Kalina

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kalina

Postprzez Julita89 Wt, 02.11.2010 19:24

Dobry wieczór Pani Krystyno,

Czy Pani "chodzi po głowie" jeszcze spektakl o Kalinie?
Załączam informację o wieczorze poświęconym książce Dariusza Michalskiego KALINA JĘDRUSIK, być może się przyda.

Serdecznie pozdrawiam.

J.


KALINA JĘDRUSIK | spotkanie wokół książki Dariusza Michalskiego

Obrazek

Termin
5 listopad · 18:00 - 20:00

Lokalizacja
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Jazdów 1
Warszawa

'Na studiach aktorskich śpiewała partię Jontka z Halki, w telewizyjnym Kabarecie Starszych Panów była mistrzynią pełnych erotyki bluesów, które wykonywała charakterystycznym „omdlewającym” półszeptem.Do filmu nie miała szczęścia – bardzo późno zagrała bodaj najlepszą w swym aktorskim dorobku rolę Józefiny Polanowej (w serialu Hotel Polanów i jego goście); w autorskiej wersji Ziemi obiecanej reżyser filmu drastycznie ocenzurował jej kreację Lucy Zuckerowej. W telewizji prowokowała rodzimy magiel swoim rzekomym wyuzdaniem, za to na recitalach – też „gdzieś w Polsce” – budziła zachwyt monodramem Tabu (rola Dolores). Bolała ją własna bezdzietność, fascynowali mężczyźni. Jaka była naprawdę? O tym pisze w swej książce Dariusz Michalski, sięgając do rozmów z przyjaciółmi artystki i jej najbliższymi, do recenzji i wywiadów prasowych, do nieujawnionych publicznie faktów i wypowiedzi, do własnych notatek i spotkań z Kaliną Jędrusik. Książka bogato ilustrowana zdjęciami prywatnymi, filmowymi, telewizyjnymi i teatralnymi.'

http://www.bookarest.pl


Zapraszamy na wieczór poświęcony książce
Dariusza Michalskiego
KALINA JĘDRUSIK
O aktorce, jej piosenkach, rolach i życiu opowiadać będzie autor książki.
Sztuka jest zwierciadłem rzeczywistości, ale można je ustawiać pod różnymi kątami.
Avatar użytkownika
Julita89
 
Posty: 3739
Dołączył(a): Pt, 17.10.2008 23:57

Re: Kalina

Postprzez Krystyna Janda Cz, 04.11.2010 09:44

O! To świetnie. No niestety na razie zarzuciłam ten projekt. Mimo że odbyło się tyle pracy i przygotowań. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja