HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 14.01.2009 09:48

Taaa filmy z Polski to ja bym sama chętnie zobaczyła. Taka Rysa. W kinach była przez chwilę. I nie wiem co teraz. MOże na dvd będzie? A może nie? A Jankowską-Cieślak uwielbiam. Można jeszcze obejrzeć 4 noce z Anną i Boisko bezdomnych, ale grają to o dzikich porach.
A i jeszcze tłumaczenie wishy-washy znalezione w internecie. Hobbity pękają ze śmiechu, bo już dawno wiedziały, że wishy-washy to lura!A fuj!
http://www.thefreedictionary.com/wishy-washy
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 14.01.2009 17:45

Taaaaa...MaszmunU, a Albercia poszla grzebac w kompaktach, zeby posluchac Lury. Hihi....tlumaczka...

No i jest WSTEPNA lista filmow zagranicznych nominowanych do Oskara. Niestety Sztuczki nie przeszly. Gomorra, Mateo Garrone, ktora wygrala Grand Prize w Cannes tez nie przeszla. W ubieglym roku 4 Month, 3 weeks and 2 days tez sie nie zakwalifikowalo...wiec chyba wszystko w normie...Info za NYT.

The Academy of Motion Picture Arts and Sciences has released the list of nine foreign-language films that have made it to the next round of voting:

“Revanche,” Gotz Spielmann, director (Austria)
“The Necessities of Life,” Benoit Pilon (Canada)
“The Class,” Laurent Cantet, director (France)
“The Baader Meinhof Complex,” Uli Edel, director (Germany)
“Waltz with Bashir,” Ari Folman, director (Israel)
“Departures,” Yojiro Takita, director (Japan)
“Tear This Heart Out,” Roberto Sneider, director (Mexico)
“Everlasting Moments,” Jan Troell, director (Sweden)
“3 Monkeys,” Nuri Bilge Ceylan, director (Turkey)


On Jan. 22, along with the other nominees, the final five finalists will be announced along with the rest of the nominees.

Czy ktos cos wie o tych filmach? No, o "Waltz with Bashir" to juz troszku wiemy..., a reszta? U nas najwiecej sie slyszy o "The Class", czili "Entre les murs", dostal ZlotO Palme..., zajawki ciekawie wygladajO.



Pozniej.


Tra la la....tra la la....Doklejam wierszenku.

Have you ever seen a one trick pony in the field so happy and free?(a co on taki slaby w sztuczkach? Na happy go lucky juz mu welny nie starczylo?)

If you've ever seen a one trick pony then you've seen me(dac mu zrec, to zrobbi powtorke tej sceny, krzyczO natchnione Hobbitu i ganiajO z kamero wokol paddocka /Sowus, jak to bedzie po naszemu?/)

Have you ever seen a one-legged dove making his way down the street?(skrzydla jej podcielo, ze tak na piechote zasuwa tO Revolutionary Road? PS Dzisiaj wieczorem moze pojde sprawdzic czym si konczy taka droga...)

If you've ever seen a one-legged dove then you've seen me(aaaaa....znaczi si pony i dove to jedno i to samo zjawisko? TAKIE efekty specjalne...)

Then you've seen me, I come and stand at every door(kurnaola, znowu nawiedzony rozdwojeniec, to ja zaczynam zamykac drzwi na klucz!)

Then you've seen me, I always leave with less than I had before(lekki bagaz nie jest zly, Esencja, Kuzynka czuwa nad nadbagazem)

Then you've seen me, bet I can make you smile when the blood, it hits the floor(pokaz mi co cie smieszy a powiem Ci kim NAPRAWDE jestes. Krysztalowa kula Alberci.)

Tell me, friend, can you ask for anything more?(nie. Honest to Goddess nie moge.)

Tell me can you ask for anything more?(wrrrr...Prosze o zostawienie osobistej roszczeniowosci w Swietym Spokoju)

Have you ever seen a scarecrow filled with nothing but dust and wheat?(pewnie! I do tego blowing in the wind!)

If you've ever seen that scarecrow then you've seen me(znaczi si Mickey Rourke robil za wszystkie halloweenowe strachy?! Aaaaa...nic dziwnego, ze mial scenicznO przerwe w zyciorysie.)

Have you ever seen a one-armed man punching at nothing but the breeze?(Hobbitu cwiczo jednorecznO walke z wiatrakamY w drugiej trzymajO zagryche ze sloninki zeby nie opasc z sily.)

If you've ever seen a one-armed man then you've seen me(prosiMY o nieudawanie jednorekiego, Nick Cage si znalazl, phi, i wyciagniecie reki z rekawa!)

Then you've seen me, I come and stand at every door(Santa Clause!)

Then you've seen me, I always leave with less than I had before(tak jest, wszystko sie zgadza! Zawsze wiedzialam, ze na Sante mozna liczyc w wierszenkach! To nic, ze sie spoznil! PS Bronia, wczoraj przyszla do mnie ksiazka pana Jurka Stuhra, miala przyjsc na miskolajki ale przyszla wczoraj..., to mniejsze. Prawde mowiac spodziewalam sie czegos innego..., ale przeciez aktor piszac ksiazke nie musi odgrywac tych samcyh rol za ktore go lubimy, ne? No wiec nie grymasze.)

Then you've seen me, bet I can make you smile when the blood, it hits the floor(no dobra na ostatnim filmie braci Coen sie usmialam, choc, hihi, na Swiety Mocher nie powinnam! Przeciez to jest w gruncie rzeczy denna komedia.)

Tell me, friend, can you ask for anything more?(potrafic to Albercia potrafi, ale sie kryguje bo jej sie kuzynka Etykieta uparcie przyglada...)

Tell me can you ask for anything more?(zgaduj zgadula, jak mu AZ tak ciekawosc doskwiera. O!)

These things that have comforted me, I drive away(co za duzo komfortu to nie zdrowo. Nie kazdy sie rodzi jako ta ksiezniczka na ziarku grochu, ne? Niektorzy to wolO kawalek martensa, plecak, pakit knife i buch into the wild)

This place that is my home I cannot stay ("It's a funny thing about comin' home. Looks the same, smells the same, feels the same. You'll realize what's changed is you." Benjamin Button.)

My only faith's in the broken bones and bruises I display(i dlatego nie zamierzam ogladac Wrestlera! BUM!)

Have you ever seen a one-legged man trying to dance his way free?(a jak ma sie wolnosc do ilosci nog? Zapytam zaczepnie w tym wersie.)

If you've ever seen a one-legged man then you've seen me (czy Druhny tez ten tekst prowokuje i zagrzewa do walki?)

Music & Lyrics By: Bruce Springsteen (Emcia, Bruce jak Bruce ale Sting to wystapil wreczajc Golden Globe w nowej koafiurze...czarnej...dorbaldie PROWOKACJA!)
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 16.01.2009 10:06

"... czy mnie jeszcze pamiętasz
dowód na to mi daj
czy jak..."

to ja jakby Druhny o mnie zapomniały, to ja o Was i HP pamiętam ale jakoś weŁna została zużyta na skarpety i rękawice i szaliki a ja zakopalam się w norce i czekam na lepsze czasy, co oczywiście nie oznacza, że śpię przez całą zimę - nie śpię tylko słońca wyglądam.

w ramach czynu zimowego we wtorek idę do kina i to od razu na 2 filmy "Mała Moskwa" i "33 sceny..." nawet godziny projekcji uwzględniaja to moje kinowe/filmowe "zacięcie"

a teraz to spadam "na robotę" a Wam zostawiam "Czerwonego tulipana" - tulipany zimą to jest to

"Odezwa do Małgosi"

Szczęście ty moje nieustające,
nadziejo moja śniona.
W rozkładzie zdarzeń na rok bieżący
nikt nie pomyślał o nas.
Na czas najbliższy, miła ma,
w centralnej kuźni losu,
zaplanowano miejsca dla
następujących osób:

pogrążonych w dziedziczonej niemocy.
Posiadaczy nieprawdziwych cnót.
Nieustannie wzywających pomocy.
I wytrwałych w czekaniu na cud.

Ktoś, kto wymyślił to wszystko wokół,
ustalił taki schemat,
według którego w bieżącym roku
ludzi wrażliwych nie ma.
Więc nie ma ciebie, nie ma mnie,
naszych przyjaciół kilku.
Ktoś kto układał myślał, że
zostali jeszcze tylko:

Pogrążonych w dziedziczonej niemocy.
Posiadacze nieprawdziwych cnót.
Nieustannie wzywający pomocy.
I wytrwali w czekaniu na cud.

Pogrążeni....

Wypijmy kawę moja kochana,
z szafy wyjmijmy ochraniacze.
I przeczekajmy czas nie dla nas,
czas dla wrażliwych inaczej.
Ostatnio edytowano Pt, 16.01.2009 10:27 przez teremi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia Pt, 16.01.2009 10:10

Sen zimowy w HP. W Chicago minus 30!
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 16.01.2009 10:25

Marysiu wcale mnie to nie cieszy, że inni mają gorzej - precz z zimą!
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia Pt, 16.01.2009 11:06

Tak...ale za to ładnie na zewnątrz, biało. :D
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez Baska Pt, 16.01.2009 13:02

teremi,
przepraszam za wyrwanie z kontekstu ... czy mnie jeszcze pamietasz.... i jeszcze było ... bo czas jak rzeka, jak rzeka płynie'...
Uwielbiam wczesnego Niemena, to czasy mojego nastalactwa (jak polactwo Ziemkiewicza).
Musze odkurzyc stare płyty i nacieszyć ucho i serce.
Uściski.
Avatar użytkownika
Baska
 
Posty: 2549
Dołączył(a): Wt, 19.04.2005 16:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Pt, 16.01.2009 15:32

Mam wierszenke. To co? Wkleic? Nie slysze odpowiedzi, to wklejam, phi!

Have you ever seen a one trick pony in the field so happy and free?(a co on taki slaby w sztuczkach? Na happy go lucky juz mu welny nie starczylo?) /Emciu, a co Druhna tak otwiera wierszenku pytaniem z Milionerow? Druhna chce trafic do pudla?/

If you've ever seen a one trick pony then you've seen me(dac mu zrec, to zrobbi powtorke tej sceny, krzyczO natchnione Hobbitu i ganiajO z kamero wokol paddocka /Sowus, jak to bedzie po naszemu?/) /a kto wlazil do HalYnki z transparentem „Nie szaprac Sowusi”? No to tlumaczki z UN, w zastepstwie nadszarpnietej Sowusi, juz biegnO i tlumaczO, ze po naszemu to bedzie PA-DOK. Hi hi/

Have you ever seen a one-legged dove making his way down the street?(skrzydla jej podcielo, ze tak na piechote zasuwa tO Revolutionary Road? PS Dzisiaj wieczorem moze pojde sprawdzic czym si konczy taka droga...) /ale czy taka droga to MUSI sie konczyc? Luuuudzieeee, Emciu, nie podcinajmy drodze skrzydel!!! Do listy fimow oczekiwanych w 2009 zdecydowanie i kategorycznie doklejam Revolutionary Road, polskie tlumaczenie tytulu „Droga do szczescia”, glupawka! Zdjecia Roger Deakins, nie zebym tam zaraz byla KasandrOM, kuzynkOM Alberci zakreconOM na punkcie zdjec do filmow, tra la la la. PS A nie mowilam w poprzedniej depeszy filmowej, ze Pan Deakins jest the best? A propos ... to Deakinsa zdjecia sa rowniez w „The Reader” i w „Doubt”, taaaaa. MaszmunU, Druhna da cynk firmie w Rosji, zeby slala szampana. Jak nic wygramy oskarowe obstawianki!/

If you've ever seen a one-legged dove then you've seen me(aaaaa....znaczi si pony i dove to jedno i to samo zjawisko? TAKIE efekty specjalne...) /nieeeee, to Hobbitu w przebraniu hallowynowym. Co Druhna nie widzi tych owlosionych stop? Costume design made in Kredens. Producent obcial budzet na buty, hi hi. Nie samym martensem zyje HobbitU!/

Then you've seen me, I come and stand at every door(kurnaola, znowu nawiedzony rozdwojeniec, to ja zaczynam zamykac drzwi na klucz!) /Emciu, Javier B. z butlOM puka do drzwi Druhny! No co? Pozartowac sowie nie mozna w wierszence? Nie samOM LUROM @ Maszmun zyje czlowiek, ne? Troche sAspensU w zyciu tez sie przyda/

Then you've seen me, I always leave with less than I had before(lekki bagaz nie jest zly, Esencja, Kuzynka czuwa nad nadbagazem) /no to nadrobilam hamerykansko-telewizyjne braki i glos oddaje na “John Adams” (HBO). Obsada swietna: Tom Wilkinson, Paul Giamatti i Laura Linney. Czy KTOS to oglada? ProsiMY o recenzje w HalYnce/

Then you've seen me, bet I can make you smile when the blood, it hits the floor(pokaz mi co cie smieszy a powiem Ci kim NAPRAWDE jestes. Krysztalowa kula Alberci.) /to co? Mam wkleic cale Archiwum wierszenek? Tak na raz? Jednym ciagiem? PS Troczkowe zdechnOM, ne?/

Tell me, friend, can you ask for anything more?(nie. Honest to Goddess nie moge.) /Alberci sie wydaje, ze ma na drugie Goddess, taaaaaa…….Albercia zdecydowanie i kategorycznie moze grac w filmach sci-fi, nie mylic z Indie vel Lura/

Tell me can you ask for anything more?(wrrrr...Prosze o zostawienie osobistej roszczeniowosci w Swietym Spokoju) /roszczeniowo zadam, zeby te ostatnie dni przed urlopikiem minely jak najszybciej, BUM! Zeby i do przodu. Nawet na wdech-wydech nie mam czasu, DNO!/

Have you ever seen a scarecrow filled with nothing but dust and wheat?(pewnie! I do tego blowing in the wind!) /Hobbitu robiO za dmuchawe! Ziuuuuuu i zrobily tornado, ech. Czy Steven Spielberg wie na co wydal pieniadze producenta? Toz to bedzie klapa a nie Indie/

If you've ever seen that scarecrow then you've seen me(znaczi si Mickey Rourke robil za wszystkie halloweenowe strachy?! Aaaaa...nic dziwnego, ze mial scenicznO przerwe w zyciorysie.) /eee tam, przynajmniej zaprzyjaznil sie z psami. Czek, Golden Globy, trochU z opoznieniem, ale widzialam/

Have you ever seen a one-armed man punching at nothing but the breeze?(Hobbitu cwiczo jednorecznO walke z wiatrakamY w drugiej trzymajO zagryche ze sloninki zeby nie opasc z sily.) /hi hi...Hobbitu robiO za sikorki? Foodie pelnOM gebOM/

If you've ever seen a one-armed man then you've seen me(prosiMY o nieudawanie jednorekiego, Nick Cage si znalazl, phi, i wyciagniecie reki z rekawa!) /ale z czyjego rekawa? Pyta upierdliwy Pan Fizyk, hi hi/

Then you've seen me, I come and stand at every door(Santa Clause!) /Albercia, dziwka, znowu polazla na ulice. Alberciu, a na cholerkunie wlozylas beretke?/

Then you've seen me, I always leave with less than I had before(tak jest, wszystko sie zgadza! Zawsze wiedzialam, ze na Sante mozna liczyc w wierszenkach! To nic, ze sie spoznil! PS Bronia, wczoraj przyszla do mnie ksiazka pana Jurka Stuhra, miala przyjsc na miskolajki ale przyszla wczoraj..., to mniejsze. Prawde mowiac spodziewalam sie czegos innego..., ale przeciez aktor piszac ksiazke nie musi odgrywac tych samcyh rol za ktore go lubimy, ne? No wiec nie grymasze.) /la la la la, la la la la.....ksiazki nie mam, ale co to Santa nie moze przyjsc w lutym? Phi! PS Gliwisiu, czy moge napisac o golabkowym Mi(s)kolaju? Moge?/

Then you've seen me, bet I can make you smile when the blood, it hits the floor(no dobra na ostatnim filmie braci Coen sie usmialam, choc, hihi, na Swiety Mocher nie powinnam! Przeciez to jest w gruncie rzeczy denna komedia.) /znaczi si wishy-washy-indie. Spranym lurom zdecydowanie i kategorycznie mowiMY TAK! Nie samym „idO, idO i nic sie nie dzieje”, zyje depeszowiec filmowy, ne? Hiiii/

Tell me, friend, can you ask for anything more?(potrafic to Albercia potrafi, ale sie kryguje bo jej sie kuzynka Etykieta uparcie przyglada...) /Etykieta przylazla na Forum? Emciu! Kity to MY, a nie NAM/

Tell me can you ask for anything more?(zgaduj zgadula, jak mu AZ tak ciekawosc doskwiera. O!) /Emciu, jestem za “Last Chance Harvey”. Emma, jak zawsze, znakomita! Widze to wyraznie w Krysztalowej Kuli/

These things that have comforted me, I drive away(co za duzo komfortu to nie zdrowo. Nie kazdy sie rodzi jako ta ksiezniczka na ziarku grochu, ne? Niektorzy to wolO kawalek martensa, plecak, pakit knife i buch into the wild) /chetnie wkleilabym egzaltowanOM opowiesc o tym WILD, ale przeciez Panna NiktA nie uwierzylaby, ze takie historie dziejOM sie w realu. Taaaa... jest weekend, rzucam wspomnienia do klomby. Ale dzieki wspomnieniOM to nie moglam spac i obejrzalam odgrzewane Golden Globy. Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo, czek/

This place that is my home I cannot stay ("It's a funny thing about comin' home. Looks the same, smells the same, feels the same. You'll realize what's changed is you." Benjamin Button.) /z punktu widzenia Emigracji powiem krotko: “dobrze mowi, dac mu wodki". Moze podrosnie, hi hi/

My only faith's in the broken bones and bruises I display(i dlatego nie zamierzam ogladac Wrestlera! BUM!) /a ja zamierzam! Ta opowiesc o psach mnie rozwalila. PS Emciu, nie wymiekaj. Taki Raging Bull z Robertem De Niro, toz to CLASSIC. No! DajMY Wrestlerowi szanse. Tytul polski “Zapasnik”, glupawka razy dwa. Rozczarowalam sie, dno a nie tlumaczenie/

Have you ever seen a one-legged man trying to dance his way free?(a jak ma sie wolnosc do ilosci nog? Zapytam zaczepnie w tym wersie.) /no to zaczepnie odpowiem: NIJAK sie ma, BUM!
PS I ze tak polece analizOM wierszenkowOM, ze niby czlowiek, tfu, Sciana ma doswiadczenie w obrobce tekstem.....to jak na Golden Globe Awards, to ten tekst jest denny. Ale co robic, jak wszystkie nominacje byly nazwijmy to delikatnie: zenujace?!/

If you've ever seen a one-legged man then you've seen me (czy Druhny tez ten tekst prowokuje i zagrzewa do walki?) /a jak! Czuj, czuj, czuwaj! Tu brzoza, TU brzoza, jak mnie slychac?/

Music & Lyrics By: Bruce Springsteen (Emcia, Bruce jak Bruce ale Sting to wystapil wreczajc Golden Globe w nowej koafiurze...czarnej...dorbaldie PROWOKACJA!) /Sciana, eee tam....toz to byl Hobbit a nie Sting. To Druhna swojego nie odroznia? Colin Farrell i Johnny Depp tez mi przypomniajOM HobbitU, ze tak zakoncze zlotOM depesze filmowOM/


Pozdrawiam Druhny! Byle do wiosny!
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Rudi Pt, 16.01.2009 18:16

Aloha,
A czy Druhny z Hameryki to mogOM powiedzieć,gdzie i kiedy Merylke można obejrzec w "Doubt" ? bo ja w Polsce nic nie słyszałam o tym filmie....

Pozdrowionka weeeeeekendowo :)

ps.EmCIa a ciekawe jak przetłumaczuyłaby by tłumaczka z UN "Doubt" ....Bo mam WĄTPLIWOŚCi :mrgreen:
Avatar użytkownika
Rudi
 
Posty: 1271
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 09:40
Lokalizacja: Śródziemie

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 16.01.2009 18:31

Rudi, 20 luty 2009 (tu mówi Druhna z Polski!). Widziałam już plakaty w Silver Screenie na Puławskiej.
http://www.stopklatka.pl/kino/default.a ... obsada=tak
A od dzisiaj Gomora i Milczenie Lorny.
Emciu co do filmów - kandydatów do nieanglojęzycznego oskara to nic więcej ponadto co Ty napisałaś nie wiem.
Ścianaaaaa a gdzie można te złote globy obejrzeć?

Pozdrawiam
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 16.01.2009 18:52

Moze "Watpliwosc jest pieklem", hihi. Rudi, "Doubt" u mnie grajO caly weekend! Lodowisko w poblizu, La strada tez czeka! A tak na serio to MaszmunU pewnie bedzie wiedzial jaki poslizg. Hihi, MszmunU sie zna na poslizgach!
PS Mamszunu czy Londyn to juz ten weekend, bo mi sie pomikicilo w organizerze..

Cze wsjem!

No nareszcie Druhny si odrobinke wygrzebaly z tej zimowej zawiei! Na Albercie, Teremi, niech zyje czyn zimowy! czekaMY na wrazenia! Ja nic w tym tygodniu nowego-oskarowego nie widzialam, od szkolnych projektow glowa peka! Cale szczescie, ze juz piatek!

Druhnie Scianie dziekuje za wierszenke. Juz sie balam, ze Druhna nie wyjdzie do Swietego Urlopiku, uffff....
Ale dlaczego Druhna bojkotuje festiwale filmowe w Hameryce? Nawet Sundance?! O Alberciu!
No to ja wklejam link. Chociaz to nie ta sama polka jak miec ladny naglowek "Festiwale Filmowe w HalYnce"...@Druhna Sciana...No ale nic, nie bedzieMY sie rozdrabaniac nad naglowkaMY. Esencja sie liczy! Hihi...nawet nic nie powiem o zielonej herbacie...

Sundance 2009

I zrobilam sowie dla draki malO liste filmow na ktore czekam ale sie pewnie nie doczekam...

Boy Interrupted. Hameryka. Dokument. O samobojstwie 15-o letniego chlopca..."is a film that is also full of despair.(...)It is an essentially human story, and a parent’s worst nightmare."

An Education. UK. Scenariusz Nick Hornby, ten od, nie az tak rewelacyjnego ale z Hughiem Grantem , sorry Bronia, hihi, About the Boy. Graja. EmmaT., Alfred Molina (Druhny go tez uwielbiajO?) i mloda krew, podobno nowe objawienie Alberci czili Carey Mulligan.

The Greatest. Hameryka. DajMY staremu Jamesowi Bondowi jeszcze jednO szanse..., podobno "Susan Sarandon and Pierce Brosnan at their best". Znowu, kurnaola, umiera syn...

I knew it was you. Hameryka. Krotkometrazowy, bio wishy-washy John Cazale, ale KTO w nim wystepuje! O! Al Pacino, Meryl Streep, Robert De Niro, Francis Ford Coppola, Sidney Lumet, Gene Hackman. KAZDY chce byc w Sundance...

The Informers. Hameryka! Hihi. Glupawka! UWAGA DUET! Kim Basinger, Mickey Rourke wracajO jeszcze raz! Stara milosc nie rdzewieje! MaszmunU odkurzaj podlogU!

Manure czili po polsku kawa, tfu Kompost na lawe. I glupawka, hihi. Eve, to moze byc to! "enchantingly classic comic adventure from the 1960s". Bracia Polish, bo nie samymi bracmi Coen zyje lura! BUM! Jak bracia Polish chwytaO za kompost to moze byc niezly numer!

Motherhood. Znowu Hameryka, i znowu komedia z dnem, ale za to Uma Thurman i Minnie Driver! DUET! Hihi. Zaraz bedzie w-czapa, cos tak czuje...Ale co ja moge...na glupawke nie ma rady!

Rudo y cursi. Mexico. Carlos Cuaron. Kunaola! DUET na 115! Diego Luna, Gael García Bernal Z Y tu mama tambien.

tyle, doszlam do literki "R" dalej nie przegladam bo czas mi sie konczy...Bronia, swieta prawda...za duzo tych filmow dla zwyklej kury...za duzo...Aaaa...jest pare filmow z Korea-opisy mnie wzruszyly...

PS#9 Niech So...auuu, odpoczywa w weekend!

Bywajcie zimowo. U mnie wiosna, hihihi.

Maszmunku, macham!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 16.01.2009 18:54

Hihihi, a nie mowilam, ze jak z poslizgiem to do MaszmunU! Krysztalowa kula Alberci nie zawodzi!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 16.01.2009 21:11

Basiu czy to miałas na myśli (kocham Niemena, dziś w lokalnej gazecie był krótki wywiad z jego żoną - Olsztynianką)
17 stycznia minie 5 lat od Jego śmierci i może dlatego dopadły mnie wspomnienia. Byłam wielokrotnie na Jego koncertach i miałam okazję też Go poznać osobiście

"Czas jak rzeka"

Gdzie modra rzeka niesie wody swe,
tam słońca blask ujrzałem pierwszy raz,
nad brzegiem jej spędziłem tyle chwil,
że dziś bez rzeki smutno mi,
tam każdy dzień to skarb
dziś mój jedyny skarb.

Choć czas jak rzeka jak rzeka płynie,
unosząc w przeszłość tamte dni,
choć czas jak rzeka jak rzeka płynie,
unosząc w przeszłość tamte dni,

Do dni dzieciństwa wraca moja myśl,
w marzeniach moich żyje rzeka ta,
tak bardzo chciałbym być nad brzegiem jej
więc niech wspomnienie dalej trwa
tam każdy dzień to skarb
dziś mój jedyny skarb.


Choć czas jak rzeka jak rzeka płynie...
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia So, 17.01.2009 12:57

Teremi, ale klimaty. Kiedy to było?

Ścianu, alez proszę bardzo. Spóźniony, styczniowy Miko-łaj, to jest to!
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 17.01.2009 15:17

Marysiu masz racje - kiedy to bylo, ale to była mimo wszystko piękna młodość
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita. So, 17.01.2009 22:05

Basiu, Teremi, Marysiu

Moja tez ! Mlodosc...

To już 5 lat, jak odszedl Czeslaw Niemen, a w lutym konczylby 65.


Czy mnie jeszcze pamiętasz

dowód na to mi daj

czy jak inne dziewczęta

baju baj, baju baj



Czy mnie jeszcze pamiętasz

i może wrócić chcesz tu

czy jak inne dziewczęta

zapomniałaś mnie już



A gdy zechcesz wrócić tu

wracaj z uśmiechem swym

choć bym inną kochał już

będziesz tylko ty



Czy mnie jeszcze pamiętasz

i pamiętasz ten dzień

czy jak inne dziewczęta

zapomniałaś już mnie




PAMIETAM, bo czyz można zapomniec swoja mlodosc ?

Gorna i chmurna, ale ... cudna...


http://pl.youtube.com/watch?v=TCIrHtQhx ... re=related
Avatar użytkownika
Ita.
 
Posty: 839
Dołączył(a): Śr, 05.07.2006 10:49
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz So, 17.01.2009 23:28

No to dopiero będzie poślizg! Emciu u nas od 13 lutego Jagodowa miłość. Druhna zgaduje, co to? hihihi

A filmy na które czekam: TATARAK!

No i coś o kolejnym festiwalu filmowym

http://www.berlinale.de/en/HomePage.html

Jak zawsze pozdrawiam!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Baska N, 18.01.2009 01:41

Marysia, Ita, teremi :) :) :)
Jutro, i od Was zapalę znicze na Powązkach.
To była młodość !
Avatar użytkownika
Baska
 
Posty: 2549
Dołączył(a): Wt, 19.04.2005 16:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 18.01.2009 20:20

Przepraszam bardzo ale ja tez lubie pana Czeska z tego wczesnego i nie tylko okresu! Basiu prosze o jeszcze jedna swieczke, lub przynajmnniej czesc plomyka ode mnie!

Maszmunku, hihihi....Usmialam sie...Ja bym dala temu filmowi tytul Jagodowa podloga, tfu blat, i po krzyku, hihihi! No i w nawiazaniu do filmu pana Wang Kar Waia "My Blueberry Nights", na ktory czekalam chyba z rok albo i wiecej, ale warto bylo, skrzyp skrzyp..., ten Jude Law, hihi, nie mylic z Clive Owenem(!), ktory ma nowy podlogowy film z Julia Roberts...No wiec konkurs brzmi...

Najlepsze filmowe pocalunki.

Moj typ to oczywiscie Jagodowa milosc, hihi. Obowiazkowy do obejrzenia i przestudiowania jezeli ktos przerabia pogladowO szkole Alberci! BUM!

Obrazek

Dobrej koncowki weekendowej wszystkim! Tyle mam do napisania...kurnaola...Teremi piekny tekst Czerwonego tulipana...DziekujeMY!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 18.01.2009 23:05

Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne