Byłam wczoraj na Shirley...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Byłam wczoraj na Shirley...

Postprzez etea So, 18.07.2009 21:55

Byłam wczoraj na Shirley... Drugi raz. Taki prezent na imieniny sobie zrobiłam... Pani w przerwie spektaklu dowiedziała się, że zmarł prof. Leszek Kołakowski, a ja zobaczyłam kilka nieodebranych połączeń w telefonie. Odpisałam wszystkim dzwoniącym pośpiesznie, że jestem w teatrze, oddzwonię później. I oddzwoniłam... Między innymi do dawnej przyjaciółki, której mąż z powodzeniem mógłby się nazywać Joseph... Co tam nazywać, on mógłby być chodzącą reklamą Josepha...

A miał być taki sam, jak tato tej przyjaciółki - tzn. serdeczny, miły, cichy, skromny i pod pantoflem. Oczywiście, po odpowiednim ułożeniu, ale skoro mamie mojej dawnej przyjaciółki udało się męża ułożyć, to i moja dawna przyjaciółka miała nadzieję, podpartą 99% pewnością, że jej się również uda. Wkrótce.
I faktycznie - udało się. I to nawet szybciej niż szybko. Tyle że to nie ona ułożyła swojego świeżo poślubionego męża, a... on ją i jej relacje z dotychczasowymi przyjaciółkami przy okazji też. Udało mu się to tym bardziej łatwo, że swoich przyjaciół nie miał.

Koniec końców - z przyjaciółek stałyśmy się dawnymi przyjaciółkami. Tym większa była wczoraj moja radość, że zadzwoniła, że pamiętała. Radość ta jednak była do czasu... gdy słuchając składanych przez nią życzeń, usłyszałam w pewnym momencie, że jej małżonek przyłącza się do życzeń, winszując - jakże by inaczej - dużo pieniędzy. Ugryzłam się w język, podziękowałam za jak najbardziej "życiowe" życzenia i pomyślałam sobie: skoro tego Josepha tyle kosztowało przylecenie do Shirley, to, ciekawe, czy kiedy już ją zobaczył, stać go było jeszcze na coś więcej...

Bardzo dziękuję za autograf.
Ostatnio edytowano Pn, 20.07.2009 21:36 przez etea, łącznie edytowano 1 raz
etea
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 09.01.2007 12:08
Lokalizacja: POLSKA

Re: Byłam wczoraj na Shirley...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 20.07.2009 21:11

Ukłony i najlepsze życzenia imieninowe dla Pani.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja