Artykuł.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Artykuł.

Postprzez ada1972 Pt, 14.09.2012 16:17

Szanowna Pani Krystyno,

Artykuł zamieszczony przez Panią z wnioskami z badań w odniesieniu do osób twórczych pozwala usystematyzować sobie wiedzę na ten temat. Po zapoznaniu się z 10 przedstawionymi tezami, nasuwa mi się wniosek, że osoby twórcze charakteryzuje ogromna wrażliwość, mnóstwo sprzeczności, zarówno charakterologicznych, behawioralnych, jak i poglądowych, oraz niezwykły stosunek do swojej pracy, która jest dla nich pasją, i dla której są w stanie poświecić wiele, wiele życiowej energii i podporządkować tej pasji pozostałe dziedziny życia. Na dodatek okazuje się, że osoby te mają w sobie tej energii na poziomie niezaprzeczalnie dużo wyższym od przeciętnej. Interesująco brzmi również wniosek, który mówi o tym, że osiągnięcia, uznania, nagrody zdobyte w przeszłości, bez względu na wagę i znaczenie zdobytych uznań, z upływem czasu i pod wpływem nowo stawianych wyzwań "zacierają swe znaczenie". Bardzo ciekawa wydaje się też być kwestia równowagi w funkcjonowaniu tych osób w świecie rzeczywistym, jak i tym wytworzonym, wyimaginowanym. I radość z samego procesu tworzenia...Po prostu pełnia szczęścia...Szczęściarze, którym jednak ciężko znosić krytykę otoczenia (zresztą kto ją tak naprawdę lubi...) i świadomość oraz obawę przed brakiem mocy twórczej oraz niepewności o los swego dorobku twórczego. Ale za to jak już ta moc się pojawi, to świat jest w pełni do ich dyspozycji. No, i ta pokora i duma jednocześnie... Jak to wszystko doskonale się dopełnia i jest w zgodzie z ogólnie przyjętymi normami. Ciekawa publikacja.

Miłego weekendu życzę, Pani Krystyno i pozdrawiam z pogodnego i słonecznego Dzierżoniowa.

Ada Pasiniewicz
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Artykuł.

Postprzez Krystyna Janda Pt, 14.09.2012 23:30

Dziękuję. I ja serdecznie pozdrawiam. Dobrych dni.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja