podziękowania poranne

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

podziękowania poranne

Postprzez a_mik N, 13.11.2011 06:54

Dzień dobry,
Obudziłam sie dziś bladym świtem po niespełna 4 godzinach snu. Obudziło mnie poczucie niedocenienia przez świat. Gdy zaczęłam grzebać w moim ego okazało że dręczy mnie poczucie niedocenienia na polu zawodowym. Zaczęłam głębszą ze sobą na ten temat rozmowę:
-płacą ci za mało?
-no to jasna sprawa ale nie w tym rzecz.
-a w czym? Drażę zatem.
-w tym że przez ostatni rok starałam sie wyjątkowo i wybrnęłam z kilku arcy trudnych sytuacji a zdaje sie ze nikt tego nie zauważył...
-nie podziękowali! O to chodzi?
-upraszczając chyba tak.
Wstałam wiec w tym poczuciu niedocenienia szukając ukojenia w ciszy uśpionego domu (myślę że zna Pani to cudowne miejsce czasoprzestrzeni -tez doświadczyła Pani cudownej zagłuszającej własne myśli hałaśliwości dwóch małych chłopców). Z kubkiem kawy i talerzem wczorajszych kopytek (śniadanie królów) usiadłam do przeglądania ogromu moich zapisków, list rzeczy do zrobienia, złotych myśli zapisanych na paragonach z tesco itp. Na czerwonej karteczce wetkniętej w kieszonkę portfela znalazłam tytuł "koniecznie kiedyś.. " a niżej kilkupunktowa lista. Jeden z punktów - podziękuj Pani Krystynie Jandzie za książkę.
Wtedy uderzyła we mnie refleksja ze to jest właśnie jest to! Gryzę sie poczuciem niedocenienia a sama nie podziękowałam.
Pani Krystyno, dziękuję zatem z serca.
Konkretnie za książkę' listy do M', która trafiła do mnie nie wiem skąd w marcu 2009. Cały ten rok był dla mnie wyjątkowo czarny, wszystko układał sie nie tak. Marzec był najgorszy - poroniłam. To byłaby córeczka Agatka. Szpital, zabieg a potem to straszne poczucie pustki. i wtedy dla zajęcia czymś głowy zaczęłam czytać 'listy do M'. Książka nie była na temat ale jakoś nienachlanie a wyjątkowo skutecznie pomogła mi sie wydobyć z czarnej dziury w którą wpadłam. radością życia entuzjazmem, niemałostkowowścią oraz zachwytem nad codziennością.
Dziękuję wiec. Z serca.
Agnieszka p.s. kolejny rok 2010 był dużo lepszy - dał mi drugiego syna. I oczywiście z przyjemnością przeczytałam pozostałe Pani książki. A "Boska" w teatrze TV - majstersztyk.

Agnieszka.
a_mik
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 13.11.2011 06:52

Re: podziękowania poranne

Postprzez Krystyna Janda Wt, 15.11.2011 21:33

Pani Agnieszko. Niech pani sama doceni siebie. Tak najprościej. Tylko obiektywnie! Zdaje się ze w Teatrze Polonia będziemy grac spektakl z mojej książki " Moja droga B." Pan Marek Koterski zrobił adaptacje i wyreżyserował z zona panią Małgorzatą Bogdańska , taki właśnie monodram. Zwrócili się do mnie z prośba o prezentowanie go publiczności i chyba dojdzie do tego 26 i 27 stycznia 2012 roku. Cała drżę , bo to przecież moje życie te historie z książki. Serdecznie Panią pozdrawiam. Całuje dzieci,a Pani szampana z czekoladką i truskawką.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja