Rosyjskie konfitury

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Rosyjskie konfitury

Postprzez Inka Śr, 09.03.2011 17:39

Dawno, kilka lat mnie tutaj nie było....Pamiętam początki..Trochę zmienili się uczestnicy forum, dawno temu nie było tutaj tylu młodych (lub bardzo młodych)ludzi..I Pani pisze mniej, krócej, rzadziej.
Przeczytałam sobie korespondencję do Pani - trochę jestem zbita "z pantałyku", bo wpisy są tutaj bardzo, bardzo - jakby tu powiedzieć - trochę bezkrytyczne ? Cieszę się, ze ma Pani tylu fanów, ze tyle tutaj serdeczności, miłych słów, pochwał...
To jak tu napisać coś "na nie"? Pani Krystyno, pamiętam Panią z "Trzech sióstr"..grały tam też pp.Ziętek i Szczepkowska (jako studentki chyba jeszcze?). W obsadzie byli też chyba pp.Zapasiewicz, Kowalski ? Świetny, wspaniały spektakl...Uwielbiam Czechowa. No, i właśnie mam problem : oczekiwałam, ze "Rosyjskie konfitury" będą mialy ten sam styl..takie inteligenckie snucie ..taki spokój, chociaż emocje są, tylko jakby schowane gdzieś "do środka"..
W tym spektaklu, jak dla mnie, aktorzy za bardzo się "szamotali", przemieszczali,krzyczeli,czasem kwestie podawane były mało wyraźnie....Szalony bałagan scenografii też jakoś do mnie nie przemówił.
Kocham teatr, wychowałam się na Teatrze TV,zaszczepiłam tę miłość mojej córce, synowa także dołączyła do moich fascynacji - ale zdzwoniłyśmy się jeszcze po spektaklu...i w trójkę trochę byłyśmy rozczarowane.
Przepraszam Pani Krystyno. Cenię szczerość. W "Przesłuchaniu" była Pani rewelacyjna. W spektaklu "Zazdrość" - genialna (córka też). Ale tym razem....
Mam nadzieję, że forumowicze głowy mi nie urwą...
Serdeczności. :lol:
Inka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Śr, 09.03.2011 16:55

Re: Rosyjskie konfitury

Postprzez Krystyna Janda Śr, 09.03.2011 19:02

Ależ ten tekst to nie Czechow, to nowa Rosja, tęsknota za Czechowem, czego innego ten tekst wymagał. Właśnie bałagan, pozorny bo ułożony, brak kultury, nerwowość był tu potrzebny w kontraście do czasów które minęły. To nie Czechow to Ulicka . Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja