A ja byłam na premierze :-)

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

A ja byłam na premierze :-)

Postprzez Mila Pn, 20.10.2014 10:43

Genialna Pani Krystyno,

byłam w sobotę na premierze "Strasznego dworu" w Łodzi. Ponieważ Moniuszko nadal gra mi w duszy :) , zacytuję swoją wczorajszą wypowiedź z innego forum, na którym pochwaliłam się faktem uczestniczenia w tym wydarzeniu:

A ja byłam wczoraj na premierze "Strasznego dworu" w łódzkiej operze. Spektakl o tyle ciekawy, że reżyserowany przez Krystynę Jandę. Byłam bardzo ciekawa jak świetna reżyserka teatralna poradzi sobie z operą. Poradziła sobie rewelacyjnie :D .

Pierwszy akt dynamiczny i wartki. Wszyscy artyści zagrali bardzo dobrze, choć show zdecydowanie skradła im Małgorzata Walewska, rewelacyjna w roli Cześnikowej :) . Akt drugi (połączony z trzecim) nieco się dłużył, ale w tej sprawie pretensje należy mieć wyłącznie do Moniuszki - Janda zrobiła co mogła, by uatrakcyjnić siadającą nieco w tej części akcję. Aria Skołuby spełniła wszelkie oczekiwania - było strasznie, a zarazem komediowo :) . Akt czwarty, kończący przedstawienie, znów w świetnym tempie. Sceny zbiorowe to mocna strona przedstawienia. Widać, że Janda je czuje i umie reżyserować. Szczególnie scena z wijącym się między cudnymi dziewczętami kwiecistym obrusem na długo pozostanie w mojej pamięci :) .

Generalnie spektakl wart obejrzenia - nieco zwietrzałe w swej wymowie dzieło podano w formie prostej, a zarazem bardzo wzruszającej. Ja spędziłam naprawdę przemiły wieczór :) . A dziś od rana w domu rozbrzmiewa "Straszny dwór" :D


Pani Krystyno, jeszcze raz wielkie brawa dla Pani i całego Zespołu :D

pozdrawiam
Mila

ps) specjalnie oklaski dla psiego aktora, który ze stoickim spokojem znosił przerzucanie z rąk do rąk :lol:
Ostatnio edytowano Pt, 24.10.2014 19:22 przez Mila, łącznie edytowano 1 raz
Mila
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 20.10.2014 10:19

Re: A ja byłam na premierze :-)

Postprzez Krystyna Janda Pn, 20.10.2014 20:45

Dziękuję. Ja w Wilnie i wciąż w głowie śpiewa Straszny dwór, chyba się teraz nie wyzwolę. Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja