Politycy - kosmici - demagodzy...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Politycy - kosmici - demagodzy...

Postprzez Jakub B. Cz, 22.05.2014 10:08

Pani Krystyno,
Rzadko mówię, piszę i rozmawiam o polityce, bo ten temat, ta "grupa społeczna" bardziej mi ciśnienie podnosi niż wypite trzy espresso jednocześnie. Niemniej w wyborach biorę udział, bo to obowiązek każdego obywatela! Truizm? Niestety nie... Coraz mniej ludzi udaje się do urn... Ale nie będę uprawiał na Pani forum publicystyki, ani głosił wszem i wobec róznych prawd o wyborach. Niemniej uważam również, że wypowiedzi pana Korwina są obrzydliwe, a jego buta i samouwielbienie, którym się pyszni w wystąpieniach publicznych graniczy z bezczelnością jaką rzadko się spotyka. Najgorsze są jednak słowa dotyczące kobiet. Ciekawi mnie, czy wszystko, co mówi odnosi również do kobiet z jego najbliższego otoczenia i czy akty przemocy, o których mówi swobodnie jakby były czymś normalnym - traktowałby równie pobłażliwie, gdyby miały miejsce w stosunku do jego najbliższych? Kim musi być człowiek, by traktował drugiego tak przedmiotowo? Powrót do poziomu rozwoju z okresu kamienia? Obyczaje gorsze niż w świecie zwierząt? W kulturze europejskiej, w której kobieta zajmuje tak szczególne miejsce, gdzie tak wiele kobiet odniosło sukcesy wolno jeszcze mówić o kobiecie jak o rzeczy, a nie o osobie? Co z takimi postaciami jak: Wanda Rutkiewicz, Maria Curie, Eliza Orzeszkowa, Maria Dąbrowska, Hanna Suchocka, Irena Sendlerowa, królowa Jadwiga, królowa Bona, królowa Maria Kazimiera, Maria Konopnicka, Pola Negri, Anna Walentynowicz, Henryka Krzywonos, Zofia Kossak-Szczucka, prof. Bibiana Mossakowska i wiele innych tylko z "naszego podwórka"... To mnie zawsze zadziwiało w politykach - głoszenie kontrowersyjnych poglądów wszelkiej maści w całkowitym oderwaniu od rzeczywistego odniesienia do własnego życia... Hipokryzja równie czysta jak źródlana woda, w której pływają drobinki niewidocznego cyjanku...

Pozdrawiam serdecznie.
Jakub Burchart
"żyjemy dłużej, ale mniej dokładnie i krótszymi zdaniami"...
"Sposób na liczenie lat - durnieć wolniej niż ten świat"...
Jakub B.
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr, 08.01.2014 10:10
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Re: Politycy - kosmici - demagodzy...

Postprzez Krystyna Janda Pt, 23.05.2014 20:37

Ech, nie ma o czym mówić. Oczywiście idę an wybory i Pana pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja