Listy...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Listy...

Postprzez Ewa555e So, 02.02.2013 21:25

Dobry wieczór Pani Krystyno,

czy mogę poprosić Panią tym razem o źródło dokumentu, z którego korzystała Pani czytając wybrane fragmenty listów Marii Skłodowskiej-Curie podczas spotkania z Panią Martą Meszaros i innymi paniami? Tak pięknie i ciekawie Pani czytała te fragmenty, że postanowiłam zagłębić się w całość tej korespondencji. Na rynku wydawniczym znajduje się obecnie kilka jej pozycji, jednakże byłabym wdzięczna za Pani podpowiedź i odpowiedni wybór.

http://www.youtube.com/watch?v=8M8_gFDukww

P.S.1. Czy realizacja filmu jest ostatecznie zaniechana, nie ma żadnej iskierki nadziei na jego powstanie? Jeśli tak, to wielka strata. Uważam, że Pani, jak żadna inna aktorka, bardzo by pasowała do tej roli, zarówno wizualnie, po lekkiej charakteryzacji, jak i swoją postawą i energią.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i do wtorku o zmierzchu, długiego zmierzchu dnia, Ewa

P.S.2. Dobrze, że już Pani wraca do nas.....bo tak jakoś smętnie zrobiło się w Warszawie bez Pani.....to się odczuwa.....naprawdę się odczuwa.....:) proszę mi wierzyć :).
"Z życiem jak ze sztuką w teatrze: ważne nie jak długo trwa, ale jak zagrana". Seneka Młodszy
Avatar użytkownika
Ewa555e
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pt, 06.01.2012 16:48
Lokalizacja: Milanówek

Re: Listy...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 04.02.2013 12:44

Korzystałam z kilku książek, ale głównie z tej tłumaczonej z francuskiego, wydanej przed trzema chyba laty. Teraz nie jestem w stanie w podróży sobie przypomnieć. Co do filmu , nie wiem co będzie z filmem, ja moje wkłady w te historię, właśnie te monologi, zostawiłam. A sama się wycofałam. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja