Czy to naprawdę Pani?

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Czy to naprawdę Pani?

Postprzez rafaligor Pt, 11.11.2011 19:33

"Występuję z Kościoła, instytucjonalnego oczywiście, dalej to jest moja prywatna sprawa, co ja sobie zrobię z moim Panem Bogiem, jak ja sobie będę z nim dalej rozmawiała. Ale mam dosyć tej instytucji. Personel naziemny ma Pan Bóg nie najlepszy - powiedziała Janda."
(według linku: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/krysty ... 12783.html)

Szanowna Pani Krystyno, dziś przeczytałem powyższe słowa. Czy rzeczywiście są Pani wypowiedzią?

Jeśli tak, proszę o wyjaśnienie:

1/ "Występuję z Kościoła, instytucjonalnego oczywiście" - gdzie istnieje jakiś kościół "nieinstytucjonalny"?

2/ "...ja sobie zrobię z moim Panem Bogiem" - jak nazywa się ta nowa wiara (ta poza kościołem instytucjonalnym), według której "z Panem Bogiem sobie zrobię, co mi się podoba"?

3/ "personel naziemny... nie najlepszy" (podobne do bełkotu z PRL: "funkcjonariusze religijni") - czy naprawdę jest Pani pesymistką nie dostrzegającą dobra, które dzieje się przez ludzi Kościoła, nie tylko "personel=funkcjonariuszy" duchownych, ale i świeckich?

Mam nadzieję, że przywróci mi Pani dobry obraz, który dotąd o Pani (jeszcze) mam, Pani Krysiu...

Rafał Igor
rafaligor
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 11.11.2011 18:46

Re: Czy to naprawdę Pani?

Postprzez Krystyna Janda Wt, 15.11.2011 21:14

Nie przywrócę. Wywiad był w telewizji www.wyborcza.pl proszę obejrzeć. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja