słoneczny zawrót głowy

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

słoneczny zawrót głowy

Postprzez ania1323 Śr, 09.09.2009 18:59

Droga Pani Krystyno,

jakie to życie jest przewrotne..
Pani tęskni za słońcem, a ja unikam go jak mogę. I tylko czekam, aby schronić się w cieniu teatru..

Szczególnie, gdy upalne wakacje prawie całe spędzam w pracy, jak w tym roku. Już od rana pierwsze promienie oślepiają, odbijając się od monitora komputera i codziennie obiecuję sobie, że wreszcie powieszę żaluzje w oknach w biurze. Później dalsza część dnia w samochodzie nagrzanym do granic możliwości, aż kierownica parzy. Zabiegana, "zaparzona" w służbowym mundurku, wracam w końcu do domu, a tam prawdziwa sauna. Mieszkanie mam jednostronne, od południowo-zachodniej strony, słońce praży niemiłosiernie od ok. 13.00 aż do zachodu..
Kocham słońce, ale jeszcze bardziej słotną jesień..
Ale, to tylko taka dygresja.., na szczęście robi się już chłodniej.


"Bagdad Cafe"... Uwielbiam musicale. Uwielbiam!
Połączenie ciekawej historii, ilustrowanej muzyką i tańcem, wzrusza mnie wyjątkowo. Bagdad Cafe Adlona jest fantastyczną opowieścią, film był rewelacyjny, mogłabym oglądać go godzinami..
Czekam naprawdę z utęsknieniem na Pani sceniczną adaptację tego obrazu.
Mam przeczucie, że ten pierwszy musical w Polonii zrobi furorę i będzie cieszył się ogromnym powodzeniem!


I pozostając w tym musicalowo-słonecznym nastroju, przesyłam Pani małą niespodziankę..
Kilka ujęć scen z wesela, z trzeciego odcinka "Czarnych chmur".

Ależ tam się działo, tańce, hulanki, swawole i te... warkocze (ledwie Panią poznałam)!!
1973 rok i chyba.. debiut na ekranie?


Czarne chmury

Serial tv
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1973
Premiera: 1973. 12. 23
Rola: odcinek 3 "Zawiść" - dziewczyna tańcząca na weselu

Kowal zostaje unieszkodliwiony, ale do kuźni przybywają rajtarzy prowadzący chłopskich rekrutów do wojska. Dowgird i Kacper pokonują ich jednak korzystając z pomocy poborowych. Podczas drogi ku granicy natykają się niespodziewanie na leśną wioskę, w której odbywa się wesele. Zabawę przerywa przyjazd rajtarów, którzy mają rozkaz rekrutacji pana młodego. W jego obronie stają Dowgird i Kacper, za co wybawiony z nieszczęścia Jaśko zaprasza ich na wesele. Zabawę przerywa przybycie oddziałów Knothego, ale chłopi przepędzają ich. Dowódca rajtarów w złości pali całą wieś. Pan młody pomaga w dalszej drodze Dowgirdowi i Kacprowi, wspólnie docierają do młyna. Mieszka tam krewny Jaśka, więc miejsce wydaje się bezpieczne. Nieoczekiwanie zjawiają się tam dragoni rotmistrza Zaremby - dawnego przyjaciela Dowgirda, dziś jego wielkiego wroga. Oboje stają do pojedynku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przesyłam gorące pozdrowienia i dobre myśli.. Ania
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: słoneczny zawrót głowy

Postprzez Krystyna Janda Cz, 10.09.2009 16:42

Same niespodzianki Te zdjęcia z Czarnych Chmur o których zupełnie zapomniałam i dziś przesyłka priorytetowa do teatru. Bardzo dziękuję . Pozdrawiam obie Panie. Mis śpi.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja