W skrócie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

W skrócie

Postprzez Magnolia N, 18.10.2009 00:14

Pani Krysiu, witam Panią najserdeczniej,

Właśnie wróciłam z festiwalu, w sumie obejrzałam na nim pięć filmów, o dwóch już wcześniej wspominałam.

Dziś zobaczyłam GDZIEŚ CZYLI NIGDZIE
(bardzo ciekawy film o śmierci, o nagłej śmierci... o próbie przygotowania się na nią oraz o tym, jak nie mamy odwagi, odkładamy na później.. ważne rzeczy, które chcielibyśmy zrobić lub powiedzieć swym bliskim i w efekcie jest za późno...),

TUTAJ
(film że tak powiem w porządku, opowiadający o mężczynie który po stracie żony, po jej uduszeniu... Traci mowę i trafia do szpitala psychiatrycznego, film mówiący o cienkiej granicy pomiędzy "tutaj" a "tam"... I o filozofii Nitschego... o umiłowaniu losu nie zmieniając go...)

I na koniec zobaczyłam film PASJA GABRIELA,
który zwyciężył w konkursie międzynarodowym, świetny film... niesamowity, poruszający.. dużo by pisać ale generalnie o sytuacji politycznej w Kolumbii, która wg reżysera nie zmieniła się od 50 lat, o losach księdza, który z ogromną determinacją stawia czoło wojsku i partyzantom, stara się ochronić lokalna społeczność, młodzież... a przy tym jest on człowiekiem nie bez skazy, gdyż z jednej strony jest oddanym kapłanem, a z drugiej kocha kobietę, z którą ma romans... Na koniec ksiądz zostaje zastrzelony, bo... robi za dużo zamieszania, jest niewygodny... Po filmie odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z reżyserem dzięki czemu można się było dowiedzieć czegoś więcej nie tyle o samym filmie, ale również o obecnej sytuacji w Kolumbii.

Poza tym z radością przekazuję informację, iż REWERS otrzymał nagrodę FIPRESCI.

A Pani życzę duuuuużo zdrowia:
Obrazek

i mam nadzieję, że w Tarnowie wszystko wypadło doskonale!
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: W skrócie

Postprzez Krystyna Janda Pn, 19.10.2009 23:23

Dziękuję i ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja