Aachen/Akwizgran 04-05.05.2012

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Aachen/Akwizgran 04-05.05.2012

Postprzez maciejlysakowski Wt, 08.05.2012 22:00

Droga Pani Krystyno,

swieto Polonii w Aachen bylo wspaniale! Laueraci nagrody POLONICUS 2012 bardzo zacni. Dla mnie to byla przede wszystkim wielka radosc z mozliwosci spotaknia sie z Pania na uroczystosci rozdania nagrod w sali koronacyjnej historycznego ratusza w Akwizgranie.

Na dzien przed rozdaniem nagrod odbyl sie w Zeitungsmuseum (Muzeum Gazety), wernisaz wystawy fotograficznej Krzysztofa Gieraltowskiego. Pani zdjecie, ktore jest tam prezentowane znalem juz z wystawy Pana Gieraltowskiego we Wroclawiu w1988 roku. Zawsze mnie intrygowalo, w jakim momencie zostalo to zdjecie zrobione. Pan Gieraltowski opowiedzial mi hstorie tej fotografii i teraz juz wiem, ze to ujecie zostalo przez niego wykonane w trakcie nagrywania przez Pania tekstow Lesmiana w studio Polskiego Radia w roku 1982 lub 1983 roku.

Wysylam Pani kilkanascie moich fotografii z Aachen, na pamiatke tej uroczystosci i naszego spotaknia .

Trzymam mocno kciuki za nadchodzaca premiere i najserdeczniej Pania pozdrawiam

Maciek

Obrazek
Pan Krzysztof Gieraltowski

Obrazek
Szkoda, ze tego zdjecia zabraklo w katalogu do wystawy. W tym z 1988r. bylo!

Obrazek
Ratusz w Aachen

Obrazek
Nagrody czekaja

Obrazek
Pan Wieslaw Lewicki wyglasza laudatio

Obrazek
Moment wreczenia nagrody

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Laureaci: prof. dr. Alfons Nossol i Krystyna Janda

Obrazek

Obrazek
Laueratki: Krystyna Janda i Helena Miziniak

Obrazek
Laueratki: Krystyna Janda i Helena Miziniak

Obrazek
od lewej: Burmistrz miasta Aachen - Pani Margrethe Schmeer, Angelica Schwall-Düren, marszalek senatu Bogdan Borusewicz,Krystyna Janda, Helena Miziniak i wspolprowadzaca gale rozdania nagrod

Obrazek
marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Krystyna Janda, Helena Mizniak

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
maciejlysakowski
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr, 23.11.2005 15:56
Lokalizacja: Kolonia/Niemcy

Re: Aachen/Akwizgran 04-05.05.2012

Postprzez Krystyna Janda Pt, 11.05.2012 05:40

Bardzo dziękuję Maćku. Tyle zdjęć!!!!! Jak zwykle jesteś niezawodny! Do zobaczenia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja