"Pan Jowialski". 25.04.2010. Premiera.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

"Pan Jowialski". 25.04.2010. Premiera.

Postprzez Magnolia N, 25.04.2010 20:31

Kochana Pani Krysiu,

W piątek miałam tę przyjemność być na pokazie przedpremierowym i chciałabym po prostu podziękować
za udostępnienie takich pokazów publiczności...

A dziś, ku mojej ogromnej radości, uczestniczyłam w kolejnej udanej premierze Teatru Polonia.
Najserdeczniej gratuluję! Sukces bowiem murowany. Jestem tego pewna, że spektakl będzie "cieszył" widzów..

Osobiście jestem zachwycona "Panem Jowialskim"! Fredro w całej swojej okazałości fantastyczny. Poszczególne postaci skrojone wyśmienicie. "Pan Bajka" i Pani "figle, figle..." bez dwóch zadań kapitalni. Również pozostała część obsady godna uznania. Porównując jednak piątkowy spektakl z dzisiejszym stwierdzam, iż w roli Ludmira zdecydowanie ujął mnie p. Miron Jagniewski.
A pani Szambelanowa po prostu - cuuuudowna!!! Dziś poczułam, że to rola "uszyta" na Pani miarę, dla Pani.. Kłaniam się najpiękniej jak tylko potrafię.. stworzyła Pani bowiem wyjątkową postać. I w sposób genialny..
Proszę wybaczyć moje wykrzykniki, ale mój podziw dla spektaklu i dla Pani Szambelanowej jest ogromny.
Jestem pod wrażeniem.. spektaklu który pod osłoną komedii mówi o nas samych. "I do kogo to ma zastosowanie?" Wolnoć Tomku w swoim domku... Lepszy rydz niż nic.. W zamyśleniu trwam.. i trwać będę do następnego spotkania z domem Państwa Jowialskich, które już odbędzie się bez premierowej otoczki..

A z dzisiejszego wieczoru, tradycyjnie już, przesyłam Pani kilka zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przepięknie Pani wyglądała.

I mam jeszcze dla Pani artykuł (przedpremierowy):


Debiut Anny Polony

niedziela, 25 kwietnia 2010


"Pan Jowialski" to nowa propozycja Teatru Polonia. Za reżyserię i opracowanie tekstu odpowiadają Anna Polony i Józef Opalski. Zobacz wideo z próby!

Anna Polony ma na swoim koncie kilkanaście znakomitych ról. Ostatnia, dość głośna - Babci, w"Rewersie" Borysa Lankosza sprawiła, że po raz pierwszy spotkała się na planie z Krystyną Jandą. Jak przyznaje Anna Polony, mimo tego, że obie są ostrymi kobietami, doskonale im się pracowało. - Następnie Krystyna zaproponowała mi, bym wyreżyserowała "Pana Jowialskiego" Aleksandra Fredry w jej teatrze. Pomyślałam, że jest to dość ciekawe wyzwanie. Zaproponowałam jednak, że podejmę się tego w duecie z Józefem Opalskim. Ostatecznie okazało się, że zagram jeszcze Panią Jowialską- wyjaśnia Anna Polony.

Józef Opalski dodaje, że mają z Anną Polony podobną wrażliwość, dlatego praca nad spektaklem była dla niego przyjemnością.

"Pan Jowialski” Aleksandra Fredry jest jednym z najbardziej kochanych przez teatr i publiczność komedii. Równocześnie to utwór, stwarzający wyjątkowe szanse na wielkie kreacje aktorskie (wiele z ról w „Jowialskim” przeszło do historii polskiego teatru). Józef Opalski zapowiada, że tak wyborowej obsady"Pan Jowialski" jeszcze nie miał. Na scenie zobaczymy m.in. Krystynę Jandę, Annę Polony, Wojciecha Malajkata, Józefa Opanię. Obok nich pojawią się młodzi aktorzy- Aleksandra Grzelak(studentka AT w Warszawie), Grzegorz Daukszewicz (student AT w Warszawie)/Miron Jagniewski (student PWST w Krakowie), Andrzej Plata (student PWST w Krakowie).

Premiera spektaklu 25 kwietnia w Teatrze Polonia w Warszawie.

http://www.polskieradio.pl/kultura/zblizenia/artykul157033_debiut_anny_polony.html

/na stronie: Fragment spektaklu i rozmowa z twórcami/
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: "Pan Jowialski". 25.04.2010. Premiera.

Postprzez Krystyna Janda Pn, 26.04.2010 05:45

Pani Klaudio, przede wszystkim chciałam podziękować że jest Pani nami ostatnio prawie zawsze kiedy coś się dzieje , wydarza, nawet nieogłaszanego...ciekawam skąd wiedza nawet o drobiazgach , ale mniejsza....bardzo , bardzo dziękuję.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja