realizacja filmu o M.Skłodowskiej-Curie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

realizacja filmu o M.Skłodowskiej-Curie

Postprzez mybrilliant Cz, 01.12.2011 17:36

Witam Pani Krystyno,
Mam pytanie dotyczące realizacji filmu o Marii Skłodowskiej-Curie, z Panią w roli głównej. Czy film ten w ogóle powstanie? Ostatnio w Internecie czytałam, iż powstaje polsko-francuski film „Śladami Marii Skłodowskiej- Curie” , gdzie noblistkę zagra Elisabeth Duda, a Piotra Curie E. Deshors. Głośno też o spektaklu z Meryl Streep, ale o realizacji filmu z Krystyną Jandą w roli głównej nie słychać. Temat jakby przygasnął. A szkoda, iż po raz kolejny okazuje się, że realizacja wartościowego filmu staje pod znakiem zapytania. Maria Sklodowska-Curie zapisala się w kartach historii jako postać wybitna, podziwiana za swoje osiągnięcia m.in. przez Alberta Einsteina czy też N.Bohra. niesamowity mózg naukowca, a przy tym bardzo ciekawa osobowość. W dodatku Polka, niestety jak się okazuje w świecie, wielu uważa ją za Francuzkę, nie znając kart naszej historii i nie pamiętając o tym iż wtedy w Polsce nie było możliwości prowadzenia takich badań naukowych etc. i dlatego wyemigrowała(co prawda teraz też nie wygląda to najlepiej, ale to już inna kwestia). I uważam, iż to właśnie Polka powinna być odtwórczynią głównej roli w tym filmie i powinien powstać ten film z Panią w roli głównej. Uważam, iż powinniśmy dbać o to co mamy, o naszą historię. Wielu naszych rodaków zapisało się na kartach historii jako jednostki wybitne, tylko problem tkwi w tym, iż my nie za bardzo potrafimy się tym chwalić, mówic o tym, dbać o naszą historię. Stad też później chodzą sluchy, że Skłodowska-Curie to Francuzka….
W każdym razie żywię nadzieję Pani Krystyno, iż istnieje jeszcze cień szansy na realizację tego filmu.
Kłaniam się, i serdecznie pozdrawiam
Martyna
mybrilliant
 
Posty: 31
Dołączył(a): Wt, 30.08.2011 16:15

Re: realizacja filmu o M.Skłodowskiej-Curie

Postprzez Krystyna Janda So, 03.12.2011 17:19

Szczerze powiem , nie wiem. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja