Aleksandra Śląska

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Aleksandra Śląska

Postprzez pawel&kowalczyk Cz, 30.08.2012 22:33

Pani Krystyno,

zastanawiam się dlaczego zapomniano o Aleksandrze Śląskiej, ja od kilku lat gromadzę, ot tak, dla samego siebie różne materiały, spektakle teatralne,filmy z udziałem Aleksandry Śląskiej. Moja mama miała Ją okazję poznać, mówi, że była bardzo sympatyczna. Ja zauroczyłem się w Niej jak zobaczyłem Heddę Gabler w teatrze tv, ten Jej głos, ach! Uwielbiam ten Jej teatr na koturnach, klasyczny, idealny. Mógłbym dużo o Niej pisać, dla mnie to Caryca Teatru. Jak widzę tę mgłę w oczach Śląskiej to mam dreszcze... :)

Jestem farmaceutą, wie Pani, leki, leki, leki, ludzie chorzy, ludzie udający chorych, leki i ... leki codziennie (nuda jak u Czechowa, chcociaż ja kocham mój zawód, z powołania jestem farmaceutą). W liceum i na studiach nie miałem okazji dokształcić się kulturalnie, tzn. nie było czasu. Ale do czasu nie było czasu, aż zobaczyłem Śląską. I to Jej zawdzięczam. Strasznie absorbuję uwagę, strasznie, chociaż znam Ją tylko z teatru tv i filmów.

A Panią strasznie lubię, ba potwornie! wręcz upiornie! wie Pani za co? ZA CZECHOWA. Taki laik teatralny jak ja dzięki Pani poznał Czechowa, "Wiśniowy sad" z 1994 roku, rewelacja. "Niedźwiedź" w "32 Omdleniach" rewelacja! O Wołowe łączki też się Pani rewelacyjnie sprzecza :)"Trzy siostry" rewelacja! Strasznie przyciąga wzrok tajemjnicza Masza w czarnej sukni, porażające. Konfitury smakują, zjadłem ten teatr ze smakiem :) Jak wystawi Pani w teatrze Wujaszka Wanie, to przyjde 100 razy, obiecuję :) Uwielbiam Czechowa. Przyjdę 101 razy! Albo coś z "Historii zakulisowych". Zresztą, co by Pani nie wystawiła i tak przyjdę, 16 idę jeszcze raz na Czechowa.

Co do Aleksandry Śląskiej, została po Niej ulica gdzieś w Wawrze, pomnik w Katowicach i ... Królowa Bona...O Dio! Smutne, ale Bene, może tak musi być.

Dla mnie Krystyna Janda i Aleksandra Śląska to ikony teatru. Caryce. I będę tego bronił. I już. Ja, my z Pani, Pań żyjemy, takie pasożyty obligatoryjne :)


Pozdrawiam Panią serdecznie,

Paweł Kowalczyk
pawel&kowalczyk
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 23.08.2012 10:28

Re: Aleksandra Śląska

Postprzez Krystyna Janda So, 01.09.2012 03:51

Bardzo Pan miły. Do teatru zapraszam . Nie zapomniano tylko o Śląskiej, choć Ona Panu specjalnie bliska. Serdecznie pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron