Może to znak czasu...?

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Może to znak czasu...?

Postprzez ada1972 Pt, 22.06.2012 15:46

Dzień dobry Pani Krystyno,

Właśnie przeczytałam dzisiejszy wpis w Pani "Dzienniku". O tym, że na planie cicho, pusto i samotnie. zamyśliłam się nad tymi zapiskami i mam niestety wrażenie, że ten stan można dziś śmiało odnieść niemalże do każdej kwestii, nie tylko do sytuacji na planie filmowym. Ja też się często zastanawiam, dlaczego tak jest? Może to uwarunkowania związane ze zmianami ustrojowymi, które (mimo wszystko,dzięki Bogu się zadziały). Wprawdzie pozwoliły one nam na "wyprostowanie kręgosłupa ustrojowego", na zmiany społeczne, ale może paradoksalnie przez to też zniknęła niestety "wspólnota celu". Kiedyś tym celem była walka o to, by kolor sztandaru zmienił barwę z czerwonego na biało-czerwony. A teraz? Mamy demokrację i może tak naprawdę ciężko o wspólny cel, który by mobilizował, jednoczył, bo dzięki tzw. wolności słowa i jednostki nie trzeba być już "w opozycji", by wyrażać swój światopogląd (ujmując najogólniej). I mam niestety wrażenie, że razem ze "wspólnotą celu", zanika coraz bardziej potrzeba wspólnoty społecznej, osobistego spotykania się, rozmowy, takiej prawdziwej, gdzie ma się okazję widzieć swego rozmówcę, człowieka, odczytywać jego emocje z twarzy, barwy głosu. Co mamy w zamian? Klikanie w klawiaturę. A z klawiaturą trudno nawiązać kontakt emocjonalny. Bo klawiatura to powierzchowność, odizolowanie, często niezobowiązujące kontakty, bardzo płytkie, które tak naprawdę niewiele mają wspólnego z budowaniem więzi... I może ta "klawiatura" dotyczy obecnie także świata filmu, Pani Krystyno... Temat rzeka... Nie sposób go "wyczerpać" na forum...

Ale, żeby nie było tak bardzo nostalgicznie, spróbuję Pani umilić troszkę czas oczekiwania na planie i opowiem Pani na koniec żart, który dzisiaj usłyszałam. Żart nawiązuje oczywiście do Euro, ale według mnie wart jest uwagi. Mnie rozbawił...

Rozmawiają dwa pingwiny:
- Kowalski! Dlaczego Polacy nie wyszli z grupy?!
- Bo jak jest się gospodarzem i zaprasza się gości, to gospodarz nie wychodzi...

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego nastroju. (I miłej lektury).

Ada P.
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Może to znak czasu...?

Postprzez Krystyna Janda So, 23.06.2012 09:22

Dziękuję za uśmiech. Koniec z tą nostalgią! Baczność .
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja