kina, z filmu The Class. Cale kino pelne Francuzow, zadzierajO nosa i nie jedzO popkornu, za to gadajO jak nakreceni. Czulam sie jak na emigracji we Francji. Film The Class bardzo dobry! Recenzje wcale nie wychwycily sedna tego filmu! PHI.)

Achievement in makeup
****"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Greg Cannom
"The Dark Knight" (Warner Bros.) John Caglione, Jr. and Conor O'Sullivan
"Hellboy II: The Golden Army" (Universal) Mike Elizalde and Thom Floutz
(dobra! Niech ma!)

Achievement in music written for motion pictures (Original score)
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Alexandre Desplat
"Defiance" (Paramount Vantage) James Newton Howard
"Milk" (Focus Features) Danny Elfman
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A.R. Rahman
"WALL-E" (Walt Disney) Thomas Newman
(muzyka genialna i do tego szarpie wszystkimi strunami!)

Achievement in music written for motion pictures (Original song)"Down to Earth" from "WALL-E" (Walt Disney) Music by Peter Gabriel and Thomas Newman Lyric by Peter Gabriel
****"Jai Ho" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music by A.R. Rahman Lyric by Gulzar
****"O Saya" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music and Lyric by A.R. Rahman and Maya Arulpragasam
(albo jedna albo druga, innej mozliwosci niet)

Best motion picture of the year
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) A Kennedy/Marshall Production Kathleen Kennedy, Frank Marshall and Ceán Chaffin, Producers
"Frost/Nixon" (Universal) A Universal Pictures, Imagine Entertainment and Working Title Production Brian Grazer, Ron Howard and Eric Fellner, Producers
"Milk" (Focus Features) A Groundswell and Jinks/Cohen Company Production Dan Jinks and Bruce Cohen, Producers
"The Reader" (The Weinstein Company) A Mirage Enterprises and Neunte Babelsberg Film GmbH Production Nominees to be determined
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A Celador Films Production Christian Colson, Producer
(kolejna nagroda, kolejny Oskar, od przybytku glowa nie boli a Albercia wariuje na calego!)

Best animated short film
"La Maison en Petits Cubes" A Robot Communications Production Kunio Kato
****"Lavatory - Lovestory" A Melnitsa Animation Studio and CTB Film Company Production Konstantin Bronzit
"Oktapodi" (Talantis Films) A Gobelins, L'école de l'image Production Emud Mokhberi and Thierry Marchand
"Presto" (Walt Disney) A Pixar Animation Studios Production Doug Sweetland
"This Way Up" A Nexus Production Alan Smith and Adam Foulkes
(hihi, to dopiero bedzie historia)

Best live action short film
"Auf der Strecke (On the Line)" (Hamburg Shortfilmagency) An Academy of Media Arts Cologne Production Reto Caffi
****"Manon on the Asphalt" (La Luna Productions) A La Luna Production Elizabeth Marre and Olivier Pont
"New Boy" (Network Ireland Television) A Zanzibar Films Production Steph Green and Tamara Anghie
"The Pig" An M & M Production Tivi Magnusson and Dorte Høgh
"Spielzeugland (Toyland)" A Mephisto Film Production Jochen Alexander Freydank
(pan Fizyk robi pomiary lezenia na asfalcie, zeby tylko walec nie nadjechal...Ps Przepraszam, ze sowie robie szopki z tych dwoch kategorii nic o tych filmach nie wiem...)

Achievement in sound editing
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Richard King
****"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) Frank Eulner and Christopher Boyes
"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Tom Sayers
"WALL-E" (Walt Disney) Ben Burtt and Matthew Wood
"Wanted" (Universal) Wylie Stateman
(nie na darmo prawie ogluchlam na Iron Menie, zeby ten film nie dostal Oskara w kategorii dzwieku!)

Achievement in sound mixing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Mark Weingarten
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lora Hirschberg, Gary Rizzo and Ed Novick
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Ian Tapp, Richard Pryke and Resul Pookutty
"WALL-E" (Walt Disney) Tom Myers, Michael Semanick and Ben Burtt
"Wanted" (Universal) Chris Jenkins, Frank A. Montaño and Petr Forejt
(zawsze mnie zastanawia jaka jest roznica miedzy szound edityng a mixing...)

Achievement in visual effects
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton and Craig Barron
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Nick Davis, Chris Corbould, Tim Webber and Paul Franklin
****"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) John Nelson, Ben Snow, Dan Sudick and Shane Mahan
(wizualne cuda i dziwy lacznie z Gwen w minispodniczkach i na szpilach!)

Adapted screenplay
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Screenplay by Eric Roth
Screen story by Eric Roth and Robin Swicord
****"Doubt" (Miramax) Written by John Patrick Shanley
"Frost/Nixon" (Universal) Screenplay by Peter Morgan
"The Reader" (The Weinstein Company) Screenplay by David Hare
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Screenplay by Simon Beaufoy
(nie moge sie zdecydowac wiec Akademia przyzna dwa rownorzedne Oskary. Jednomyslnie. Hallywood tez ma ambicje ala Berlinale 2009! PHI.)

Original screenplay
"Frozen River" (Sony Pictures Classics) Written by Courtney Hunt
****"Happy-Go-Lucky" (Miramax) Written by Mike Leigh
"In Bruges" (Focus Features) Written by Martin McDonagh
****"Milk" (Focus Features) Written by Dustin Lance Black
"WALL-E" (Walt Disney) Screenplay by Andrew Stanton, Jim Reardon Original story by Andrew Stanton, Pete Docter
(Oskara dostanie Milk, ale Happy-Go-Lucky dostanie Oskara pocieszenia zeby Maszmunkowi nie bylo smutno, hihi...)
(Emcia, uffff, nie poprawiam literowek, dobranoc! I do niedzieli!)
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Oskarenka BIS

Postprzez Ściana So, 21.02.2009 12:36

Nie ma rady, MUSZE sie dopisac... Druhny mogOM nam dac POKUTE. Bedziem z EmciOM, AlberciOM i HobbitU szli i szli, hi hi...

Academy of Motion Picture Arts and Sciences
NOMINATIONS BY CATEGORY - 81ST AWARDS


Performance by an actor in a leading role
Richard Jenkins in "The Visitor" (Overture Films)
Frank Langella in "Frost/Nixon" (Universal)
****!!!!Sean Penn in "Milk" (Focus Features)
Brad Pitt in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Mickey Rourke in "The Wrestler" (Fox Searchlight)
(piekna rola, zagrana bez egzaltacji a z wielkO wymowO! BUM! Niech sie Mickey Rourke ze swoimi zszywkami, malymi ostrymi przyrzadami i zaprzyjaznionymi psami schowa! PS Hihi, Richard Jenkins WOGOLE sie moze schowac! No nic na to nie poradze..., zmeczyl mnie jego film, Richard Jenkins mnie zmeczyl...Nie ten poziom entropi.) /stawiaMY na MISZCZA i jego przemowienie na oskarowym podium, hi hi. Film "The Visitor" zdecydowanie i kategorycznie przereklamowana sprawa!!! Powiewajace flagi, Statua Wolnosci, no troche szacunku dla widza. Hobbitu bebniO na tamtamach, czek/

Performance by an actor in a supporting role
Josh Brolin in "Milk" (Focus Features)
Robert Downey Jr. in "Tropic Thunder" (DreamWorks, Distributed by DreamWorks/Paramount)
****!!!Philip Seymour Hoffman in "Doubt" (Miramax)
Heath Ledger in "The Dark Knight" (Warner Bros.)
Michael Shannon in "Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage)
(GENIALNY! Zdecydowanie DUET roku! PS ze wzgledu na okolicznosci moze wygrac Heath Ledger...) /FA-WO-RYT!!! Od kilku juz lat "zagrywa" w ciekawych filmach. I mam nadzieje, ze tym razem Akademia, kuzynka Alberci, przyzna nagrode za role, a nie za okolicznosc. PS "Tropic Thunder" w nominacjach do Oskarow? Akademia przysnela czy ma duzego PeHacza?/

Performance by an actress in a leading role
Anne Hathaway in "Rachel Getting Married" (Sony Pictures Classics)
Angelina Jolie in "Changeling" (Universal)
!!!Melissa Leo in "Frozen River" (Sony Pictures Classics)
****Meryl Streep in "Doubt" (Miramax)
Kate Winslet in "The Reader" (The Weinstein Company)
(GENIALNA rola. Kate mnie wkurzyla makeupem w Zaklinaczu Slow i mam nadzieje, ze Akademie tez! Najciekawiej by bylo gdyby Oskara dostala Melissa Leo. Niech Akademia idzie na lurowatO calosc!) /no to stawiam na Melisse. Akademia nie pojdzie na lurowatO calosc, tylko nie bedzie umiala wybrnac i wybrac pomiedzy Meryl a Kate! PS Zdecydowanie Kate, zdecydowanie!/

Performance by an actress in a supporting role
Amy Adams in "Doubt" (Miramax)
****!!!Penélope Cruz in "Vicky Cristina Barcelona" (The Weinstein Company)
Viola Davis in "Doubt" (Miramax)
Taraji P. Henson in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Marisa Tomei in "The Wrestler" (Fox Searchlight)
(podobala mi sie i juz! Ale moze wygrac Marisa. Nie bedzieMY sie obrazac ale swoje wieMY!) /niech wreszcie wygra Penelopka i skonczy sie to wieloletnie oczekiwanie na cud! A Druhny sie chca zalozyc, ze nie wygra? PS Cos czuje, ze nie oddaje w tej oskarence wewnetrznych glosow, tylko slucham sie tej durnej Akademii, kuzynki Alberci. Poszla won!!!/

Best animated feature film of the year
"Bolt" (Walt Disney) Chris Williams and Byron Howard
****"Kung Fu Panda" (DreamWorks Animation, Distributed by Paramount) John Stevenson and Mark Osborne
!!!"WALL-E" (Walt Disney) Andrew Stanton
(Azja gorO?) /eeee tam! Azja juz dawno gorO!!! TerA trzeba spojrzec w przyszlosc!/

Achievement in art direction
"Changeling" (Universal) Art Direction: James J. Murakami Set Decoration: Gary Fettis
****!!!"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Art Direction: Donald Graham Burt Set Decoration: Victor J. Zolfo
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Art Direction: Nathan Crowley Set Decoration: Peter Lando
"The Duchess" (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Art Direction: Michael Carlin Set Decoration: Rebecca Alleway
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Art Direction: Kristi Zea Set Decoration: Debra Schutt
(COS w nim jest, ten klimat, skrzypiace schody, kurz w powietrzu. MAGIA MIEJSCA.) /te style, te epoki. DE-TA-LE!!! Kawal dobrej roboty!/

Achievement in cinematography
"Changeling" (Universal) Tom Stern
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Claudio Miranda
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Wally Pfister
"The Reader" (The Weinstein Company) Chris Menges and Roger Deakins
**** !!!"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Anthony Dod Mantle
(niech sie Druhna Sciana nie gniewa, Roger Deakins jest OK, zwlaszcza scena z oknem, ale tutaj w Milionerze zdjecia sie dorbaldie dzieja! DY-NA-MI-KA!) /Alez sie nie gniewam, nic mnie bardziej nie ucieszy niz nagroda dla Anthony Dod Mantle. A Druhny pamietajOM jego zdjecia w "Dogville"? Albo w "The Last King of Scotland"? No! Troche zrozumienia dla autystycznych slabosci Druhny Sciany/

Achievement in costume design
"Australia" (20th Century Fox) Catherine Martin
!!!"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Jacqueline West
****"The Duchess" (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Michael O'Connor
"Milk" (Focus Features) Danny Glicker
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Albert Wolsky
(bo sO kostiumy i KOSTIUMY!) /taaaa....cos mi sie wydaje, ze Akademia zrobi instalacje i przejadly sie jej juz KOSTIUMY, niech sie Druhna Emcia nie gniewa, hi hi/

Achievement in directing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Fincher
"Frost/Nixon" (Universal) Ron Howard
"Milk" (Focus Features) Gus Van Sant
"The Reader" (The Weinstein Company) Stephen Daldry
****!!!"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Danny Boyle
(Milk jest dobry ale Slumdog RULZ!) /to musi byc Danny Boyle! BUM! BUM! BUM! I niech Akademia przestanie krecic nosem, ze za duzo juz tych nagrod dla D.Boyle. Niech sie Akademia skupi na detalach/

Best documentary feature
"The Betrayal (Nerakhoon)" (Cinema Guild) A Pandinlao Films Production Ellen Kuras and Thavisouk Phrasavath
!!! "Encounters at the End of the World" (THINKFilm and Image Entertainment) A Creative Differences Production Werner Herzog and Henry Kaiser
"The Garden" A Black Valley Films Production Scott Hamilton Kennedy
****"Man on Wire" (Magnolia Pictures) A Wall to Wall Production James Marsh and Simon Chinn
"Trouble the Water" (Zeitgeist Films) An Elsewhere Films Production Tia Lessin and Carl Deal
(widzialam tylko jeden z tych filmow to obstawiam. Albercia wyciaga line. Bedzie robic spacery miedzy szufladami. Teremi rosnie pod bokiem konkurencja...) /zadnego z filmow nie widzialam, ale za Wernerem Herzogiem ide w ciemno!/

Best documentary short subject
"The Conscience of Nhem En" A Farallon Films Production Steven Okazaki
"The Final Inch" A Vermilion Films Production Irene Taylor Brodsky and Tom Grant
"Smile Pinki" A Principe Production Megan Mylan
!!! "The Witness - From the Balcony of Room 306" A Rock Paper Scissors Production Adam Pertofsky and Margaret Hyde
(nie wiem wogole o co w tej kategorii chodzi. Hihi, Paper Scissors Production DOBRE!) /Akademia zrobi "Rock, Paper, Scissors" i postawi na MLK. PC, znaczy si. Jesli chodzi o "subject" to stawiam na "The Final Inch". "The global efforts to eradicate polio worldwide" - film nie tylko bawi, ale i uczy, czek/

Achievement in film editing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Kirk Baxter and Angus Wall
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lee Smith
"Frost/Nixon" (Universal) Mike Hill and Dan Hanley
"Milk" (Focus Features) Elliot Graham
**** !!! "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Chris Dickens
(Oskara wezmie Slumdog, ale Dark Knighta i Buttona calkiem sie z tej kategorii wyedytowac nie da...) /a moze tak odwolac Oskary i oddac wszystkie nagrody filmowi "Slumdog M."? Just an idea, hi hi/

Best foreign language film of the year
"The Baader Meinhof Complex" A Constantin Film Production - Germany
****"The Class" (Sony Pictures Classics) A Haut et Court Production - France
"Departures" (Regent Releasing) A Departures Film Partners Production - Japan
"Revanche" (Janus Films) A Prisma Film/Fernseh Production - Austria
!!! "Waltz with Bashir" (Sony Pictures Classics) A Bridgit Folman Film Gang Production - Israel
(wlasnie wracam z kina, z filmu The Class. Cale kino pelne Francuzow, zadzierajO nosa i nie jedzO popkornu, za to gadajO jak nakreceni. Czulam sie jak na emigracji we Francji. Film The Class bardzo dobry! Recenzje wcale nie wychwycily sedna tego filmu! PHI.) /"Waltz with Bashir" - a nie mowilam, zeby zwrocic uwage na ten film? PS A tak WOGLE, to czy nie mozna zmienic nominacji i zaglosowac na "Tatarak" rez. A.Wajda - POLAND? No co? Bronia widziala i wie "aocochodzi", to moze w imieniu HalYnki zaglosowac, co ne? To tak a propos forumowej instalacji, hi hi/

Achievement in makeup
**** !!! "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Greg Cannom
"The Dark Knight" (Warner Bros.) John Caglione, Jr. and Conor O'Sullivan
"Hellboy II: The Golden Army" (Universal) Mike Elizalde and Thom Floutz
(dobra! Niech ma!) /Albercia leci robic make up. Tylko nie moze sie zdecydowac, czy ma sie zrobic na "curious" czy na "button", hi hi/

Achievement in music written for motion pictures (Original score)
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Alexandre Desplat
"Defiance" (Paramount Vantage) James Newton Howard
"Milk" (Focus Features) Danny Elfman
**** !!! "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A.R. Rahman
"WALL-E" (Walt Disney) Thomas Newman
(muzyka genialna i do tego szarpie wszystkimi strunami!) /to idzie swiezy powiew do przemielonej muzyki Hollywood! To nie jest instalacja, tylko WRESZCIE!!!/

Achievement in music written for motion pictures (Original song)
"Down to Earth" from "WALL-E" (Walt Disney) Music by Peter Gabriel and Thomas Newman Lyric by Peter Gabriel
****"Jai Ho" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music by A.R. Rahman Lyric by Gulzar
**** !!! "O Saya" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music and Lyric by A.R. Rahman and Maya Arulpragasam
(albo jedna albo druga, innej mozliwosci niet) /zdecydowanie "O Saya", Druhny sie wsluchaja w ten rytm, to bierze. Pan Fizyk mowi, zeby sie tylko nie zaciagac!!!/

Best motion picture of the year
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) A Kennedy/Marshall Production Kathleen Kennedy, Frank Marshall and Ceán Chaffin, Producers
"Frost/Nixon" (Universal) A Universal Pictures, Imagine Entertainment and Working Title Production Brian Grazer, Ron Howard and Eric Fellner, Producers
"Milk" (Focus Features) A Groundswell and Jinks/Cohen Company Production Dan Jinks and Bruce Cohen, Producers
"The Reader" (The Weinstein Company) A Mirage Enterprises and Neunte Babelsberg Film GmbH Production Nominees to be determined
**** !!! "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A Celador Films Production Christian Colson, Producer
(kolejna nagroda, kolejny Oskar, od przybytku glowa nie boli a Albercia wariuje na calego!) /Akademia bedzie miala troche wyrzutow sumienia, ze nie nagrodzila filmu "Milk", ale cos trzeba wybrac, a Akademia lubi takie historie, ne?/

Best animated short film
"La Maison en Petits Cubes" A Robot Communications Production Kunio Kato
****"Lavatory - Lovestory" A Melnitsa Animation Studio and CTB Film Company Production Konstantin Bronzit
!!! "Oktapodi" (Talantis Films) A Gobelins, L'école de l'image Production Emud Mokhberi and Thierry Marchand
"Presto" (Walt Disney) A Pixar Animation Studios Production Doug Sweetland
"This Way Up" A Nexus Production Alan Smith and Adam Foulkes
(hihi, to dopiero bedzie historia) /a ta nie unikatowa? "An octopus fights to keep his beloved out of the cooking pot"? Niech zyje wegetarianizm w imie milosci!/

Best live action short film
"Auf der Strecke (On the Line)" (Hamburg Shortfilmagency) An Academy of Media Arts Cologne Production Reto Caffi
****"Manon on the Asphalt" (La Luna Productions) A La Luna Production Elizabeth Marre and Olivier Pont
"New Boy" (Network Ireland Television) A Zanzibar Films Production Steph Green and Tamara Anghie
"The Pig" An M & M Production Tivi Magnusson and Dorte Høgh
!!! "Spielzeugland (Toyland)" A Mephisto Film Production Jochen Alexander Freydank
(pan Fizyk robi pomiary lezenia na asfalcie, zeby tylko walec nie nadjechal...Ps Przepraszam, ze sowie robie szopki z tych dwoch kategorii nic o tych filmach nie wiem...) /no Emciu, wez!!!! Akademia nie ma az takiego PeHacza i postawi na "In 1942, a German boy believes that his Jewish neighbors are going to Toyland"/

Achievement in sound editing
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Richard King
****"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) Frank Eulner and Christopher Boyes
!!! "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Tom Sayers
"WALL-E" (Walt Disney) Ben Burtt and Matthew Wood
"Wanted" (Universal) Wylie Stateman
(nie na darmo prawie ogluchlam na Iron Menie, zeby ten film nie dostal Oskara w kategorii dzwieku!) /Albercia mowi, ze ona to bardziej odczuwa i widzi filmy, niz je slyszy. Albercia zdecydowanie wychowala sie na niemym kinie, czek!/

Achievement in sound mixing
!!! "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Mark Weingarten
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lora Hirschberg, Gary Rizzo and Ed Novick
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Ian Tapp, Richard Pryke and Resul Pookutty
"WALL-E" (Walt Disney) Tom Myers, Michael Semanick and Ben Burtt
"Wanted" (Universal) Chris Jenkins, Frank A. Montaño and Petr Forejt
(zawsze mnie zastanawia jaka jest roznica miedzy szound edityng a mixing...) /Emciu, toz "sound mixing" to sa wlasnie te "skrzypiace schody i dzwiek kurzu w powietrzu", no! Sciagawka z Internetu: "Sound editing is cutting the clips together in a way that you need to make the story or song or whatever work. It's putting them in an order in which they make sense or sound good. Sound mixing is making sure the audio is equalized and even volumes throughout, adding effects, etc. This is the stuff you need to go back in and do yourself to make the audio sound better than it does after you edit it."/

Achievement in visual effects
!!! "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton and Craig Barron
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Nick Davis, Chris Corbould, Tim Webber and Paul Franklin
****"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) John Nelson, Ben Snow, Dan Sudick and Shane Mahan
(wizualne cuda i dziwy lacznie z Gwen w minispodniczkach i na szpilach!) /Akademia skromnie postawi na Benka. Jest recesja, kuzynka Alberci, stawiamy na minimalizm w martensach/

Adapted screenplay
!!! "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Screenplay by Eric Roth
Screen story by Eric Roth and Robin Swicord
****"Doubt" (Miramax) Written by John Patrick Shanley
"Frost/Nixon" (Universal) Screenplay by Peter Morgan
"The Reader" (The Weinstein Company) Screenplay by David Hare
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Screenplay by Simon Beaufoy
(nie moge sie zdecydowac wiec Akademia przyzna dwa rownorzedne Oskary. Jednomyslnie. Hallywood tez ma ambicje ala Berlinale 2009! PHI.) /Akademia, wyjatkowo w tym roku, odejdzie od PC i postawi na Benka. Druhny juz przestana z tymi niewygodnymi tematami w filmach/

Original screenplay
!!! "Frozen River" (Sony Pictures Classics) Written by Courtney Hunt
****"Happy-Go-Lucky" (Miramax) Written by Mike Leigh
"In Bruges" (Focus Features) Written by Martin McDonagh
****"Milk" (Focus Features) Written by Dustin Lance Black
"WALL-E" (Walt Disney) Screenplay by Andrew Stanton, Jim Reardo
n Original story by Andrew Stanton, Pete Docter
(Oskara dostanie Milk, ale Happy-Go-Lucky dostanie Oskara pocieszenia zeby Maszmunkowi nie bylo smutno, hihi...) /wygra "financial ruin", Akademia zrobi taki gest ku Publisi. Potem podwinie kiece od haute couture projektantow, sprawdzi czy "Blood diamonds", wypozyczone na te okolicznosc od jubilera, nie zginely podczas uroczystosci i pojdzie sie bawic na Vanity Fair Party albo na Elton John AIDS Foundation After-Party. Taki lajf. Co sie Druhny dziwiOM?/

(Emcia, uffff, nie poprawiam literowek, dobranoc! I do niedzieli!) /Sciana, ufff, Emciu, dostajesz ode mnie Oskara za wytrwalosc!!! Te kolory mnie doprowadzily do szalu, hi hi!!!/
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 21.02.2009 13:33

no to w ramach oskarowego przerywnika spełniam prośbę Maszmuna - to część - w ramach treningu, bez statywu i półki a ze stołu "się" nie dało, ale wszystko zrobiłam sama - po raz pierwszy w życiu...no może za rok nakręcę jakiś film nominowany?

Obrazek


Emcia ja tam się konkurencji nie boję, rywalizacja to jest to

Ściana no lubię jak wchodzisz na czerwony dywan a Emcia też wygląda elegancko - ja będę niestety w wersji niemieckiej oglądała

aaaa no i wczoraj byłam w kinie - co zapamietałam? z lewej - chrupanie pop cornu, z prawej - szelest papierków, przed - rozmowy czy Hitler zginie w zamachu czy nie, poza tym bolalo mnie kolano, bo wybrałam zły rząd, w kinie było duszno (chyba słabo działała klimatyzacja) - a film nosil tytuł "Walkiria" - i tyle
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej So, 21.02.2009 14:37

Dzień dobry ,
Teremi gratuluję pewnej, spokojnej ręki.
Ściana , Emcia dzięki za oskarenkę. Ktoś się jeszcze dopisuje ,czy można drukować?
Będę ogladać z zapartym tchem. Obserwując awangardowe trendy ( patrz strona 530 zdjęcia Claudii L. i naszej GrejSowy) jedną niewiadomą pozostaly kreacje, kolie i naszyjniki. Jakieś sugestie i propozycje? Pozdrawiam ,idę zrobic remanent w szafie.
PS. Teremi , czy sądzisz że bez kukurydzy, bolącego kolana, rozmawiającego towarzystwa film bylby wart czasu i uwagi?
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba So, 21.02.2009 15:19

Maciejko, nie drukować, jeszcze ja, tylko (moim) wieczorem!
Ama et fac quod vis.
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne