Po tygodniu :)

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Po tygodniu :)

Postprzez Julita89 Pt, 21.08.2009 18:00

Moja Kochana Pani Krystyno,

Wracam z moich wojaży po Tunezji, nadrobiłam już zaległości co nowego z OCH-em i w ogóle w Dzienniku więc i u Pani. A, okiennice w kolorze antracytowym? No to pięknie będzie :) Dach już zielony mam nadzieję tak jak Pani marzyła? O ile ten pan od dachu dobrze wszystko przemyślał? :)
Teraz trzeba złapać oddech po tych upałach (43 stopnie....)
Odpoczynek cudny, opalenizna się poprawiła :wink:
Ale najgorsza rzecz jaka może istnieć, na takich egzotycznych wyjazdach, to pójść na tamtejszy targ i się targować (jednak to niestety nieuniknione w tej kulturze). Wszystko świetnie dopóki są pewni, że coś kupimy, gorzej jak jednak nie, no to wtedy bywa mało ciekawie. Strasznie nachalni. I tylko ,,Dzień dobry, jak sie masz" do znudzenia za nami wołali.
No co jak co, ale jak dotąd bywalam w tych muzułmańskich krajach, to nikt mnie jeszcze nie chciał kupić za 20 wielbłądów i Ferrari... :roll: Dobrze, że się rodzice na to Ferrari nie skusili… :wink: No chyba, że potem rodzice sprzedali by to Ferrari i pieniądze przeznaczyli na Fundację na Rzecz Kultury, to myślę, że jeszcze w taki interes bym mogła wejść i to bardzo chętnie :D
Widok z balkonu dla Pani zrobiłam (szkoda, że nie był na morze)

Obrazek

I jeszcze kilka zostawię, takie najważniejsze, żeby Pani nie zanudzić.

Tak wyglądalo wnętrze domu, który był udostępniony na zwiedzanie (chciałaby Pani mieszkać w takich barwach? -

Obrazek

ja nie wiem....ładne ale tak na chwilę chyba)

Rytualne malowanie stóp:

Obrazek

(w realu to wygląda tak, że stopy i palce u rąk są pomalowane od spodu czarną farbą, co daje mało estetyczny efekt...)

Mozaiki w Tunisie (najwcześniejsze mozaiki w Tunezji i podobno największe muzeum mozaik na świecie, oczywiście pomijając Rawennę, bo do tamtych trudno cokolwiek przyrównać):

Obrazek

Obrazek

Kartagina - to co przetrwalo do czasów współczesnych:

Obrazek

I spokój zatoki na koniec

Obrazek

(morze było bajeczne po prostu).
Polaków sporo, jak dobrze pamiętam, mówili 25 tys. Turystów oczywiście.

Dużo się działo przez ten tydzień, ale dobrze już wrócić. Brakowalo mi Pani...
Pozdrawiam Panią najserdeczniej,
J.

PS. Złakniona Pani pisaniny, jak to Pani nazywa, dorwałam dziś też nowy numer "Poradnika". Rozmowa z Jędrkiem jest SUPER! :D
I dziś jeszcze ,,Kuchnia polska". (zobaczę po raz drugi) No to dopiero jestem w domu.
Miłej soboty życzę Pani, dużo sił do tych urzędów i spotkań i żeby te trudne plany widowni w miarę możliwości szybko się wyprostowały :)
Sztuka jest zwierciadłem rzeczywistości, ale można je ustawiać pod różnymi kątami.
Avatar użytkownika
Julita89
 
Posty: 3739
Dołączył(a): Pt, 17.10.2008 23:57

Re: Po tygodniu :)

Postprzez Krystyna Janda So, 22.08.2009 07:30

Bardzo obiecujące to na zdjęciach. Pozdrowienia. Ja znad planów toalet w OCH-u.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja