Sceniczny poligon :)

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Sceniczny poligon :)

Postprzez allofon Pn, 30.01.2012 15:03

Premierę "Mojej drogiej B." warto było obejrzeć z dwóch względów. Pierwszy oczywisty - autorka tekstu zobowiązuje :) Drugi nie mniej - aktorka w swoim pierwszym monodramie. Jak się mogę tylko domyślać to swoista tortura przed i zanim, a później błogość - przynajmniej takie wrażenie odniosłam patrząc na panią Małgosię Bogdańską kiedy sypały się brawa. To był najbardziej wzruszający moment wieczoru - jej wielka radość, że marzenie się spełniło. Bardzo była ujmująca w swojej spontanicznej wdzięczności, pomieszanej pewnie z odrobiną aktorskiej kokieterii - wbiegała na scenę pod oklaski, trochę jak podlotek, którego doceniono, wyznała że Panią kocha, a kiedy chciała coś powiedzieć podnosiła rękę w charakterystycznym szkolnym geście ;) I pewnie, gdybym nie znała wcześniej tekstu, nie wiedziała kto jest autorką, to zupełnie inny byłby odbiór. A tak to wredny analizator w głowie odnotowywał jak to jest zrobione warsztatowo. I przecież dobrze. I wszystko dopracowane i przemyślane, z prawdziwymi emocjami. Trudno było jednak przestawić się na myślenie, że od teraz treści kiedyś zapisane przez Panią, zaczynają żyć swoim osobnym życiem, przefiltrowane przez kogos innego w taką, a nie inną całość, no ale to problem widza, uzależnionego od Pani aktorstwa ;) Ciekawe doświadczenie taka konfrontacja.
I jeszcze zostanie mi w głowie z tamtego wieczoru postać pana Marka Koterskiego stojącego na scenie z kwiatami w rękach, wodzącego wzrokiem po sali i najwyrażniej mającego pogoń myśli, które skondensowały się w słowach "taka tu... teatralna atmosfera". Paradne :D
Ciepło pozdrawiam!
allofon
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 27.04.2011 08:18

Re: Sceniczny poligon :)

Postprzez Krystyna Janda Pt, 03.02.2012 09:57

Dziękuję i ja pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron