aktorka amatorka:)

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

aktorka amatorka:)

Postprzez Gosia Dudka Śr, 29.02.2012 13:47

Droga Pani Jando:)
Jestem nauczycielka w gimnazjum w małej miejscowości i przypadło mi w zastępstwie za koleżankę zaopiekować się uczniami z koła teatralnego. Niestety poza tym, że uwielbiam teatr nie mam solidnej wiedzy jak tworzyc teatr. Robię to kierując się intuicją. Jak do tej pory udawało się to z mniejszym lub większym powodzeniem. Teraz jednak chciałabym zasięgnąć porady, u moim zdaniem jednego z największych fachowców w dziedzinie. Stąd też moje pytanie do Pani. Mam uczennicę, niesamowicie ambitną i zdolną aktorsko. Chce wziąć udział w przeglądzie monodramatów. I tu zaczyna się dla mnie problem. W ogromie utworów nie wiemy na który się zdecydować, w którym najlepiej mogłaby się pokazać szesnastolatka. Co Pani zdaniem można w tej formie teatralnej zaprezentowac? Ma być to 10-cio minutowa prezentacja. Chciałabym się też dowiedzieć na co szczególną uwagę zwrócić przygotowując monodramat, jakie są zasady jego tworzenia. Mam nadzieję, że w ogromie zajęć znajdzie Pani czas na pomoc aktorce amatorce:) Gorąco pozdrawiam. Małgorzata Dudka-Kos
Gosia Dudka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 13:09

Re: aktorka amatorka:)

Postprzez Krystyna Janda Pt, 02.03.2012 16:38

Róbcie t co serce dyktuje i jak serce podpowiada, może to być adaptacja ulubionego opowiadania, lub coś napisanego przez Was . 10 minut ? Nie am takiego tekstu teatralnego. Powodzenia serdecznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja