GrejSowa kłamie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

GrejSowa kłamie

Postprzez Marcellino So, 12.12.2015 21:15

GrejSowa napisał(a):Ustawę, co do której 3 grudnia tenże Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest niezgodna z Konstytucją! Trybunał, którego sędziowie uczestniczyli w pracach nad tą ustawą! Prezydent Komorowski podpisał niekonstytucyjną ustawę!


Warszawa, dnia 3 grudnia 2015 r.

WYROK
w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

Trybunał Konstytucyjny w składzie:
Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz – przewodniczący
Leon Kieres – sprawozdawca
Stanisław Rymar
Andrzej Wróbel
Marek Zubik – sprawozdawca,

o r z e k a:
1. Art. 3 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. poz. 1064) jest zgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz nie jest niezgodny z art. 197 Konstytucji.
2. Art. 12 ust. 2 ustawy powołanej w punkcie 1 jest zgodny z art. 2 Konstytucji.
3. Art. 12 ust. 1 i 5 ustawy powołanej w punkcie 1 jest zgodny z art. 144 ust. 3 pkt 21 Konstytucji.
4. Art. 19 ust. 2 ustawy powołanej w punkcie 1 jest zgodny z art. 112 Konstytucji oraz nie jest niezgodny z art. 197 Konstytucji.
5. Art. 21 ust. 1 ustawy powołanej w punkcie 1, rozumiany w sposób inny, niż przewidujący obowiązek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej niezwłocznego odebrania ślubowania od sędziego Trybunału wybranego przez Sejm, jest niezgodny z art. 194 ust. 1 Konstytucji.
6. Art. 24 ust. 1 i 2 w związku z art. 42 ust. 1 ustawy powołanej w punkcie 1 jest zgodny z art. 196 Konstytucji.
7. Art. 104 ust. 1 pkt 3 ustawy powołanej w punkcie 1 jest zgodny z art. 191 ust. 1 i art. 193 Konstytucji.
8. Art. 137 ustawy powołanej w punkcie 1:
a) jest zgodny z art. 112 Konstytucji oraz nie jest niezgodny z art. 62 ust. 1 i art. 197 Konstytucji,
b) w zakresie, w jakim dotyczy sędziów Trybunału, których kadencja upływa 6 listopada 2015 r., jest zgodny z art. 194 ust. 1 Konstytucji,
c) w zakresie, w jakim dotyczy sędziów Trybunału, których kadencja upływa odpowiednio 2 i 8 grudnia 2015 r., jest niezgodny z art. 194 ust. 1 Konstytucji.


źródło: http://trybunal.gov.pl/rozprawy-i-oglos ... ytucyjnym/

Tylko jeden artykuł ustawy i to w jednym aspekcie był niezgodny z konstytucją.

Udział różnych podmiotów w pracach nad ustawami, które ich merytorycznie dotyczą, jest stałą praktyką sejmową od dawna. Chodzi o konsultacje na wstępnym etapie. Gdy tworzy się ustawę o górnikach, to zaprasza się jako ekspertów przedstawicieli górnictwa. Posłowie na wszystkim się nie znają, to jasne. Tu zresztą jest to opisane:
http://ipo.trybunal.gov.pl/ipo/Sprawa?& ... =K%2034/15

Grejsowo, bądź łaskawa nie robić z ludzi idiotów. I nie wrzeszcz na nich tak nienawistnie, bo Ci wykrzykników zabraknie.

PS Pani Krystyno, ja jestem wyluzowany :D i podbudowany tym, co dzisiaj widziałem...
Avatar użytkownika
Marcellino
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pt, 03.06.2011 12:52

Re: GrejSowa kłamie

Postprzez Krystyna Janda N, 13.12.2015 08:07

Ok. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja