z archiwum "Egidy"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

z archiwum "Egidy"

Postprzez Karline Śr, 23.11.2011 17:36

Dobry wieczór, Pani Krystyno!

Ostatnimi czasy przekopywałam stosy materiałów Polskiej Kroniki Filmowej, trochę z ciekawości, trochę dla zabicia czasu, a trochę w nadziei znalezienia jakichś ciekawostek dotyczących różnych wydarzeń artystycznych. Koncerty, spektakle teatralne, festiwale.
Skupiłam się na latach 1973-1994. Nie znalazłam tego, czego dokładnie szukałam, (być może dlatego, że archiwum PKF jakieś wybrakowane było), ale tym sposobem udało mi się obejrzeć (między innymi) migawki z kilku spektakli niezapomnianego ŁOMA.
Znalazłam też relację z planu "Człowieka z marmuru", ale na tą chwilę znowu mi się gdzieś zakopała i jak tylko odnajdę, to prześlę Pani kilka stop-klatek.
Dziś z kolei przewertowałam materiał dotyczący Kabaretu Pod Egidą. I znalazłam tam małą ciekawostkę.
Występ Krystyny Jandy z okazji zmiany siedziby Kabaretu.

rok 1979

Obrazek

Obrazek


śpiewała Pani taką piosenkę, której słów w Internecie znaleźć nie można, czy to była piosenka Pana Pietrzaka?

"odkryj mnie,
jak Kolumb Amerykę,
odkryj mnie,
nie pozwól by zakryte
zostały te zalety
ukryte u kobiety
na dnie
mam je
mam je!

odkryj mnie,
jak Mendeleyev potas,(...)
"

Pozdrawiam,
Karline
Karline
 
Posty: 154
Dołączył(a): Pn, 11.05.2009 08:28

Re: z archiwum "Egidy"

Postprzez Krystyna Janda Cz, 24.11.2011 21:51

Bardzo Pani dziękuje. Wzruszyłam się. Jest gdzieś w archiwach telewizji mój pierwszy recital z Anava i tam są wszystkie piosenki śpiewane przeze mnie w Egidzie i dużo innych piosenek napisanych do tego recitalu. W tym recitalu pisałam na żywo w studio i tak to było rejestrowane, a reżyserem był Tomasz Dębiński. Było to realizowane przez Studio 2. Nigdy tego nie widziałam. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron