Dziennik - odpowiedź

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Dziennik - odpowiedź

Postprzez GrejSowa Pt, 02.12.2016 20:53

Ale ja wiem na jakim portalu to było zamieszczone, specjalnie tego nie podałam. Swoją drogą zdumiewająca refleksja. Ja mówię zgniłe jabłko a Pani ale i gruszka, a co to za argument. Pozdrawiam.

Pani Krystyno,

Nie zrozumiała Pani mojego argumentu. Przepraszam, jeśli mało precyzyjnie się wyraziłam. Chodziło mi o to, że zdaje się Pani zupełnie nie uwzględniać zmian technologicznych, rozwoju mediów społecznościowych. Proszę w wolnej chwili porozmawiać o tym z synami (mój syn jest informatykiem). Płatny trolling, płatne komentarze (ale również zwykły, amatorski tzw. "hejt" powodowany wyłącznie chęcią rozgłosu), również rozwój programów - algorytmów tworzących treści (tzw. boty). To wszystko sprawia, że coraz trudniej odróżnić prawdę od fałszu, prawdziwą informację od tzw. fejku (pamięta na pewno Pani wpadkę Tomasza Lisa z kampanii prezydenckiej), tekst pisany przez człowieka od tekstu pisanego przez maszynę. Są już redakcje na świecie, w których algorytmy piszą newsy! Postęp technologiczny jest tak szybki, a ilość informacji i poziom dezinformacji tak wysoki, a świat tak niebezpieczny, że chyba raczej powinniśmy szukać porozumienia między sobą, żeby to jakoś przetrzymać i w miarę optymistycznie patrzeć w przyszłość. Ja wiem, że to trochę burzy spokój i poukładany świat, ale sytuacja wymusza na nas większe zainteresowanie tymi sprawami, tematami (np. wojna informacyjna), aby móc skutecznie się przed tym bronić. Od czasu, kiedy się tu po raz pierwszy zalogowałam, tzn. ponad 11 lat temu (!), internet, świat zmienił się tak bardzo, że trudno w to uwierzyć. My też się zmieniliśmy. Z rozrzewnieniem wspominam naszą dziecięcą naiwność, wiarę, otwartość, szczerość. Pamiętajmy, że artykuły na portalu, podpisane imieniem i nazwiskiem to jedno, a anonimowe komentarze to drugie, to osobny świat, osobny biznes, osobne narzędzie. Redakcja portalu nie odpowiada za treść komentarzy, ale jak na każdym forum obowiązują zasady i konsekwencje ich nieprzestrzegania. Włącznie z prawnymi. Portal, z którego zacytowała Pani wpis, jest w ścisłej czołówce opiniotwórczych portali, zaglądam tam w miarę regularnie, można tam znaleźć bardzo ciekawe informacje. Uprzedzenia na pewno w tym nie pomagają. Zaglądam również na portale lewicowo-liberalne, bez żadnych uprzedzeń. Zawsze szukam ciekawych treści, wiedzy na różne tematy, z różnych źródeł. Dopiero wtedy coś się układa i jest ciekawie.

Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam jak zawsze serdecznie.

Małgorzata M.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziennik - odpowiedź

Postprzez Krystyna Janda So, 03.12.2016 00:20

Proszę mi wybaczyć, ale nie mogę spokojnie patrzeć w przyszłość , bo każdego teraz dnia spotyka mnie lub kogoś obok mnie coś co na to nie pozwala. Smutny czas.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja