Spacerownik Filmowy

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Spacerownik Filmowy

Postprzez amc Pt, 06.11.2009 17:50

Pani Krysiu,

to żadna jakaś specjalna nowość ale widziała Pani Spacerownik Filmowy w środku?
Obrazek

Jest Pani jedną z głównych bohaterek tej książki :) :
http://merlin.pl/Filmowy-spacerownik-po-Trojmiescie_Katarzyna-Fryc-Hyz/browse/product/1,685338.html

Jakby Pani nie zaglądała do środka to pozwalam sobie przesłać zdjęcie które spodobało mi się najbardziej....
Obrazek

Dancing na granicy kaszlu? :( ...Ja oczywiście wiem że "metoda babuni" mówi że na "grypę" Herbata lipowa z miodem i sokiem malinowym...
ale że głównie i tak chodzi o rozgrzanie przesyłam smaczniejszą wersję "rozgrzewki":
Obrazek

500 ml mleka (3.2%),
125 ml słodkiej śmietanki (36%),
100 g gorzkiej czekolady, (w Wedlu mają gotową pokruszoną w kawałki, w puszkach)
cukier biały lub trzcinowy (około 2 płaskich łyżek),
cukier waniliowy lub 1 kawałek laski prawdziwej wanilii*,
szczypta chilli,
cynamon itp. wedle uznania własnego

Mleko i śmietankę wlać do rondla, ogrzewając powoli doprowadzić do wrzenia. Dodać pokruszoną na małe kawałki czekoladę, cukier waniliowy i cukier trzcinowy, cynamon oraz szczyptę chilli. Podgrzewać jeszcze ok. 10 min, uważając aby czekolada się nie zagotowała/przypalił garnuszek.

* jeżeli wanilia jest suszona połam na kawałki (nie za małe), żeby zmieściła się do garnka i wrzuć na wrzące mleko, po czym szybko przykryj i po minucie zdejmij z ognia. Wanilia musi sobie trochę "naciągnąc", im dłużej tym lepiej, można nawet kilka razy podgrzać żeby oddała cały aromat. I dopiero do naciągniętego wanilią mleka resztę się dodaje. Oczywiscie przed wymieszaniem z czekoladą należy wanilię wyciągnąć.

Brzmi banalnie. Ja od czasu do czasu za bardzo się rozpędzam z ilością czekolady i wychodzi mi raczej gorący puding ze stojącą weń łyżeczką... Ale to przez moje łakomstwo :)

ale kilka kostek kakaowego produktu i poziom endorfin skacze w górę :) :P

PRZECIWWIRUSOWO pozdrawiam

A.

ps. przeczytałam wywiad z p. Marią który jest w Gali. I nie to żebym wcześniej nie miała takiej opinii, ale taki mi się nasunął wniosek po przeczytaniu, że jest Pani bardzo mądrą mamą. Przepraszam za tą osobistą uwagę. W każdym razie tylko 'pozazdrościć', czy jak to ująć gdyby wszystkie dzieci miały takie mamy to świat byłby pełen szczęśliwych dzieci. Dużych i małych.
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spacerownik Filmowy

Postprzez Krystyna Janda So, 07.11.2009 15:21

Jestem wdzięczna za przepis i za miłe słowa. A Spacerownika rzeczywiście nie widziałam , muszę obejrzeć. Serdeczności.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja