Christina

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Christina

Postprzez ania1323 Cz, 06.08.2009 18:56

Droga Pani Krystyno,

szukając ścieżki dźwiękowej z filmu „Polskie drogi” spotkałam … Christinę z „Rodziny Połanieckich”! Hmm.., mogłabym chyba zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie drogi prowadzą do Pani, a przynajmniej te polskie.. filmowe.

Przesyłam więc kilka Pani ujęć z filmu i krótki opis, bo w CV chyba tego nie ma.

Co to za dziwne lato…
Pozdrawiam bardzo, bardzo gorąco

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RODZINA POŁANIECKICH

Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1978
Premiera: 1979. 03. 04
Reżyseria: Jan Rybkowski
Rola: Christina, znajoma Świrskiego w Wenecji – odcinek V


Historia miłości Stanisława Połanieckiego i pięknej Maryni Pławickiej, osadzona w scenerii ziemiańskich dworków i Warszawy z końca XIX wieku. Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza, cieszącej się swego czasu popularnością wśród czytelników i chłodno przyjętej przez ówczesną krytykę literacką ("Rodzinę Połanieckich" odczytano nawet jako świadectwo kiepskiego stanu ducha po skandalu związanym z jego nieudanym małżeństwem). Historia powtórzyła się niespełna sto lat później - recenzenci krytykowali twórców serialu za dłużyzny, błędy kompozycji i powierzchowność całej opowieści, ale obejrzało go ponad 70 procent dorosłych widzów. "Starałem się stworzyć epicki obraz czasów minionych, bez dopowiedzeń sensów, których u Sienkiewicza nie ma - odpierał zarzuty reżyser. - Nie ukrywajmy, Balzakiem umiłowany przez was Sienkiewicz nie był i obce mu były problemy społeczne, rozważania nad sensem historycznych przemian. "Rodzina Połanieckich" to powieść pisana z potrzeby serca, w której mówi się o honorze, godności, o wielkiej trudniej miłości - tak jak je pojmowali ówcześni ludzie".

ODCINEK V - SPEŁNIENIE
Wiosna roku 1894. Odbywa się ślub Maryni i Stanisława. Miodowy miesiąc młodzi spędzają w Wenecji, gdzie spotykają malarza Świrskiego. Tymczasem w Warszawie Maszko popada w coraz większe kłopoty finansowe - majątek żony okazał się bowiem mitem, tworzonym po to, by znaleźć męża. Połanieccy po powrocie z Wenecji częśto bywają na letnisku Bigiela - wspólnika Stacha, gdzie spotykają się z licznymi znajomymi…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: Christina

Postprzez Krystyna Janda Cz, 06.08.2009 20:21

Super! bardzo dziekuję. Zagrałam bo tam w Wenecji byłam. Prywatnie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja