Kulisy teatru...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kulisy teatru...

Postprzez ania1323 Pt, 16.07.2010 21:57

Droga Pani Krystyno,

w nawiązaniu do poprzedniego listu Natalii, w którym m.in. wspomina o rozpoczynającej się berlińskiej wystawie fotografii Edwarda Hartwiga, przesyłam jeszcze kilka Jego zdjęć, na których uwiecznieni zostali wielcy polscy aktorzy.
Pochodzą z albumu z 1969 roku "Kulisy Teatru", który udało mi się zdobyć w antykwariacie jakiś czas temu. Fotografie Hartwiga są pasjonujące, natchnione życiem, emocjami, nie sposób przejść obok nich obojętnie. Pani ujęcie z "Opery za trzy grosze", które dumnie z dedykacją wisi na mojej ścianie, zachwyca mnie niezmiennie do dziś.



Obrazek
fot. E.Hartwig. Zofia Mrozowska przed wejściem na scenę. Teatr Współczesny w Warszawie.

Obrazek
fot. E.Hartwig. Barbara Wrzesińska podczas próby generalnej przedstawienia w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Obrazek
fot. E.Hartwig. Gustaw Holoubek.

Obrazek
fot. E.Hartwig. Adam Hanuszkiewicz.

Obrazek
fot. E.Hartwig. Irena Eichlerówna w garderobie Teatru Współczesnego w Warszawie.

Obrazek
fot. E.Hartwig. Aleksandra Śląska na próbie sztuki J.P.Sartre'a "Więźniowie z Altony" w Teatrze Ateneum w Warszawie.

Obrazek
fot. E.Hartwig. Adolf Dymsza w lustrze.

Obrazek
fot. E.Hartwig. Kalina Jędrusik po spektaklu.


Wiele jest takich zdjęć, które wciąż na nowo dostarczają refleksji, przemyśleń, wyjątkowych doznań.
Jak sztuka w ogóle, czy to będzie zdjęcie, obraz, muzyka, film czy spektakl teatralny itd.
Podpisuję się pod Pani słowami w ostatnim felietonie w "Poradniku domowym": Bez sztuki da się żyć, to oczywiste. Ale co to za życie! Jeszcze tylko dodam, że to co robicie w Pani Teatrach, naprawdę bardzo wielu jest potrzebne do życia, dla mnie czasami staje się wręcz niezbędne jak powietrze.

Życzę udanego urlopu i przede wszystkim zasłużonego odpoczynku!

Z pozdrowieniami,
Ania Mrożek
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: Kulisy teatru...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 02.08.2010 06:57

Bardzo dziękuję. Pozdrawiam pani Anno.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja