4.05.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

4.05.

Postprzez nat Pn, 04.05.2009 10:42

W maju jubileuszowe XX Gliwickie Spotkania Teatralne
2009-05-03

Spektakle z udziałem słynnych polskich aktorów, koncerty, spektakle uliczne - to atrakcje jubileuszowych XX Gliwickich Spotkań Teatralnych, które odbędą się od 11 do 18 maja w Gliwicach.
Na festiwalowych scenach pojawią się m.in. Anna Polony, Anna Dymna, Franciszek Pieczka, Zbigniew Zapasiewicz, Jerzy Trela, Artur Barciś, Cezary Żak.

"Udało nam się dokonać retrospektywy, ze spojrzeniem w przyszłość. Będą wielcy, wspaniali aktorzy, których zawsze nasza publiczność oczekuje. Będą przedstawienia trudne, dla publiczności poszukującej, która nie chce łatwej papki teatralnej, tylko szuka tematów kontrowersyjnych w kontrowersyjnych spektaklach. Imprezy udało nam się ułożyć tak, że można żyć festiwalem od godzin południowych do rannych" - powiedział PAP dyrektor organizującego Spotkania Gliwickiego Teatru Muzycznego Paweł Gabara.

Spotkania zainauguruje 11 maja wernisaż wystawy twórczości Tadeusza Kantora "Niech sczezną artyści..", połączony z pokazem dokumentalnego filmu Andrzeja Wajdy poświęconego Kantorowi. W nurcie Inspiracje - Pokazy Mistrzowskie swoje spektakle na niezwykłej scenie - Ruinach Teatru Miejskiego - pokażą reżyserzy: Jacek Głomb, Piotr Tomaszuk i Andrzej Dziuk.

W ramach nurtu Wizje - Kreacje będzie można zobaczyć m.in. "Słonecznych chłopców" Teatru Powszechnego im. Z. Huebnera z Warszawy w reżyserii Macieja Wojtyszki, "Król umiera, czyli ceremonie" w reżyserii Piotra Cieplaka z Narodowego Starego Teatru w Krakowie oraz "Grube ryby" Teatru Polonia w reżyserii Krystyny Jandy.

Nocna scena muzyczna proponuje m.in. koncerty Marii Peszek, zespołów Pustki oraz Mikromusic. Będą też spektakle uliczne, m.in. "Czas matek" Teatru Ósmego Dnia z Poznania.

Gazeta Wyborcza
____________________________________________________________________________________________

Na własnych deskach - teatry prywatne w Polsce

Dosyć długi artykuł, więc wklejam link:
http://www.bankier.pl/lifestyle/wiadomosc/Na-wlasnych-deskach-teatry-prywatne-w-Polsce-1946507.html

Bankier.pl
____________________________________________________________________________________________

Miło usłyszeć Pani głos od rana - pierwszy raz widziałam reklamę kampanii Powiedz TAK. Zaraz przypomniała mi się historia pobudki jaką zrobiła Pani w nocy Mężowi, by zakomunikować swoją wolę bycia dawcą organów i Jego urocza odpowiedź... :)
Świetnie, że ruszyła ta kampania.
Ponieważ uczestniczyłam w zakończonym sezonie teatralnym, także chciałabym za niego podziękować. Nie ma drugiego teatru, który tak bardzo wychodzi na przeciw swoim widzom i pracuje dla nich nawet między sezonami. Dzięki temu mogę powiedzieć "do zobaczenia międzysezonowo".
Pozdrawiam z życzeniami uporania się z nieprzewidzianymi okolicznościami,
Natalia
P.S.
Nie mogę odżałować, że nie było Pani dane kontynuować "Męskie - Żeńskie". Rewelacja. Oglądam po kilka razy przynajmniej fragmenty, jak brakuje czasu, i ciągle mnie tak samo rozbrajają. Zwłaszcza w kontraście do współczesnych seriali i tych miałkich dialogów, dłużyzn, banałów i "wartkiej" akcji...
w szeregu biegniesz kilka lat,
a potem - jazda w boski sad!
Avatar użytkownika
nat
 
Posty: 3038
Dołączył(a): Cz, 22.01.2009 14:19
Lokalizacja: W-wa/Poznań

Re: 4.05.

Postprzez Krystyna Janda Wt, 05.05.2009 06:09

Dziękuję. Zbieramy siły i zamiary i pieniądze na nowy sezon. Na razie nie mamy pieniędzy an Plac Konstytucji w te wakacje.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja