Wszystkiego naj... i dziękuję.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Wszystkiego naj... i dziękuję.

Postprzez Glossary N, 13.03.2011 20:02

Droga Pani Krystyno!

W dniu Pani imienin życzę samych słonecznych i ciepłych dni. Oby każdy dzień był dniem radosnym i szczęśliwym. Aby, mimo wielu trudów codzienności i ludzkiego zmęczenia, towarzyszyło Pani zawsze poczucie, że jest Pani dla nas - widzów, a przede wszystkim dla swoich bliskich ostoją ciepła, cierpliwości i podpory duchowej. Prócz najbliższych, wszystko inne - to nasz chleb powszedni. Ważny, ale przecież nie samym chlebem człowiek żyje :)

Pani Krystyno, ja osobiście dziękuję za cykl Pani rozmów z Pani synami i wnuczka Leną. Pamiętam je do dzisiaj, kiedy namiętnie je czytałam w "Poradniku domowym". Dodawały mi otuchy, bo i ja wtedy dużo rozmawiałam i nadal rozmawiam ze swoja córką. Dotąd dla wielu moich znajomych jest to nie do pomyślenia, jak można z dzieckiem tak szczerze i otwarcie rozmawiać. Jak przyjaciel z przyjacielem. Ale ja zawsze czułam, że rozmowy z dzieciństwa są podstawą całego naszego dorosłego życia. Uwielbiam rozmawiać ze swoją córką, choć nie jest już 4 letnim dzieckiem, lecz prawie 12 letnią nastolatką :D
Uważam, że to najcudowniejszy dar jaki możemy dać swoim dzieciom - szczerą i piękną rozmowę. Namawiam wszystkich moich znajomych do rozmów ze swoimi dziećmi. Taki szczerymi, wieczornymi lub porannymi, przy gorącym mleku. Czasami rozmowę udającą bajkę? Robiły tak przecież nasze babcie. Opowiadały o naszych wadach lub zaletach, o przeżytych w ciągu dnia emocjach - w postaci, na prędko wymyślanych bajkach. Zawsze można było się z tą bajka utożsamić. Bo były czarowne i piękne.
Dzieci tak tego pragną i łakną. A dorośli tego w ogóle nie rozumieją, nie czują. Jak trudno jest namówić, nawet moich znajomych, do rozmów ze swoimi dziećmi. Chciałabym bardzo propagować kiedyś akcję dla dobra dzieci pt.: "Porozmawiaj ze mną".

Pani Krystyno, dlatego ja osobiście, dziękują Pani za te rozmowy - felietony. Były cudne i magiczne. Życzę Pani, by była Pani zawsze taką ciepłą i kochaną Mamą, Babcią. Osobą, do której można przyjść i p o r o z m a w i a ć.

Oby takich ludzi, jak Pani, było na świecie jak najwięcej.
Pozdrawiam serdecznie Panią i Pani rodzinę w ten szczególny i piękny dzień.

Joanna M.
Glossary
 
Posty: 14
Dołączył(a): So, 26.02.2011 16:44

Re: Wszystkiego naj... i dziękuję.

Postprzez Krystyna Janda Pn, 14.03.2011 15:06

Bardzo Pani dziękuję za ten list. Ja tez uważam ze najwspanialsze co można dostać od bliskich to rozmowa. Szczera, na każdy temat, prawdziwa , bezkompromisowa. Ilu ludzi an nią stać poza najbliższymi, czy inni , poza najbliższymi potrafią mówić rzeczy trudne z miłością ? Myśląc przede wszystkim o uczuciach rozmówcy? Pozdrawiam najserdeczniej.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja