Wspomnienia.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Wspomnienia.

Postprzez ada1972 Pt, 28.09.2012 16:05

Szanowna Pani Krystyno,

Hmmm...To prawda... Trudno jest opanować emocje, kiedy przechodzi się ponownie przez naszą polską niezwykle traumatyczną historię....Mam podobne doznania, kiedy obchodzimy kolejne rocznice wprowadzenia stanu wojennego, czy choćby rocznice upamiętniające wydarzenia grudnia '70. "Ballada o Janku Wiśniewskim" upamiętnia wydarzenia z grudnia'70, prawda? Przejmujący utwór... Mam wrażenie, że pamiętam go od zawsze i zawsze mnie elektryzuje, kiedy go słyszę, zwłaszcza w połączeniu z materiałami archiwalnymi... Sprawa Grzegorza Przemyka, ks. Jerzego Popiełuszki... I wiele, wiele innych... Bardzo mocno zapadł mi w pamięci utwór w wykonaniu Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską". Pamiętam, dawno, dawno temu, kiedy byłam jeszcze dzieckiem, mój tato miał chyba dwie części z nagraniami "Kabaretu pod Egidą" na oryginalnych taśmach magnetofonowych.Jedna okładka była chyba niebieska, druga różowa...Na jednej z taśm nagrany był ten utwór... Pamiętam, że kolejne rocznice wprowadzenia stanu wojennego upamiętnialiśmy odtwarzając to nagranie na magnetofonie kasetowym...A ja zawsze, kiedy słyszałam tą pieśń miałam ciarki na całym ciele...Dlatego doskonale rozumiem Pani emocje, Pani Krystyno. "Kabaret pod Egidą".... No właśnie...Wydaje mi się mocno, że Pani także go tworzyła przez czas jakiś, prawda?...Czy było to może na początku lat 80-tych?.... Być może pamięć płata mi figle po tylu, tylu latach....

Pani Krystyno, życzę dużo, dużo sił w oswajaniu przeszłości. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.

Ada Pasiniewicz
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Wspomnienia.

Postprzez Krystyna Janda Pt, 28.09.2012 18:55

Występowałam rok w Kabarecie pod Egida , wtedy kedy Jacek Kaczmarski, Przemek Gintrowski .. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja