rachunki strat

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

rachunki strat

Postprzez Betlejewska Cz, 22.12.2011 22:04

Droga Pani Krystyno, pojutrze Wigilia... od 2000 roku dzięki kolędzie Preisnera zrozumiałam sens pustego nakrycia:
"...przyjdź na świat,
by wyrównać rachunki strat,
żeby zająć wśród nas
puste miejsce przy stole..."
od tamtego momentu zrozumiałam, ze to nie jest nakrycie dla przechodnia.. to puste miejsce przy stole zajmują wszyscy bliscy, którzy już "oglądają podszewkę świata". I w tę samotność pustego miejsca wkracza Dzieciątko, które niesie miłość i wiarę w sens tego pustego miejsca. Tylko ON nadaje sens utratom, z którymi się nie godzimy. Bez NIEGO i bez tej jedynej Nocy gdy zszedł między nas wszystko byłoby dotkliwie bolesne. Życzę wszystkim i Pani szczególnie by to malutkie Dzieciątko wyrównało "rachunki strat" by wypełniło pragnienie miłości i dobra. Bądźmy dla siebie wyrozumiali i dobrzy.
Pani Krystyno w Santa Maria in Aracelli w Rzymie jest cudowna figurka Dzieciątka Jezus szczególnie czczona w Boże Narodzenie, słynąca też z wielu łask... Myślę o wielu bliskich mi ludziach polecając ich Dzieciątku Pani też jest wśród tych bliskich..
Niech Dzieciątko Jezus Pani błogosławi w Pani pracy, w Domu, w Rodzinie...
serdecznie Panią pozdrawiam
Emilia
Betlejewska
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 23.11.2011 13:03

Re: rachunki strat

Postprzez Krystyna Janda So, 24.12.2011 13:25

Pani Emilio, puste miejsce i przy stole i nakrycie jest u nas co roku....każdy z nas widzi tam kogo pragnie. Najlepsze życzenia wysyłam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja