Re.Świączecznie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Re.Świączecznie

Postprzez Ewa555e Śr, 26.12.2012 11:45

Pani Krystyno,

odnośnie zapytania na temat kazania w czasie Pasterki, to na naszej Mszy ksiądz nie mówił nic o ogniu piekielnym, mękach i aborcji no i nie krzyczał. Kazanie było związane ze świętem, narodzinami i w tonie bardzo spokojnym, prawie usypiającym, takim, że niektórzy mogli sobie zrobić małą drzemkę. Jeden z księży współuczestniczących, leciwy starszy pan, drzemał sobie i budził się tylko wtedy, kiedy spadał z fotela :), udając potem, że nic się nie stało :).

Kościół gdzie my chodzimy znajduje się minutkę drogi od Pani miejsca zamieszkania.

Życzę Zdrowia, Zdrowia, Zdrowia i tylko Zdrowia – to najważniejsze na chwilę obecną.

P.S. Wybieram się na „Zmierzch długiego dnia” – na forum dostał bardzo dobre recenzje. Jestem bardzo ciekawa tej sztuki. Lubię czasami takie mroczne klimaty z kłopotami w tle. „Wasę” wspominam bardzo, bardzo dobrze.

Nie podzieliłam się z Panią jeszcze o odczuciach po „32 Omdleniach”. Powiem krótko, że Pan Jerzy Stuhr pobił wszelkie rekordy swojej gry aktorskiej, Rewelacyjna, wspaniała kreacja. W każdej odsłonie spektaklu przekomiczny. Coś fantastycznego. Pan Ignacy Gogolewski także świetnie wcielił się w swoją rolę - tyle musiał się nadreptać na scenie w tą i z powrotem, to też było spore wyzwanie :). Pani występ jak zwykle bardzo dobry, choć była Pani nieco w tle, ale to już taki urok tej roli.

Pozdrowienia, Ewa
"Z życiem jak ze sztuką w teatrze: ważne nie jak długo trwa, ale jak zagrana". Seneka Młodszy
Avatar użytkownika
Ewa555e
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pt, 06.01.2012 16:48
Lokalizacja: Milanówek

Re: Re.Świączecznie

Postprzez Krystyna Janda Śr, 26.12.2012 15:29

Serdeczności.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja