Pytanie.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Pytanie.

Postprzez ada1972 Cz, 24.01.2013 21:32

Droga Pani Krystyno,

Jeśli można, chciałam zapytać o jedną kwestię - Jak długo postać grana przez aktora jest w nim obecna po skończonym spektaklu, krótko mówiąc, jak długo aktor "wychodzi z roli" ? Czy na taki stan ma wpływ złożoność granej postaci, waga tematu, osobiste zaangażowanie aktora i jego własne emocje, wrażliwość, indywidualność? A może jest to po prostu kwestia opanowania odpowiedniej techniki? Zastanawia mnie to zagadnienie, zwłaszcza w odniesieniu do sytuacji, kiedy aktor w stosunkowo krótkim czasie gra w kilku różnych spektaklach, wcielając się w różnorodne postaci i tematykę. Czy łatwo jest wtedy zachować stabilność emocjonalną? :)

Serdecznie Panią pozdrawiam.

Ada Pasiniewicz
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Pytanie.

Postprzez Krystyna Janda Pt, 25.01.2013 08:47

To zawodowa umiejętność, wychodzenie roli także. W środowisku tych którzy tego nie potrafią i zostają w roli czasem na życie, nazywamy kabotynami zawodowymi. Są oczywiście role i spektakle po których potrzebna jest " chwila" dla siebie, ale najczęściej nie mamy szans, są natychmiast inne sprawy. ja lubię po spektaklach wracać do domu sama w ciszy , spokoju. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja