refleksje różne

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

refleksje różne

Postprzez Inka Cz, 10.01.2013 15:47

Kochana Aktorko !
Cieszę się,że choróbsko jest ZA Panią. Oby na dobre ! Refleksje mam :
1.wynieślismy się z Poznania - pod Poznań ! Mieliśmy chodzić na spacery często, do tego rowery ( teraz dostepne od ręki w garażu !) ...I co ? no, i nic....Mąż pracuje ciągle, a mnie samej nie chce się chodzić ! Mamy kota, 12-letniego, psa żadnego to on juz nie zaakceptuje, a byłoby z tym psem jakies wyjscie na wyjście na spacery....Jak się zmobilizować ?
2. Książki : dużo czytam. Ostatnio książkę p.Rowling (tej od Harrego Pottera) dla dorosłych "Trafny wybór". Przebrnęłam przez jakieś 80 stron - i odłożyłam. Wielość postaci mnie poraża, gubiłam się. Ordynarny chwilami język - zniechęcił do kontynuowania. Ta książka to nie moja "bajka"...Kolejna zresztą grubaśna "cegła"..
Kupiłam więc, w ramach powrotu do kanonów polskiej literatury "Emancypantki" Prusa. I oniemiałam - bo to była moja licealna "miłość" ta powieść, zaczytana tak, że się rozpadła (były 2 tomy) - oniemiałam, bo język, którym operuje Pan Prus...to straszliwa ramota (50 lat temu tak tego nie postrzegałam !)...Czy ta powieść jest nadal jako lektura w szkołach ? Problemy tam poruszone, zwyczaje, obyczaje - to kompletny odlot, no, czyta się to WSPANIALE !!! Problemy damsko-męskie - szaleństwo zupełne wobec dzisiejszego widzenia tych spraw !! Tylko...młodzież dzisiaj chyba by umarła ze śmiechu przy lekturze tej książki ! :lol:
Jaka szkoda, że nakręcono "LALKĘ", a "EMANCYPANTKI" - nie !!! Jaki tam jest wspaniały materiał aktorski !! Pani Latter ( widzę w tej roli Panią ?!), pani Howard (kobieta wyemancypowana!), Madzia Brzeska, rodzeństwo Solskich (Ada i Stefan-milionerzy),Helenka i Kazimierz -dorosłe dzieci p.Latter !!! Przecież serial LALKA z Braunek,Kamasem,Karewiczem (ojciec Izabeli),Pawlikiem (Rzecki) , Janowską, Lipińską....cóż była za uczta dla kinomana ! Jak cudnie zgrane role, nawet te mniejsze!
Czy jednak TERAZ jest czas na taką ekranizację ? Takiej powieści ?
Reflekcja dotyczy też sposobu wydawania teraz książek : ręce mdleją od trzymania tych powieści !! :cry: Grube tomiska, ciężkie, w twardych często oprawkach !! Dlaczego nie dzieli się tego na 2, 3 tomy, w mięciutkiej obwolucie ? ? Jak to zabrać na wczasy (np.samolotem) ? Jak dźwigać na plażę, do parku, czy gdziekolwiek ? Paranoja. A taki jest standard, niestety !
Rozpisałam się..
Serdecznie,spacerowo pozdrawiam !!!! :D
Inka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Śr, 09.03.2011 16:55

Re: refleksje różne

Postprzez Krystyna Janda Cz, 10.01.2013 17:35

Serdecznie...dawno do tych lektur nie zaglądałam...jest tyle bieżących rzeczy do przejrzenia, nawet nie nazywam tego czytaniem. Ukłony spacerowo zimowo małżeńsko obowiązkowe.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja