Kino WZ

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kino WZ

Postprzez o N, 02.08.2009 08:28

Moim ukochanym kinem było Kino WZ. Budowane zresztą w tym samym czasie co Kino Ochota i przez tych samych ludzi. Nigdy nie zapomnę tych cudnych niedziel, kiedy tata zabierał mnie tam w samo południe na poranki. Przed wejściem kupował mi oranżadę i dropsy. Siedziałam jak zaczarowana oglądając przygody Reksia, Bolka i Lolka... Potem kiedy dorastałam chodziłam tam na randki. Pamiętam stłoczonych ludzi w poczekalni, papierosowy dym, narastające napięcie przed otwarciem drzwi. Przeciskanie się między rzędami twardych drewnianych foteli. Sygnał kroniki. Wracając do domu obowiązkiem było zatrzymanie się się przy Pedecie na wodę z saturatora. Pedet już zlikwidowano, a budynek przekształcono w biurowiec, dając mu przy okazji pretensjonalną nazwę Wola Plaza. Kino umieszczono na liście cennych architektonicznie nieruchomości warszawskich pt. "Obiekty Urbanistyki i Architektury XX wieku z lat 1945-1989" ale co z tego skoro stoi i niszczeje, bo nikt nie ma na niego pomysłu. Wiele wspomnień... Dziś już nie ma takich kin i takich miejsc.

Obrazek
Avatar użytkownika
o
 
Posty: 2373
Dołączył(a): N, 24.04.2005 15:00

Re: Kino WZ

Postprzez Krystyna Janda N, 02.08.2009 08:39

Wiele osób ma pomysły, ale jakoś to zagmatwana sprawa. To jest od lat przekazane komuś, nie wiem komu. Jest tam jakiś magazyn czy coś w tej chwili. Dla mnie było nie do ruszenia. Śliczna sala. Nie am tam zdaje się już ani foteli a ni ekranu. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja