Dzień dobry Pani Krystyno

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Dzień dobry Pani Krystyno

Postprzez ania1323 Śr, 29.04.2009 22:35

Dzień dobry Pani Krystyno,

Nie jesteśmy po imieniu, ale mam nadzieje że się Pani nie obrazi :)
Niespełna miesiąc temu, odprowadzając na dworzec PKP moją córkę studentkę, wpadając nieuchronnie w kolejny smutek po jej wyjeździe, zajrzałam do saloniku prasowego. Przeszukując masę wydawnictw z „oskarowymi” filmami, teraz dostępnymi za parę złotych dla spragnionych odrobiny kultury mas, zobaczyłam książkę – nadzieję, „Moja droga „B”. Pomyślałam sobie, no cóż, sama szukam nowej drogi, a tu znana aktorka, może rzeczywiście ma jakiś Plan „B”..
Kupiłam, wzięłam do domu, położyłam w miejscu „dla oczekujących”…
Przyjaciel odszedł zbyt szybko…, sięgnęłam po „Moją drogę B” , a tu po prostu życie i zapach Toskanii.. Zaskoczenie, zdziwienie, „droga B.” to przyjaciółka…

Przeczytałam gdzieś na skraju nocy i.. poszłam.. do kina na film, „Tatarak”, pierwszy raz sama!
Na sali 10 osób, dwie Panie, „matki Polki” ,w słusznym wieku, po sowitych zakupach, na chwilę wytchnienia zagłębiły się w wygodne fotele..
Ale życie płynie dalej, a telefon głośnym dzwonkiem wciąż przypomina o:
- żaluzjach, które się zepsuły,
- o wywiadówkach, które minęły..
- o zakupach, które jeszcze w domu nie są..

Trzy razy wstałam!, ale nie miałam śmiałości głośno zwrócić uwagi…
…A tu nagle film się kończy i Panie zdziwione i rozbawione mówią :

- „To już koniec?, naprawdę koniec?”
- Tak, proszę Pani, KONIEC! Czas wrócić do domu! Spieszcie się! Ja wrócę do samochodu i pół godzinki popłaczę, że KONIEC znaczy KONIEC i nic tego nie zmieni…

Chociaż, w sumie, jak tak pomyślę o tym wszystkim, to Pani Krystyna i Pan Edward , będą już, choć „niechcący”, zawsze ze mną, nawet przez tą jedną magiczną chwilę, a może nawet będą moją „drogą B”…

Będę do Pani zaglądać..

Pozdrawiam
Ania
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: Dzień dobry Pani Krystyno

Postprzez Krystyna Janda Pt, 01.05.2009 06:31

Dziękuję. Tak mało ludzi an to chodzi do kina? No to pan Andrzej się zmartwi.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja