Kompetencje w zakresie gospodarki nieruchomościami

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kompetencje w zakresie gospodarki nieruchomościami

Postprzez trojden Wt, 29.11.2016 16:01

Szanowna Pani Dyrektor,

Ostatni mój wpis został usunięty, nie wiem zatem, czym jestem "osobnikiem" przez Panią widzianym, myślę natomiast, że odnośnie opłaty za użytkowanie wieczyste warto wyjaśnić, że niezależnie od tego czyją własnością (Skarbu Państwa, gminy) jest grunt zajęty przezbudynek Teatru Polonia to w obydwu przypadkach na podstawie art. 23 ust. 1 (w przypadku Skarbu Państwa) lub art. 25 ust. 1 (w przypadku gminy) ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r., poz. 1774, z późn. zm.) w związku z art. 92 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r., poz. 814, z późn. zm.) w związku z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 15 marca 2002 r. o ustroju miasta stołecznego Warszawy (Dz. U. z 2015 r., poz. 1438) organem ustalającym opłatę jest Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Jeśli nieruchomość stanowi własność województwa, to wówczas robi to zarząd województwa (nie mający niczego wspólnego z wojewodą). W obecnym stanie prawnym istnieją de facto cztery instancje odwoławcze w przypadku gdy użytkownik wieczysty nie zgadza się z wysokością opłaty.

Z nieodmienną, tak smutno jednak, że nieodwzajemnioną, sympatią
Piotr z Kielc k. Starachowic
trojden
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt, 05.06.2012 20:32

Re: Kompetencje w zakresie gospodarki nieruchomościami

Postprzez Krystyna Janda So, 03.12.2016 00:11

Pozdrawiam Pana. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja