Za 88 lat.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Za 88 lat.

Postprzez ada1972 Pt, 21.03.2014 18:14

Szanowna Pani Krystyno,

Wiosna w tym roku przyszła o dzień wcześniej i tak będzie przez najbliższe 88 lat. Słyszałam ciekawą wypowiedź na ten temat w jednej z z radiowych audycji porannych, kiedy wczoraj szykowałam się do pracy. Wcześniejsze nadejście wiosny w tym roku oraz przez najbliższe 87 lat spowodowane jest tym, że słońce o dzień szybciej przechodzi z półkuli południowej na północną. Zaistniał dylemat, co w takim razie z Dniem Wagarowicza, który, od zarania dziejów był przecież 21 marca. Tradycja pozostaje tradycją pomimo zmian astronomicznych. Uczniowie bez obaw mogą nadal topić Marzannę 21 marca. A ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, by wiosnę witać dwa razy w roku i miło mi, że tą przyjemność będę mieć jeszcze przez najbliższe 87 lat...Zatem - Niech się święci!

Pozdrawiam Panią słonecznie, ciepło, ze świergotem ptasim w tle. Jak to niewiele trzeba do szczęścia: trochę energii, odrobina witaminy D, ptasia muzyka i od razu świat pięknieje.

Ada Pasiniewicz
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Za 88 lat.

Postprzez Krystyna Janda So, 22.03.2014 10:06

Wiecznego nie tylko wiosennego optymizmu. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja